Tryby gry

Mafia: The City of Lost Heaven

uszi,

Mafia posiada 4 bardzo zróżnicowane tryby gry, przez co gra w świecie lat 30. może trwać w nieskończoność.

Trening (Tutorial)

Doskonały tryb dla osób, które po raz pierwszy grają w Mafię. Dzięki niemu nauczymy się strzelać, prowadzić samochód oraz poznany podstawowe elementy gry. Do naszej dyspozycji zostaje oddana strzelnica oraz tor przeszkód do jazdy samochodem.

Samouczek

Swobodna jazda (Free Ride)

Dzięki niemu będziemy mogli swobodnie poruszać się po Lost Heaven. Początkowo do naszej dyspozycji zostaje oddana mała część miasta, jednak wraz z przechodzeniem kolejnych misji, zostają odblokowane kolejne dzielnice. W tym trybie nie ma możliwości wykonywania zadań. Jeżdżąc po mieście możemy walczyć z wrogimi gangami. Za zabicie każdego gangstera otrzymuje określoną kwotę. Pieniądze dostajemy także za łamanie przepisów drogowych, czy jeżdżenie taksówką. Za zarobione pieniądze możemy m.in. zapisać grę, naprawić auto, zatankować auto czy po prostu kupić nową broń.

Arsenał w sklepie Żółtego Pete'a

Nowa gra (New game)

Główny typ gry. Oferuje on 20 rozbudowanych misji, w których poznajemy historię Thomasa Angelo oraz walczących rodzin w Lost Heaven. Dodatkową możliwością jest także wykonywanie szeregu dodatkowych zadań dla zaprzyjaźnionego mechanika rodziny Salieri. Wykonując misje, stopniowo odblokowujemy kolejne dzielnice oraz samochody dostępne w wolnej jeździe. Poziom trudności wzrasta wraz z kolejną misją, przez co ciągle będziemy musieli wykazywać się doskonałym refleksem i umiejętną jazdą samochodem. Gra jest zapisywana automatycznie.

Odprawa w barze Salieriego

Jazda ekstremalna (Free Ride Extreme)

Tryb zostaje odblokowany dopiero po przejściu misji z "nowej gry". Dostajemy w nim własne mieszkanie, w którym znajdziemy garaż, apteczkę, broń oraz możliwość zapisu gry. Tryb przypomina "Swobodną jazdę" z tym, że w nim możemy wykonywać misje. W całym mieście jest ukrytych 18 ludzi, którzy zlecą nam bardzo trudne zadanie. Za pomyślne ich wykonanie otrzymujemy potężne samochody.

Facet z zadaniem w Jeździe ekstremalnej