Miasto

Mafia: The City of Lost Heaven

Acozz,

Lost Heaven, bo taką nazwę nosi miasto w którym gramy, dzieli się na 9 dzielnic:

Little Italy

Tutaj znajduje się bar Salierego. To tu zazwyczaj omawiane są cele misji, tu dostajemy samochody i broń.

Works Quarter

Dzielnica robotnicza. Tu żyją najbiedniejsi ludzie. Ważnym miejscem w tej części miasta są doki w których wykonamy ważną misje (zabijemy brata Morello - Sergio) i mniej ważną misje (ukradniemy cygara). Pomimo biednego wyglądu dzielnica ma swoje uroki, można w niej podejrzeć jak kiedyś ludzie zarabiali na życie.

ChinaTown

W chińskiej dzielnicy nie ma nic ciekawego prócz wyglądu domów.

Central Island

Wykonujemy tu sporo misji - m.in. likwidujemy radnego z wieży więzienia czy odbieramy trunki z tutejszego garażu. Toczy się tu też finalna misja. Taka niby mała wysepka a ile znaczy w naszej drodze w rodzinie mafijnej. Bardzo lubię tu wejść do tramwaju i jeździć sobie wokoło.

New Ark

W New Ark znajduje się miejski szpital do którego dowoziliśmy pasażera taksówki. Swoją siedzibę ma tu mafia Morello. Niejednokrotnie odwiedzamy tu warsztat Lucasa Bertone, który w zamian za przysługę dawał nam namiary na nowe auta.

DownTown

Ta dzielnica podoba mi się ze względu na dostęp do rzeki. Wykonujemy tu napad na bank który przesądził o losach bohaterów i wysadzamy biuro wcześniej zabitego dyrektora hotelu Corleone.

Hoboken

Hoboken - to tutaj jako taksówkarz zaczynamy grę. Swoje magazyny ma tutaj rodzina Salieri. W jednej misji Paulie pokazuje nam sklep Żółtego Pita.

Oakwood

Oakwood jest to ładna dzielnica domków jednorodzinnych, sprawia wrażenie bardzo spokojnej części miasta. Znajduje się tu kościółek, kort tenisowy i szkoła. Podoba mi się tutejsze rondo. Tutaj będziemy mieli domek w Jeździe Ekstremalnej. Niedaleko stoi latarnia morska.

Oak Hill

Najmniejsza a zarazem najbogatsza dzielnica miasta. Położona jest ona bardzo wysoko. Jeżdżą tu drogie samochody, możemy tu również zobaczyć okazałe wille. Wykonujemy tu misję ''Odwiedziny u bogaczy".

Mapa Lost Heaven

Miasto

W centrum miasta kursują tramwaje, którymi gracz może się przemieszczać. Wokoło całego Lost Heaven kursuje kolej miejska. W mieście istnieją również takie punkty jak lotnisko i dworzec kolejowy, jednak gracz nie ma możliwości podróżowania samolotami, natomiast istnieje możliwość wejścia do pociągu lub tramwaju, w jednej z ostatnich misji skorzystanie z pociągu jest nieodłączną częścią tejże misji. Takie detale jak most podnoszony dodają miastu niezapomniany klimat. Są jeszcze 2 rzeczy, których w GTA brakuje a tu zostały dodane. Mowa o stacjach benzynowych, na których możemy zatankować i policji które jest bardzo upierdliwa. Ściga nas za wyciągniecie broni, jazdę na czerwonym świetle czy stłuczkę.