Broń

Mafia II

uszi,

Czym by był gangster bez broni. Pistolety maszynowe, strzelby, pistolety, czy rewolwery tworzą ciekawy arsenał dla nas i naszych przeciwników. Pokonując kolejne misje będziemy mieli do dyspozycji olbrzymią ilość, wiernie odwzorowanych broni znanych z II wojny światowej jak i czasów późniejszych. Każde z przygotowanych narzędzi zbrodni posiada inne cechy. Wykonując kolejne zadania dla naszej rodziny będziemy musieli rozważnie wybierać arsenał na daną misje. Często od wyboru broni będzie zależało pomyślne wykonanie gry.

Kierując naszym bohaterem będziemy musieli podjąć decyzję czy postawimy na szybkość i ilość oddanych strzałów, czy na skuteczność. Pistolety maszynowe oraz strzelby doskonale przydadzą się na szturmowanie grupy członków konkurencyjnej rodziny. Broń krótka natomiast doskonale sprawdzi się w eliminowaniu pojedynczych rywali.

Każdy gangster musi wykazać się również doskonale opanowaną walką wręcz. Nowością ma być wprowadzenie kombinacji ciosów. W grze spotkamy także dobrze nam znane, z tytułu pewnej misji w Lost Heaven, koktajle Mołotowa czy też granaty ręczne. Obsłużymy także ciężki karabin maszynowy, ale o tym poniżej.

Autorzy gry prezentując kolejne screeny z Mafii 2, uchylili rąbka tajemnicy dotyczącego arsenału jaki spotkamy w grze. Jest jednak tylko część broni, którą wykorzystamy w mrocznych ulicach Empire Bay.

Ciężkie karabiny maszynowe

mg42

MG42 - niemiecki karabin maszynowy. Stosowany był podczas II wojny światowej jako podstawowe wyposażenie Wehrmachtu. Olbrzymi zasięg blisko 4000 metrów, w połączeniu z niezwykłą prędkością strzału (820m/s) z łatwością eliminował nawet opancerzone samochody. Pistolet doskonale nadaje się do bronienia wszelakich fortec czy pomieszczeń.

Pistolety maszynowe Najcięższa artyleria stosowana w Mafii 2. Spora pojemność magazynku, w połączeniu z dużą szybkostrzelnością, sprawia iż pistolety maszynowe są jednymi z ulubionych narzędzi zbrodni fanów każdej gry. W Mafii 2 ujrzymy pięć najpopularniejszych pistoletów maszynowych używanych w okresie II wojny światowej.

thompson1928

Thompson 1928 - popularny Tommy Gun szerzący falę zbrodni w pierwszej odsłonie gry. Symbol amerykańskich gangsterów. Jego szybkostrzelność, w połączeniu z sporym magazynkiem (50 naboi) często wybawi nas z każdej opresji. Doskonale nadaje się w sytuacjach bez wyjścia, gdy kilku członków konkurencyjnej rodziny staje naprzeciwko nas.

thompson m1a1

Thompson M1A1 - wersja rozwojowa Thompsona 1928. Zmiany dotyczyły głównie uproszczenia mechanizmów, jak i poprawiono chłodzenie oraz przebudowano przedni chwyt. Pistolet mogł być zasilany zarówno z magazynków bębnowych jak i pudełkowych

M3 - amerykański pistolet maszynowy, który popularność zyskał podczas trwania II wojny światowej. Broń popularno nazwano smarownicą, ze względu na jej podobieństwo do smarownicy stosowanej w warsztatach samochodowych. Magazynek M3 mieści 30 naboi.

mp40

MP40 - popularny "Schmeisser" używany przez Niemców podczas trwania drugiej wojny światowej. Jest to pistolet maszynowy kalibru 9x19 mm Parabellum. Dzięki wprowadzeniu komory zamkowej i zmniejszeniu powierzchni jej styku z zamkiem, zmniejszono ryzyko zacięć się broni w wyniku jej zanieczyszczenia. Magazynek pozwala na umieszczenie 32 naboi. Niestety duży odstrzał towarzyszący strzeleniu, znacznie pogarsza skuteczność MP40.

38 smg

.38 SMG Beretta - ulepszona wersja włoskiego pistoletu maszynowego M35. Produkowany w latach 1938-1950 był na wyposażeniu armii Mussoliniego w czasie II wojny światowej. Jego największą wadą była droga i skomplikowana budowa.

Pistolety i rewolwery

Poręczne bronie, które stanowią podstawowe wyposażenie każdego gangstera. Niewielka wielkość oraz duża precyzja strzału doskonale nadają się do eliminacji pojedynczych wrogów. Przechodząc kolejne misje w grze będziemy mogli skorzystać z kilku znanych pistoletów stosowanych w latach 50.

Colt 1911 - doskonale nam znany z poprzedniej części gry. Wyposażony w magazynek mieszczący 7 naboi stanowił podstawową broń amerykańskiej armii w okresie wojny. Amunicję pistoletu stanowiły naboje .45 ACP (11,43 mm) (0,45 cala) z pociskiem o wadze 15,2 g, wystrzeliwane z prędkością 250 m/sek. W 1926 roku wprowadzono ulepszoną wersję, oznaczoną symbolem M1911A1. Wprowadzone zmiany znacznie ułatwiały strzelanie z broni osobom o krótszych palcach oraz zmniejszenie obracania się broni w dłoni. Na zdjęciu, ulepszona wersja pistoletu z większym magazynkiem.

.375 Magnum - kolejna broń znana z "Mafii: The City of Lost Heaven". Najmocniejszy pistolet, który spotkamy w grze. Olbrzymia moc strzału powoduje jednak, spore odskakiwanie ręki, co znacznie utrudnia naszą sytuację w razie chybionego pierwszego strzału. Magazynek broni pozwala na oddanie sześciu strzałów.

.38 Colt Detective

.38 Revolver - najsłabszy rewolwer, który spotkamy w grze. Bardzo słaba moc rażenia oraz mały magazynek, powodują że broń staje się praktycznie bezużyteczna w walce z innymi gangsterami. S&W stosowany jest głównie przez policję, pilnującą ulice Empire Bay.

c96 mauser

C96 - Niemiecki pistolet Mausera produkowany w latach 1895 - 1939. Jeden z najpopularniejszych pistoletów komercyjnych jak i wojskowych przed II wojną światową. Wyprodukowany w liczbie miliona egzemplarzy cechował się niezwykłą mocą powalającą.

Strzelby

Popularna, gładkolufowa myśliwska broń. Jest to prawdziwe narzędzie zbrodni. Olbrzymia siła strzału, w połączeniu z sporym rozrzutem często może nam uratować życie, gdy przed nami, w nieznacznej odległości, stanie kilku nieprzyjaciół.

shotgun

Shotgun - to amerykańska strzelba typu pump action produkowana przez zakłady Remington. Używana jest często przez policjantów oraz amerykańskich cywilów do obrony własnej. Posiada magazynek na 8 naboi. Olbrzymia moc oraz rozrzut strzału dają nam przewagę w bliskim kontakcie z rywalem. Minusem broni jest długi czas, który trzeba poświęcić na oddanie kolejnego strzału.

Karabiny

Wykorzystywane głównie do celów wojskowych, cenione jednak przez myśliwych. Posiadają ogromny zasięg, mogą być używane jako broń snajperska przy zastosowaniu odpowiedniego osprzętu.

m1 garand

M1 Garand - karabin samopowtarzalny produkowany od 1936 roku w USA. Podstawowa broń żołnierza amerykańskiego z czasów II wojny światowej. Wydawał charakterystyczne brzęknięcie informujące o wystrzelaniu całego magazynka.

k98

K98 - karabin powtarzalny z okresu II wojny światowej, produkowany w Niemczech. Wyprodukowany w ponad 11 milionach stał się najpopularniejszą niemiecką bronią z tamtego okresu. Wykorzystywany długo po wojnie, przez zwycięskie armie jako sprzęt zdobyczny. Karabin należy przeładować po każdym strzale

Broń miotana

grenade

Mk. II Grenade - Amerykański granat odłamkowy używany w czasie II wojny światowej i późniejszych konfliktów. Ze względu na swoją budowę, żołnierze nazywali go pieszczotliwie "ananasem". Idealny kiedy planujemy wysadzić auto pełne gangsterów.

molotov

Koktajl Mołotowa - bardzo tania i efektywna broń złożona z butelki ze środkiem zapalającym i wetkniętym do niej lontem. Nazwa powstała w czasie wojny radziecko-finskiej i wzięła się od nazwiska radzieckiego ministra spraw zagranicznych.