Swobodna jazda

Mafia: The City of Lost Heaven

uszi,

Swobodna jazda jest jedynym trybem w grze wolnym od wszelakich misji. Do naszej dyspozycji zostaje oddane olbrzymie miasto wraz z jego obrzeżami. Możemy w nim szaleć do woli - walczyć z wrogimi gangami, policją, naprawiać auta, kupować broń, czy wreszcie naprawić samochód, gdy ulegnie on zniszczeniu. Za wszystko jednak trzeba sporo płacić, a grę rozpoczynamy z zerowym stanem konta. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek jak szybko można zarobić troszkę dolarów.

Kierowca taksówki

Powracamy do swojego poprzedniego zawodu i stajemy się jednym z licznych taksówkarzy Lost Heaven. Naszym celem jest dostarczenie mieszkańców miasta w określone miejsca. Jedynym utrudnieniem jest limit czasu. Aby rozpocząć pracę, trzeba ukraść taksówkę i złapać jakiegoś klienta na chodniku.

Klient wołający taksówkę

Walki z gangami

Nieco trudniejszy sposób na zarabianie pieniędzy, jednak bardziej opłacalny. Przemierzając Lost Heaven w trybie "Swobodna jazda" spotykamy wielu gangsterów konkurencyjnych rodzin (ich samochody są oznaczone pomarańczowym kolorem na radarze). Aby rozpocząć z nimi walkę, trzeba strzelić w ich samochód lub jakiegoś gangstera. Za zabicie każdego z nich otrzymujemy od 400 do 600 dolarów. Jest to jednak bardzo ryzykowne, gdyż gangsterzy mogą nas zabić.

Strzelanina z gangsterami

Łamanie przepisów

Bardzo szybki i skuteczny środek na zarabianie pieniędzy. Udajemy się na tereny podmiejskie i rozpoczynamy szaleństwa na autostradzie. Im szybciej jedziemy, tym więcej otrzymujemy pieniędzy. Podczas jazdy musimy jednak uważać na patrole policji.

Szybka jazda poza miastem

Niszczenie samochodów

Kolejnym ze sposobów na zarabianie pieniędzy jest niszczenie samochodów. Za doprowadzenie do wybuchu samochodu otrzymujemy $100. Podczas dewastacji aut musimy jednak uważać na policję, gdyż nie będzie ona zadowolona naszymi poczynaniami.

Zniszczony Bolt Ace

Zarobione pieniądze możemy wydać na wiele różnych sposobów:

Leczenie

Niezbędne, gdy wdaliśmy się w walkę z policja, czy przedstawicielami konkurencyjnych familii. Udajemy się do szpitala w New Ark. Koszt jednorazowego leczenia wynosi aż $1000, więc musimy bardzo uważać na stan zdrowia.

Odpłatna odnowa życia w szpitalu w New Ark

Broń

Niezbędna do skutecznej walki z gangsterami. Udajemy się do sklepu Żółtego Pete'a, znanego nam trybu "nowa gra" (dokładny opis położenia sklepu znajdziecie w jednym z poradników). Każdy pistolet kosztuje jednak sporo dolarów, więc musimy rozważnie wybierać nasz arsenał.

Broń w sklepie Żółtego Pete'a

Nazwa Cena
Kij baseballowy $10
Nóż $10
Colt Detective Special $10
S&W Model 10 M&P $30
Colt 1911 $50
S&W Model 27 Magnum $100
Obrzyn $500
Strzelba $500
Koktajl Mołotowa $1000
Granat $1000
Thompson 1928 $1000
US Rifle M1903 Springfield $2000
Mosin-Nagant 1891/30 $2000

Naprawa samochodów

Pościgi z policją, gangami, czy wreszcie szaleństwa na autostradzie, mogą doprowadzić ulubione auto do okropnego stanu. Z pomocą przychodzi jednak nam doskonale znany Lucas Bertone, który w swoim zakładzie za drobną opłatą ($2000) doprowadzi nasz samochód do odpowiedniego stanu.

Naprawa samochodu u Lucasa Bertone

Mandaty

Gdy nasze wykroczenia dojrzy policja, musimy sporo za to zapłacić. Za każdy mandat płacimy $1000. Warto jednak się zatrzymywać i płacić, gdyż w pościg ruszają kolejne jednostki policji i może on skończyć się dla nas tragicznie.

Mandat za przekroczenie prędkości

Zapisywanie gry

Aby zapisać nasze poczynania na dysku, musimy udać się do baru Salieriego. Każdy zapis gry kosztuje bagatela $2000.

Zapis gry w barze Salieriego

Pieniądze w wolnej jeździe zarabia się bardzo powoli, a wszystko jest bardzo drogie. Tak więc czeka was sporo pracy!