Broń palna

Mafia: The City of Lost Heaven

Kevin, Udostępnij

Colt 1911

Nieodłączny kompan w wielu misjach. Magazynek na siedem naboi, szybkostrzelność, mały odrzut i duża celność czynią go bardzo dobrą bronią. Wielu ludzi uważa ten pistolet za najbardziej niezawodny jaki od tej pory wyprodukowano.

S&W Model 27 Magnum

Prawdziwa ciężka artyleria wśród rewolwerów. Posiada ogromną moc i taki sam odrzut. Tradycyjnie możemy załadować do niego sześć pocisków. Dość często używany przez wrogą nam mafię. Wychodząc na ulicę z takim cackiem możemy czuć się panem życia i śmierci. Jeden strzał z niewielkiej odległości jest śmiertelnie groźny.

S&W Model 10 M&P

Kolejny rewolwer. Również posiada magazynek na sześć pocisków i podobny podrzut. Mocniejszy od poprzednika. Wystarczą dwa strzały z bliska i już możemy cieszyć się kolejną ofiarą. Pistolet używany przez zwykłe jednostki policji.

Colt Detective Special

Sześciostrzałowy rewolwer. Najsłabsza broń palna w całej grze, co sprawia, że większość graczy pomija tą pukawkę lub używa w ostateczności. Czasami posiadają ją "cywilni" kierowcy w całym Lost Heaven.

Thompson 1928

Jedyny pistolet maszynowy w grze. Wystarczy założyć magazynek na pięćdziesiąt naboi i już można sobie zaszaleć. Dość mocny. Posiada jednak duży rozrzut przy strzelaniu długimi seriami. Atrybut każdego szanującego się gangstera z lat trzydziestych.

Mosin-Nagant 1891/30

Produkowany w Ameryce, jednak Rosjanie zrobili z niego broń snajperską. Posiada lunetę bez możliwości przybliżania, ale i tak jest bardzo dobra. Moc porównywalna z poprzednikiem. Karabin dla snajperów i chyba tylko dla nich, ponieważ trzeba mieć bardzo celne oko.

US Rifle M1903 Springfield

Broń a'la sztucer. Można załadować pięć pocisków. Jest bardzo mocny i celny. Nawet z dużej odległości zabija jednym strzałem. Podczas przechodzenia gry tylko raz możemy spotkać go w rękach policjanta - i dobrze.

Obrzyn

Dwururka, śrutówka, lupara - nie ważne jak się ją nazywa, a i tak efekty są oszałamiające. Krótka lufa = mały zasięg, duży rozrzut. Praktycznie nie można spudłować. Ładujemy dwa naboje, za pomocą których ludzie odlatują - i w tym świecie, i do tego "lepszego"… Dzięki tej dwururce możemy nawet oderwać koło od samochodu!

Strzelba

Ośmiostrzałowa śrutówka, którą trzeba po każdym strzale przeładować. Dzięki dłuższej lufie od poprzednika broń ta ma większy zasięg i mniejszy rozrzut. Używana przez policję, gdy tylko zrobimy trochę większą zadymę.

Granat

Znana chyba każdemu tradycyjna szyszka. Bardzo dobrze radzi sobie z grupą ludzi lub samochodów. Nie należy jednak stać bardzo blisko, ponieważ możemy nieźle oberwać.

Koktajl Mołotowa

Butelka benzyny lub innej łatwopalnej cieczy z kawałkiem gazety włożonej w szyjkę. Tam gdzie spadnie wszystko staje w płomieniach.