Historia Thomasa Angelo

Mafia: The City of Lost Heaven

uszi,

W grze Mafia poznajemy historię zwykłego taksówkarza Thomasa Angelo. Nasza przygoda rozpoczyna się bardzo niepozornie od nocnej przerwy na papierosa. W Lost Heaven od dawna roiło się od gangsterów. Częste wojny mafii w mieście od dawna były normalnością. Niestety często dotykały one również zwykłych mieszkańców miasta. Tak właśnie było z naszym bohaterem. Z przystawionym pistoletem do skroni wsiadł do swojej taksówki i ruszył przed siebie starając się zgubić nieprzyjaciół. Zwykła pomoc spowodowała jednak nieodwracalne zmiany w życiu taksówkarza.

Tomas Angelo Taxi

Niestety Tommy szybko podpada rodzinie, której pokrzyżował plany. Następnego poranka dostaje sporą nauczkę od gangsterów i zdesperowany prosi o pomoc samego Dona Salieri, wkraczając tym samym na ścieżkę przemocy, krwi i łatwych pieniędzy.

Rodzina Salieri

Z każdą kolejną misją obserwujemy ewolucję Thomasa. Ze zwykłego chłopca na posyłki, stopniowo staje się szanowanym gangsterem w całym mieście. Niestety bardzo szybko musi się przyzwyczaić do widoku krwi oraz zabijania. Z czasem zaczyna brakować mu zimnej krwi, przez co naraża swoje życie…

W czasie gry jesteśmy świadkami pierwszego spotkania Thomasa z jego przyszłą żoną Sarą. Nasz bohater wykazuje się niezwykłą odwagą ratując swoją ukochaną przed bandą zbirów, czym zdobywa jej serce. Niestety dla wielu kobiet jego życie jest nie do zaakceptowania, przez co ukrywa, czym naprawdę się zajmuje. Doprowadza go to do alkoholizmu i powoli rujnuje jego życie.

Sarah

Z pomocą przychodzi jego przyjaciel Frank – prawa ręka dona. Przemawia naszemu bohaterowi do rozsądku. Niestety sam pod naciskiem policji ulega i wydaje swojego bossa w zamian za ochronę jego rodziny. Klamka zapadła. Tommy dostaje rozkaz zabicia swojego najlepszego przyjaciela. Dzięki temu zrozumiał, jaką bezwzględną organizacją jest Mafia. Wybiera przyjaciół od lojalności swojemu Donowi i pozwala uciec Frankowi, pozorując jego śmierć.

W Mafii jednak nie ma miejsca na przebaczanie zdrajcom i dawanie im drugiej szansy. Przez te oznaki „człowieczeństwa” nasz bohater staje się głównym wrogiem swoich byłych przyjaciół. Don Salieri wydał na niego wyrok.

Buon Apetit

Historia Thomasa Angelo pokazuje, jaką bezwzględną organizacją jest mafia. Mafia jest organizacją, w której nie ma miejsca na przyjaciół. Nawet najbliższy przyjaciel może nam posłać „kulkę w plecy”. Przede wszystkim jest to organizacja, od której nie można uciec. Gdy raz wstąpiło się w szeregi mafii, jest się w niej do końca życia.

Tommy