Jazda ekstremalna

Mafia: The City of Lost Heaven

nivener,

W grze Mafia po ukończeniu trybu fabularnego zostaje odblokowany ekskluzywny i bardzo trudny tryb gry - jazda ekstremalna. Jest to tryb, który daje nam możliwość wykonywania niecodziennych zadań, których wspólną cechą jest to, że ich wykonanie wymagać będzie od gracza nie lada wysiłku. Wysiłek ten zostanie jednak nagrodzony - pomyślne ukończenie każdego zadania skutkuje otrzymaniem ciekawych i najczęściej bardzo szybkich samochodów.

Dom w Jeździe ekstremalnej

W jeździe ekstremalnej rozpoczynamy grę w domu, który otrzymujemy na własność. Jest to dom w Oakwood, w którym możemy zapisać grę, darmowo się uleczyć, czy też na jego tyłach zaparkować zdobyte przez nas samochody. W jeździe ekstremalnej nie ma policji, ani gangsterów znanych z trybu swobodnej jazdy.

Zadania

Facet dający zadanie w Jeździe ekstremalnej

Zadania w jeździe ekstremalnej otrzymywać będziemy od facetów w brązowych czapeczkach, którzy najczęściej machają rękami sygnalizując, że mają dla nas zadanie. Wszyscy wyglądają tak samo, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem poszczególnych z nich. Jeśli jednak takie problemy by się pojawiły, należy skierować się do latarni morskiej, i stojąc obok drzwi do niej kliknąć PPM - zobaczymy wtedy, gdzie znajdują się goście z zadaniami.

Jedne zadania są trudniejsze, inne łatwiejsze, jednak wszystkie na pewno są nietypowe. Ich wachlarz jest doprawdy imponujący: od tych typu dojedź z punktu A do punktu B, poprzez strzelaniny i polowania na potwora morskiego, do śledzenia statku kosmicznego! Wykonanie każdego zadania jest nagrodzone prototypem auta, który następnie możemy postawić sobie na naszym parkingu za domem.

Samochody-nagrody

Samochód-nagroda w Jeździe ekstremalnej

Za wykonanie każdego zadania nagrodzeni zostaniemy samochodem. Każde z nich to auto nietypowe, które najczęściej istnieje tylko w jednym egzemplarzu - jest prototypem. Wygląd każdego z nich sprawia, że auto jest bardzo oryginalne. Mamy m.in. hipisowskiego Flower Power, pancernego Black Metala, diabelskiego Mutagena, czy też nieposkromionego Crazy Horse'a. Mamy do wykonania 19 misji i tyle samo samochodów do zdobycia. Uzyskanie wszystkich sprawi ci graczu nie lada satysfakcję, bowiem widok wszystkich tych autek na podwórku robi wrażenie.

Podsumowując, jazda ekstremalna zapewnia kolejnych kilkanaście godzin zabawy. Jest to dobra alternatywa dla graczy, którzy znudzili się już graniem w część fabularną gry, ale może być to też po prostu przedłużenie właściwej gry - ktoś kto ukończył właśnie linię fabularną, a wciąż chciałby pograć w Mafię, powinien odpalić właśnie jazdę ekstremalną. Jedno jest pewne - w tym trybie nie można zaznać nudy!