Postacie

Mafia II

XtravaganZa,

Vito Scaletta

Vito Scaletta

Główny bohater Mafii II. Vito pochodzi z biedniej rodziny sycylijskich imigrantów. Spędził swoje dzieciństwo na ulicy razem ze swoim dobrym przyjacielem, Joe Barbaro, z którym wspólnie okradali drobnych przedsiębiorców.

Joe Barbaro

Joe Barbaro

Jest urodzonym rzezimieszkiem i najlepszym przyjacielem Vito. Zuchwały i nieobliczalny, Joe jest typem awanturnika, który już w dzieciństwie był postrachem okolicznych dzieciaków. Stanowi zgrany duet razem z Vito, bowiem ich cechy się dopełniają. Barbaro żyje szybko - lubi ponętne kobiety, szybkie samochody i nie stroni od procentowych napoi. Bycie mafiozem ułatwia mu uzyskanie tego co lubi. Po powrocie Vito z Europy, Joe korzysta ze swoich znajomości i załatwia mu zwolnienie ze służby wojskowej. W wyniku ich pracy dla Mafii, wstąpili razem do rodziny Falcone, stając się oficjalnie członkami Cosa Nostry.

Henry Tomasino

Henry Tomasino

Jest Soldato rodziny Clemente, później rodziny Falcone. Henry jest jednym z sześciorga synów potężnego sycylijskiego mafioza. Wszyscy zostali wysłani do Empire Bay w 1931 roku, celem uniknięcia wciągnięcia do wojska Mussoliniego, bądź więzienia. W Stanach Zjednoczonych, zajął się nim stary przyjaciel rodziny, Alberto Clemente. To właśnie Henry wprowadził naszych bohaterów do półświatka przestępczego Empire Bay.

Eddie Scarpa

Eddie Scarpa

Jest przyjacielem Carlo Falcone i doradcą (Underboss) jego Rodziny. Są powszechnie uznawani za najbardziej niebezpiecznych ludzi w Empire Bay. Eddie jest wesołym socjopatą, alkoholikiem i bawidamkiem. Jest częstym gościem strip-teasu Cathouse Club. Według akt FBI, jest synem sycylijskich imigrantów, został wielokrotnie aresztowany za przemycanie towarów i odsiedział rok w więzieniu za organizowanie nielegalnych walk kogutów.

Luca Gurino

Luca Gurino

Wielka szycha Mafii Empire Bay. Jest prawą ręką Dona Clemente, przywódcy tejże Rodziny i zajmuje się eliminowaniem "przeszkód". Jest znany ze swojego zamiłowania do torturowania swoich przeciwników. Luca jest stałym bywalcem Freddy's Bar, bowiem tam są planowane ich akcje.

Federico "Derek" Pappalardo

To stary gbur rządzący w porcie, caporegime Rodziny Vinci. Nie przyjmuje poleceń od nikogo i wyręcza go jego sługus, Steve Coyne. Derek był szefem Vita przez pewien czas i chętnie kupował od niego egzotyczne samochody które wysyłał do Ameryki Południowej. To twardy chłop nieokazujący nikomu uczuć.

Alberto Clemente

Jedna z kluczowych postaci Mafii II. Po tym jak wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, Clemente wzbogacił się kradnąc samochody i zajmując się hazardem. Został skazany dwukrotnie za haracz. Don Clemente jest głową Rodziny o tej samej nazwie i właścicielem rzeźni w Empire Bay. Ta postać jest niezrównoważona, cierpi na paranoję, miewa napady furii i przez to, bywa niemile widziany w środowisku mafijnym. Na jego życie czyha permanentne niebezpieczeństwo.

Carlo Falcone

Carlo Falcone

Urodzony na Sycylii, jest głową jednej z trzech najważniejszych Rodzin w Empire Bay: Falcone. Jest właścicielem restauracji "Maltese Falcon" oraz uznanym przez Empire Bay filantropem. Sfinansował w większej mierze Planetarium. Jednakże, ta z pozoru miła i poprawna osoba, skrywa w sobie również czarny charakter. FBI podejrzewa go o porwanie i zamordowanie Jimmyego Busetti w 1936 roku. Został też niejednokrotnie skontrolowany przez skarbówkę. Don Falcone jest zarówno wybitnym manipulatorem jak i modernizatorem struktur mafijnych - nie cacka się, żeby zmienić reguły panujące w środowisku. Jest w ścisłym kontakcie z Derkiem Pappalardo, Stevem Coynem i Eddim Scarpą.

Frank Vinci

Jest synem ważnego sycylijskiego Dona Mafii. Frank założył gang "Czarna Dłoń" i zyskał dzięki swojemu nazwisku, prawo do ściągania haraczy i do szmuglowania towaru dla Mafii tuż po przybyciu do Stanów Zjednoczonych. Dzięki wsparciu włoskiej społeczności, został natychmiast zwolniony z aresztu w 1910 roku. Po dwudziestu latach, Don Vinci kontroluje 80% biznesu mafii. Jest w stałym kontakcie z Leone Galante i z samym Donem Salieri. Kocha konie, jest właścicielem auto komisu oraz spółki typu import-export.

Leone Galante

Leone Galante

To rozsądny mężczyzna, który pomimo wieku oraz siwych włosów, nie powinien być niedoceniany. Urodzony na Sycylii, Leone "Leo" Galante opuszcza swą ojczyznę dla Stanów Zjednoczonych podczas drugiej Wojny Światowej i żyje po dziś dzień w Highbrook w Empire Bay. Został skazany w 1945 roku za próbę kradzieży, posiadanie bronie i spiskowanie. Już będąc na Sycylii, Galante spędził parę lat za kratkami za zabójstwo i krzywoprzysięstwo. Jest konsultantem Rodziny Vinci i był akredytowanym mediatorem podczas porozumień pomiędzy Rodzinami w czasie ich wojny. Jest człowiekiem nadzwyczaj inteligentnym, wybitnym marynarzem, świetnym nauczycielem oraz golfistą.

Nathaniel Harold "Harry" Marsden III

Nathaniel Harold "Harry" Marsden III

Jest facetem, który zajmuje się handlem nielegalną bronią. Harry jest ślepym na jedno oko, sympatycznym weteranem. Po jego odznaczeniach, można wywnioskować, że był sierżantem U.S. Army. Brał udział w Lądowaniu w Normandii i stracił oko, ponieważ wbiła mu się do niego gałąź. Niemniej, cieszy się z tego powodu, bo dzięki temu wrócił szybciej do domu. Za drobną przysługę, "Jednooki bandyta" doradzi która broń najlepiej się nadaje na daną misję.

Francesca Scaletta

Francesca Scaletta

Tak samo jak Vito, Francesca żyła w biedzie i miała trudne dzieciństwo. Różni się od swojego brata, bowiem szanuje prawo. Dużo się uczyła, żeby ukończyć szkołę i prowadziła młodzieżówkę w kościele odkąd skończyła 16 lat. Mieszka z ich matką w mieszkaniu w którym żyli odkąd przypłynęli do Stanów Zjednoczonych. Ciężko pracuje w magazynach Trago Oil, utrzymując siebie i matkę.

Maria Scaletta

Maria Scaletta

Wyszła za mąż za Antoniego Scalettę w San Martino na Sycylii w 1920 roku. Po roku urodziła się im Francesca, a po pięciu - Vito. Miała też drugiego syna, lecz zmarł wkrótce po narodzinach. Rodzina opuściła Sycylię w nadziei na lepszą przyszłość, która w rzeczywistości okazała się być koszmarem. Stała się bowiem świadkiem tego jak jej rodzina upadała. Jej mąż po mału się zapijał, by w końcu się utopić w porcie. Żyła ze swoją córką z nadzieją na poprawę ich losu.

Antonio Scaletta

Zmarł w 1943 roku. Po tym jak Vito poszedł na front, Maria i Francesca odkryły, że Papa Scaletta pożyczył od lichwiarza Bruno 2.000$, żeby mogli przeżyć zanim ten by znalazł inną pracę.