Postacie

Mafia: The City of Lost Heaven

uszi,

Podczas grania spotkamy około pięćdziesiąt postaci. Każda postać została szczegółowo stworzona. Programiści IS zadbali o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Bohaterowie wyglądają oszałamiająco realnie. Autorzy zadbali nie tylko o wygląd postaci, lecz również o ich ruchy oraz poziom AI. Z każdą postacią będziemy mogli porozmawiać. Aby jeszcze bardziej odwzorować „gangsterskie klimaty”, firma IS zadbała o profesjonalnych aktorów, którzy znakomicie podłożyli głosy głównym postaciom.

Poniżej znajdziecie opisy niektórych postaci, które spotkamy na swojej gangsterskiej drodze. To oni w największym stopniu wpływali na rozwój wydarzeń w grze. To dzięki nim nasz bohater nauczył się kraść, bić i wreszcie zabijać…

Thomas Angelo

Thomas Angelo

Postać, która przez całą grę sterujemy. Początkowo sympatyczny i miły taksówkarz. Z czasem pnie się w hierarchii rodziny Salieri, zdobywając szacunek w mieście. Pomimo fali przemocy i nienawiści, jaka otacza jego osobę, potrafi docenić przyjaźń i udaje mu się odnaleźć miłość.

Don Salieri

Don Salieri

Szef mafii, do której dołączył Tommy. Jest on starszym mężczyzną pozbawionym najmniejszych skrupułów. Dzięki swojej inteligencji, jako młody chłopak szybko dorobił się majątku. Najważniejszy jest dla niego w życiu interes. Twardo jednak trzyma się swoich zasad, przez co nie ma skrupułów wobec zdrajców. Przez całą grę zleca nam kolejne coraz to trudniejsze zadania.

Paulie

Paulie

Jeden z liderów rodziny Salieri. To on wraz z Samem zmienia życie naszego bohatera. Paulie jest bezwzględny w swoich poczynaniach, jednak zawsze stara się zarobić jak największą ilość pieniędzy, często nie zważając na konsekwencje. Towarzyszy nam w niektórych misjach.

Sam

Sam

Jeden z przyjaciół Toma. Początkowo wraz z Paulie’m wprowadza nas do rodziny. Towarzyszy nam w wielu misjach. Bezgranicznie oddany swojemu szefowi. Lojalność stawia powyżej przyjaźni. Bez najmniejszych skrupułów potrafi zabić najlepszego przyjaciela.

Vincenzo

Vincenzo

Spec od broni w rodzinie Salieri. To dzięki niemu na każdą misję wychodzimy doskonale uzbrojeni.

Frank Colletti

Frank Colletti

Prawa ręka Dona Salieri oraz księgowy rodziny. Najlepszy przyjaciel szefa. Wierny przyjaciel. Na pierwszym miejscu stawia jednak swoją rodzinę. Dla nich jest gotów zdradzić nawet swoich przyjaciół. Pomaga również wyjść z kłopotów Thomas’owi.

Ralph

Ralph

Mechanik rodziny. Swój warsztat ma na podwórku za barem Salieri’ego. Nie grzeszy inteligencją i się jąka. Doskonale zna się jednak na samochodach. Uczy nas kraść auta i dba o to, żebyśmy na każdą misję mieli, czym jechać.

Luigi

Luigi

Barman w barze Salieriego. Doskonale gotuje. Ma cudowną córkę o imieniu Sara.

Sarah

Sarah

Córka Luigi’ego. Poznajemy ją podczas jednej z misji. Nękana jest przez jeden z osiedlowych gangów. Uratowana przez Tommy’ego zakochuje się w nim i rodzi mu dzieci. Nie wie jednak o prawdziwej pracy, jaką wykonuje jej ukochany. Wierna Thomas’owi.

Lucas Bertone

Lucas Bertone

Przyjaciel Ralph’a. Poznajemy go podczas jednej z misji. Ma swój własny warsztat samochodowy. Podczas gry w „wolnej jeździe” możemy wpaść do niego naprawić swoje auto. Również podczas grania w „nową grę” mamy sporo z nim do czynienia. Często dostajemy od niego specjalne zadania, za które otrzymujemy ciekawe samochody.

Don Morello

Don Morello

Boss konkurencyjnej rodziny. Niegdyś przyjaciel Salieri’ego, jednak teraz śmiertelny rywal. W przeciwieństwie do Salieri’ego barbarzyńsko okrutny. Nie boi się policji i potrafi zabijać na oczach zwykłych mieszkańców. Całe miasto boi się go. Jest nieobliczalny w swoich poczynaniach.

Sergio Morello

Sergio Morello

Brat Morello. Jak większość gangsterów jest bezwzględny. Ma również wielkie szczęście, które wielokrotnie mu pomaga wyjść ze sporych opresji.

Norman

Norman

Znakomity detektyw, który przekonuje Thomasa do zeznawania przeciwko rodzinie Salieri. Bardzo dociekliwy. Nie wzruszają go opowieści o śmierci wielu osób. Bardzo chłodny i nieprzyjemny.