Policja

Mafia II

uszi,
Nad porządkiem w Empire Bay czuwa dzielna policja. Programiści z 2K Czech postanowili rozbudować jeszcze bardziej system odpowiedzialny za funkcjonowanie stróży prawa.Praworządność w mieście znacznie zmalała w stosunku do pierwszej gry. Pojedyncze przewinienia w postaci przekroczenia prędkości, czy przejechania skrzyżowania na czerwonym świetle ujdą nam na sucho. Wszystko jednak ma swoje granice.Wymachiwanie bronią na oczach stróżów prawa szybko może się dla nas skończyć odsiadką w więzieniu. Aby tego uniknąć, co jakiś czas należy odwiedzać urząd miasta, obdarowując elity miasta pokaźnymi sumami pieniędzy. Jeżeli jednak z jakichś powodów zapomnieliśmy o tym, to nasza sytuacja szybko może się pogorszyć. Każda ucieczka przed policjantami jest dla nas poważnym ryzykiem. Im większe wykroczenia zrobimy i im dłużej będzie trwał pościg, tym więcej oddziałów wyślą władze miasta do walki z nami.
Każda nasza bezmyślna strzelanina, czy kradzież samochodu może spowodować, iż trafimy na listę honorowych poszukiwanych mieszkańców Empire Bay. Każdy mundurowy w mieście, otrzyma fotografie z naszym zdjęciem i nie omieszka nas zatrzymać przy pierwszej lepszej okazji, aby odebrać nagrodę z rąk zarządu miasta.
Dzielni policjanci dokonają także wnikliwej analizy kradzieży wszystkich samochodów w grze. Łącząc kradzieże w logiczną układankę, zrobią wszystko, by do nas dotrzeć. Aby tego uniknąć, po każdej kradzieży będziemy musieli odwiedzić lakiernika, zmieniając kolor samochodu oraz zmienić jego tablice rejestracyjne.Zarobione pieniądze musimy także wydać na nowe rzeczy. Częste przebieranie się oraz zmienianie image spowoduje obniżenie zainteresowania policji naszą osobą.Ulice Empire Bay wypełnione są fałszywymi ludźmi, którzy nie omieszkają powiadomić policję o naszych wykroczeniach. Cosa Nostra jest organizacją, w której liczą się zasady i szacunek. Strzelając do bezbronnych przechodniów, czy seryjnie kradnąc auta na ich oczach, szybko sprawimy, iż nasza rodzina straci szacunek w oczach mieszkańców. Jeżeli swoim postępowaniem doprowadzimy do spadku szacunku mafii, możemy się spodziewać srogiej kary z rąk bossów rodziny.Jeżeli zależy nam na sukcesie w grze, przemierzając ulice miasta, będziemy musieli rozważnie planować każdy kolejny krok. Czujnie będziemy musieli zwracać uwagę na pojawianie się stróży prawa i przede wszystkim kierując naszym bohaterem, będziemy musieli unikać przypadkowych zbrodni. Jeśli uda nam się opanować to Empire Bay szybko stanie się nasze.