Szczegóły nt. ekskluzywnego DLC dla PS3 [Aktualizacja x2]
"The Betrayal of Jimmy" to bardziej arcade'owa odsłona Mafii II. Zespół 2K Czech wyciągnął najciekawsze elementy gry - strzelanie, pościgi, kradzieże - umieścił je w otwartym świecie i okrasił "drabinkami osiągnięć". W całej zabawie chodzi o szybkie samochody, wysadzanie wszystkiego, co się da, jazdę z zawrotną prędkością i panowanie na ulicach miasta. Jeśli sama Mafia II jest przede wszystkim wciągającą historią, to ten dodatek skupia się na czystej, intensywnej akcji.

W przeciwieństwie do głównego wątku, dodatek nagradza punktami - za nienaganne wejścia w zakręty, wyciskanie z aut ostatnich potów, trafienia w głowy przeciwników, tworzenie combosów i wiele innych. Punkty pojawiają się od razu na ekranie w postaci dużych, migających ikon - czegoś takiego nie uświadczymy w trybie podstawowym. Doskonale widać to na powyższym kadrze: w rogu ekranu czuwa licznik punktów, a obok wskaźnik pościgu.

Fabuła. Historia Jimmy'ego jest diametralnie inna od opowieści Vita. O ile Vito przypomina Henry'ego Hilla z Chłopców z ferajny - porządnego faceta wciągniętego w wir mafijnych rodzin - o tyle Jimmy to urodzony morderca. Ogolona głowa i mroczny styl sprawiają, że na ulicy wolałbyś go unikać. Gdy zostaje wystawiony do wiatru, początkowo nie wie, co się wokół niego dzieje, więc zaczyna przyjmować zlecenia od różnych rodzin, by dojść prawdy. W dodatku spotkamy kilka nowych rodzin, ale i postacie znane z głównego wątku.

Dostępność i cena. Dodatek będzie można pobrać w dniu premiery (24 sierpnia na świecie, 27 sierpnia w Polsce). Kupując nową kopię Mafii II na PS3, znajdziemy w pudełku blankiet uprawniający do darmowego pobrania DLC. Jeśli natomiast sięgniemy po używkę, za możliwość wcielenia się w Jimmy'ego przyjdzie nam dopłacić 9,99 dolara. Całość zawiera ponad 25 misji - to solidny zastrzyk dodatkowych godzin zabawy i miły bonus dla posiadaczy konsoli Sony. Opowieść Vita powoli wprowadza nas w świat zorganizowanej przestępczości; Jimmy zostaje wrzucony w sam jej środek - z całym arsenałem w garści i miastem stojącym przed nim otworem.

Aktualizacja x2 - gameplay od IGN. Brytyjski oddział IGN udostępnił krótki materiał z rozgrywki ("One Man Army"), na którym widać dokładnie, o co w tym arcade'owym szaleństwie chodzi: szybka jazda, eksplozje i punkty sypiące się za efektowne akcje.

Komentarze