Podsumowanie roku

Acozz, 2 Udostępnij

Już za kilka godzin strzela będą korki od szampanów, tradycyjnie użytkownicy naszej strony przed wyjściem na imprezę czytają moje podsumowanie roku. 2016 obfitował w dwa ważne dla naszej społeczności wydarzenia. Premierę Mafii 3 oraz pierwszy oficjalny zlot naszych użytkowników.

Oczekiwanie na Mafię 3 z punktu widzenia redaktorów było relatywnie nudne.Kampania marketingowa opierała się w zasadzie na udostępnianiu przez twórców informacji na oficjalnym fun page'u i kanale Youtube. Naszym zadaniem był jedynie nudny przedruk. Zabrakło klimatycznych podcastów, ekskluzywnych informacji dla prasy papierowej czy wersji pre-view dla dziennikarzy. Jedyną interesującą kwestią, która w zasadzie stała się moją obsesją był stan 2K CZECH.

Studio pomagało przy pracy nad Mafią 3 i i jest to jedyny fakt w tym temacie. 2K CZECH nadal zatrudnia kilkadziesiąt osób, oraz pozyskało nowych pracowników po ostatniej stracie kadr na rzecz Hangar 13. Niestety ostatni polak pracujący dla CZECH-ów również wyruszył za ocean. Przyszłość studia stoi pod znakiem zapytania, szczególnie biorąc pod uwagę los twórców BIOSHOCKA.

Mafia 3 wzbudziła mieszane uczucia, premiera nie odbyła się bez zgrzytów, gdyż szybko wyszło na jaw,że gra jest niedokończona i źle zoptymalizowana. Należy pamiętać,że to nic nowego w serii, bo nawet 1 dostała patch z downgrade. Hangar 13 dzielnie znosi krytykę i sukcesywnie uzupełnią swoją grę.

Mimo, iż social media skutecznie zabijają fanowskie strony my nadal dzielnie walczymy o użytkowników. W tym roku w końcu przeszliśmy na własną domenę i serwer.Udostępniliśmy nowy wygląd serwisu oraz wprowadziliśmy rozbudowany shout box z dedykowaną aplikacją. W tym miejscu warto wspomnieć,że jeśli zostanie Wam kilka drobnych z piątkowego piwa śmiało możecie wspomóc nas symboliczną złotówką. W tym roku także powiększyliśmy naszą redakcję.

Moim ulubionym wydarzeniem w mijającym roku był nasz pierwszy zlot użytkowników. Wspólnie zaplanowana integracja odbyła się w Warszawie. Przyznam,że nie odbyło się bez stresu, gdyż ze znajomymi z internetu bywa różnie i nawet setki wspólnie spędzonych godzin na forum nie gwarantuje dobrej zabawy w realu. Jednak w naszym przypadku te obawy były bezzasadne. W kilka minut załapaliśmy wspólny język i pokazaliśmy,że również w prawdziwym życiu tworzymy zgraną drużynę. Weekend spędziliśmy na grillowaniu, nieudanym zwiedzaniu (zgubiłem nas) oraz rozmowach do rana w towarzystwie trunków wysokoprocentowych. Wspólnie spędzony czas jeszcze bardziej zacementował społeczność i pozostawił wiele miłych wspomnień, zdjęć, kompromitujących mnie nagrań oraz niezapłaconego mandatu za łapanie stopa na drodze szybkiego ruchu. W przyszłym roku naturalnie powtórzymy event. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich a w szczególności stare wygi, które wpadają do nas raz na kilka miesięcy, ponieważ w przyszłym roku obchodzimy jubileuszowe 10-lecie naszego serwisu i czuje się zobligowany do postawieniu piwa każdemu, kto miał wpływa na rozwój strony.

Przyszedł czas na podziękowania. Chciałbym podziękować firmie Cenega za wsparcie i współpracę.Właścicielowi hostelu Tolek za udzielony rabat.Użytkownikowi Cukier za stały wgląd do kulis sceny modderskiej Maffi.

Chciałbym podziękować mojej redakcji za pracę jaką bezinteresownie wykonują. Ogromnie podziękowanie i wyrazy uznania dla mojego kochanego Mafa któy zarywa noce aby ten serwis wyglądał i funkcjonował jak należy.

Finalnie w imieniu całej ekipy dziękuje Wam drodzy użytkownicy. To dla Was tu jesteśmy. Od 10 lat. Dziękuje, że jesteście, bo praca dla was, to czysta przyjemność.

Komentarze

Ten materiał jest starszy niż 2 miesiące. Nie możesz dodawać pod nim nowych komentarzy.
Awatar użytkownika Extreme
Extreme
6 stycznia 2017, 19:06
Widzę że coś ważnego mnie ominęło ;D
Awatar użytkownika Gangster
Gangster
3 stycznia 2017, 04:24
:heart: :)

Miło było Was spotkać na żywo, nie żałuję. Jesteśmy wporzo ekipą. Do zobaczenia w tym roku! :)