Nadchodzi remaster pierwszej i drugiej Mafii lub nowa część?

Maf, 1

Po dłuższym czasie ciszy coś się ruszyło, jeśli chodzi o naszą ulubioną serię. W ubiegłym miesiącu Take-Two Interactive (właściciel 2K, 2K Czech i Hangar 13) złożył wniosek o rejestrację trzech znaków towarowych. Pierwszym i drugim z nich jest logo Mafii, w wersji graficznej i tekstowej. Trzecim natomiast - logo Mafii II.

Rejestracja znaku handlowego MAFIA

Zremasterowane edycje pierwszej i drugiej części Mafii są wielce pożądane przez fanów na całym świecie. Możliwe, że wydawca pod napływem głosów i mody na odświeżanie starych klasyków, postanowił wziąć się do pracy.

Rejestracja znaku handlowego MAFIA II

Drugą z opcji jest odświeżenie znaków towarowych przed zapowiedzią kolejnej części z serii, jednak byłbym ostrożny w stawianiu takiej tezy. Jak donosił jakiś czas temu Kotaku, po chłodnym przyjęciu Mafii III studio Hangar 13 przeszło sporo zmian. Niskie morale spowodowały odejście kluczowych pracowników do innych firm, część zaś zaczęła pracę nad innymi projektami w rodzinie 2K. Mówi się tutaj o kolejnej, jeszcze niezapowiedzianej, części BioShock. Osoby związane z Hangar 13 zapytani o losy kolejnej części, odpowiedzieli:

Mafia IV byłaby świetną rzeczą, ale od zawsze chcieliśmy stworzyć swoją własną markę.

Nie wiemy więc, czy seria została odłożona na półkę w oczekiwaniu na lepsze czasy. Być może kolejną częścią zajmuje się inne studio? Prawdopodobnie dowiemy się już niedługo, bo ewidentnie coś wisi w powietrzu.

Źródła: SegmentNext, PC Gamer

Komentarze

Ten materiał jest starszy niż 2 miesiące. Nie możesz dodawać pod nim nowych komentarzy.
Awatar użytkownika mammix
mammix
27 września 2019, 18:09
Byłoby super!