Mafia dostępna za darmo przez ograniczony czas

Maf, 4

Z okazji 20-lecia serii Mafia, jej wydawca 2K postanowił sprawić prezent graczom i udostępnić pierwszą Mafię na Steam całkowicie za darmo. Musicie się jednak spieszyć, bo oferta jest ograniczona czasowo. Promocja trwa od 1 września (19:00) do 5 września (19:00).

Grafika koncepcyjna Mafii: Definitive Edition

Musicie mieć na uwadze ważną rzecz. Mafia, którą dostaniecie na Steam nie posiada licencjonowanej muzyki ze względu na wygasłe licencje. A to oznacza, że poruszając się po mieście i poza nim, towarzyszyć wam będzie tylko warkot silników i śpiew ptaków. Istnieją jednak mody, które przywracają muzykę do gry (o tym niżej).

Przed uruchomieniem starej dobrej Mafii na nowszych systemach polecamy uzbroić się w kilka modyfikacji, które nie zmieniają rozgrywki, ale pozwalają na komfortową grę:

  • Mafia Restore Original Music - Przywraca muzykę, która została usunięta z gry przez wydawcę ze względów licencyjnych (dzięki, Patryk!).
  • Mafia Widescreen Fix - Pozwala na komfortową grę na monitorach panoramicznych. Poprawia skalowanie i umieszczenie elementów interfejsu. Dodatkowo umożliwia ustawienie dystansu rysowania obiektów.
  • Interface Renovation - Poprawia jakość czcionek i rozmieszczenie niektórych elementów menu. Wymagany polski język gry i wersja 1.2.
  • Updated Interface - Tekstury interfejsu stworzone od podstaw w wysokiej jakości.
  • High Quality Characters Mod - Podmienia modele postaci z samej rozgrywki na te z przerywników filmowych, gdzie są w lepszej jakości.

Źródło: Steam, Twitter 2K

Komentarze

Ten materiał jest starszy niż 2 miesiące. Nie możesz dodawać pod nim nowych komentarzy.
Awatar użytkownika GramRenia
GramRenia
18 października 2022, 21:53
I elegancko z tego wyszła seria live na moim kanale
Awatar użytkownika Maf
Maf
2 września 2022, 18:31
Patryk, dodaliśmy link. Dzięki!
Awatar użytkownika Patryk
Patryk
2 września 2022, 10:48
Moim zdaniem najważniejszym modem, który należy zainstalować po ściągnięciu Mafii ze Steam lub GOG-a, a o którym zapomnieliście napisać, jest na przywrócenie oryginalnej muzyki, bo ona odpowiada za około 70% klimatu, a tak będziemy mieli na mieście i w niektórych cutscenkach ciszę. https://www.nexusmods.com/mafia/mods/11
Awatar
wajpix (gość)
2 września 2022, 00:58
Wystarczy Community Modpack 2.1. Ma poprawkę rozdzielczości i wiele więcej, poprawia bardzo grafikę.