Mafia 4 nie powstawała

Maf, 1

Pomimo dosyć chłodnego przyjęcia Mafii III spodziewaliśmy się, że studio Hangar 13 zajmie się dalszym rozwojem marki. W przeszłości dostawaliśmy plotki, że kolejna część może odgrywać się w mieście inspirowanym Las Vegas, a sama akcja rozgrywać się na przełomie lat 70. i 80.

Mafia: Definitive Edition - Remaster

Jak się okazuje plotki (jak to plotki) okazały się fałszywe. Według sprawdzonego insidera, Jasona Schreiera, Mafia IV nigdy realnie nie powstawała, nie licząc wstępnych przymiarek do kolejnej części w latach 2016-2017, czyli tuż po wydaniu Mafii III. Studio Hangar 13 zajmowało się przez kilka lat swoją nową marką. Niestety, według najnowszych informacji, Take2 zadało ostateczny cios anulując tą produkcję, w którą włożyło już mnóstwo pieniędzy. Na ten moment nie wiadomo jakie są losy całego studia, w tym pracowników.

Czy liczycie jeszcze na jakieś poruszenie w świecie Mafii? Biorąc pod uwagę ciepłe przyjęcie remake'a pierwszej części - Mafia: Definitive Edition, wydawałoby się, że coś jeszcze można w tym temacie zrobić.

Źródło: Windows Central, Jason Schreier (Twitter)

Komentarze

Ten materiał jest starszy niż 2 miesiące. Nie możesz dodawać pod nim nowych komentarzy.
Awatar użytkownika Patryk
Patryk
21 listopada 2021, 15:10
Ta ostatnia Mafia Definitive Edition pomimo, że mam do niej sporo uwag, to nie wyszła tak najgorzej, więc w sumie szkoda, że IV nie jest produkowana. Teraz jak ktoś chce zagrać w coś nowego w świecie Mafii, to pozostają jedynie fanowskie modyfikacje, np. niedługo ma się ukazać 4 część Paulie's Stories od mammixa, która opowiada o przygodach młodego Pauliego.