Smoleńsk 2010

Tomasz napisał(a):
Historię trzeba cały czas tworzyć. Szczególnie historię kraju. Pozostawiona sama sobie, nie zawsze bywa czynnikiem, który wpływa na głębokość zakorzenienia patriotyzmu w nas samych, czego przykłady nietrudno wyśledzić w podręcznikach z historii.


Twórzmy historię, ale prawdziwą, nie nazywajmy dobrych ludzi bohaterami. Albo jak już się zapędzamy to pochowajmy Rzecznika Praw Obywatelskich na Wawelu. Tak dzielnie i bohatersko walczył z panią Kopacz o szczepionki, toż to bohater robił to dla nas, dla polaków. (Oczywiście piszę to nie ujmując temu człowiekowi).

Tomasz napisał(a):
Sprawa ma się jednak nieco inaczej, bo w kraju, gdzie młodzież piszę nazwisko Piłsudski przez "dz", a połowa nie wie, co stało się w Katyniu, potrzebne są symbole.


No skoro jedna literówka jest Twoim najmocniejszym argumentem...

czapel007 napisał(a):
Właśnie chodzi o to, że Lech Kaczyński był człowiekiem, który został zniszczony przez media. I teraz rzygać mi się chce gdy patrzę na ludzi którzy za życia mu ubliżali, a teraz tylko podlizują się mediom, "że odszedł wielki Polak bla bla bla"


Złe media, tylko że PiS ma znakomitą większość w TVP i zafundował niezły burdel ostatnio.


czapel007 napisał(a):
Ktoś tu pisał, że Lech Kaczyński był "miernym prezydentem". Czy aby na pewno? Pamiętajmy, że zarówno Kwaśniewski jak i Wałęsa mieli większe uprawnienia, więc porównywanie że ten był taki w stosunki do L.K świadczy tylko o nieznajomości tematu.


W niedziele przeczytałem bardzo ciekawy artykuł. Nie pamiętam już gdzie. Autor zadał pytanie "Co teraz będzie z polską gospodarką". Z treści można wyczytać to o czym oficjalnie wiadomo, gospodarka odetchnie. Zmarły prezydent oraz jego przyjaciel - prezes NBP blokowali większość wielkich inwestycji, inwestorzy wypowiadali się, że Lech nigdy nie był skoro to podpisania większego kontraktu czy umowy. Obaj panowie są odpowiedzialni za opóźnienia w przygotowaniach do wejścia w strefę euro (ba, gdyby nie PiS euro mogłoby być już przyjęte - Słowacy oficjalnie śmiali się z nas za przegapienie szansy). Wszyscy narzekają na kolejki w szpitalach, no to co, reforma czy upadek?
Acozz napisał(a):
No skoro jedna literówka jest Twoim najmocniejszym argumentem...


Literówka ? "Piłsudzki" ? Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że dzięki kilku postaciom w naszej historii mówisz dzisiaj po polsku i możesz mówić o sobie, że jesteś Polakiem. Nie dzięki temu, że nim jesteś, tylko dlatego, że przelała się krew, a nawet poprawnie ich nazwisk nie potrafisz napisać, ucząc innych, (m.in. tutaj) jak powinni postępować. Lubię Cię, więc weź to, jako radę, drogi kolego, że napisałeś źle i przyznaj się do nie wiedzy, nie tłumacząc się jeszcze większą głupotą, jaką jest wpieranie mi, że to literówka, która w dodatku wg Ciebie jest moim największym argumentem.

Moim największym argumentem są wyniki waszej nauki, zebrane na podstawie autentycznych danych ze szkół i wyciągniętych statystyk. Każdy kto się rodzi zyskuje status niezapisanej tablicy zwanej Tabula rasa i we własnych rękach trzymamy kredę. Wiedział to już Arystoteles. Ciekaw jestem, w którym momencie zamieniłeś s na z.

Acozz napisał(a):
Twórzmy historię, ale prawdziwą, nie nazywajmy dobrych ludzi bohaterami. Albo jak już się zapędzamy to pochowajmy Rzecznika Praw Obywatelskich na Wawelu. Tak dzielnie i bohatersko walczył z panią Kopacz o szczepionki, toż to bohater robił to dla nas, dla polaków. (Oczywiście piszę to nie ujmując temu człowiekowi).


Nigdzie nie napisałem, że Lech Kaczyński to bohater i nie zarzucaj mi, że pisze takie rzeczy, bo nie wydaje mi się, jakoby zarzucanie komuś, czegoś, co nie jest z nim związane, miałoby być w zgodzie z prawami, wg których funkcjonujemy.
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Złe media, tylko że PiS ma znakomitą większość w TVP i zafundował niezły burdel ostatnio.

Ale czy jedyne media w Polsce to TVP? Chyba nie, a zgodzisz się ze mną chyba, że o drobiazgach, wpadkach i pierdołach rozpisywano się i mówiono często i gęsto.

Zmarły prezydent oraz jego przyjaciel - prezes NBP blokowali większość wielkich inwestycji, inwestorzy wypowiadali się, że Lech nigdy nie był skoro to podpisania większego kontraktu czy umowy. Obaj panowie są odpowiedzialni za opóźnienia w przygotowaniach do wejścia w strefę euro (ba, gdyby nie PiS euro mogłoby być już przyjęte - Słowacy oficjalnie śmiali się z nas za przegapienie szansy). Wszyscy narzekają na kolejki w szpitalach, no to co, reforma czy upadek?


O to prezydent może blokować inwestycje? :shock: Prezesa NBP raczej nie popierałem i nie ma go co usprawiedliwiać bo moim zdaniem był niekompetentny do tej roboty.
Co do strefy euro- nasłuchałes się propagandowego ględzenia Donalda, któremu tak śpieszno do strefy euro. Kurs złotówki jest póki co zbyt chwiejny na wejście do strefy ERM II, poza tym było to (ten spór)w czasach głębokiego kryzysu gdzie nie było nawet mowy o tym by próbować wejść do tej strefy. Póki co jest dobrze ze złotówką, gdy wahania kursów walut się zmniejszą, będzie można ubiegać się o wejście do ERM2, by nie przyniosło to negatywnych skutków. Także "gdyby nie ten zły PIS"- miałbyś wszystko w sklepach drogo, bo w tamtym okresie nie odbiłoby się to dobrze na naszej gospodarce

Słowacy oficjalnie śmiali się z nas za przegapienie szansy). Wszyscy narzekają na kolejki w szpitalach, no to co, reforma czy upadek?
[/quote]
Cóż jeżeli Słowacy uważają za powód do śmiechu to, że ceny co niektórych produktów wzrosły im o 30-40% to im współczuję. A co do szpitali..prezydent w swoim programie wyborczym obiecał utrzymanie szpitali. Poza tym obie ustawy i medialna i zdrowotna to buble pełne luk prawnych
'Masz pit bulla, który wygląda jak jamnik, gibasz się jak pi#%ny rezus, zachwycasz się panem Kunta-Kinte, marnujesz scieżkę towaru mojemu kumplowi, a na koniec puszczasz mi film o facecie w łódce

-No właśnie kim ty w ogóle k&^a jesteś, pajacu?'
ewuria napisał(a):
Przez te pięć dni na pewno osłuchaliście się frazesów, sloganów. Ale ja uważam je za prawdziwe i jak najbardziej wartościowe. Straszna, niesamowita tragedia. Gro ludzi łącznie ze mną odczuło to niemal tak mocno jak stratę kogoś bliskiego. I nie w tym nic fałszywego.


Po przywiezieniu 30 trumien do Polski - podobało mi się przemówienie Premiera Tuska...widać było, że przeżywa to co się stało. Bardzo ładnie wypowiadał się o zmarłych.
Tomasz napisał(a):
mówisz dzisiaj po Polsku

Pisze się "po polsku", z małej! Urwał nać, nie rozumiem dlaczego tyle osób pisze "język Polski" zamiast "język polski". Skąd się to wzięło?

Co do tragedii, oto jak się dowiedziałem i jaka była moja reakcja.
Sobota, godzina 8:00:00 - śpię, samolot leci
godzina 8.56:00 - samolot rozbija się, ludzie umierają w ciągu kilku sekund, a ja dalej śpię
godzina 9:24:00 - dostałem SMS-a "Prezydent nie żyje, włącz TV" - czyżby spóźniony primaaprilisowy kawał? :lol:
godzina 9:24:30 - włączam TV - :shock:
godzina 10:13 - otrząsam się z szoku i idę na śniadanie.
EDIT: Co do Tuska - fakt, jest świetnym mówcą, prawie się nabrałem na jego przedstawienie. Możecie mnie wyzywać od komuchów, ale ja mu nie wierzę, ciągle czuję, że on tylko na to czekał (ale nie miał nic z tym wspólnego, jakbyście mnie źle zrozumieli), nareszcie dopchał się do władzy i może zrobić z tym krajem co mu się spodoba.
EDIT2: najbardziej mi żal pana Gosiewskiego, poznałem go osobiście - złodziej bo złodziej, jak każdy (no, może prawie każdy) polityk, ale rozmowny, zabawny. Dobrze że zostawił nam pamiątkę - słynny IC zatrzymujący się we Włoszczowie.
Tomasz napisał(a):
Literówka ? "Piłsudzki" ? Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że dzięki kilku postaciom w naszej historii mówisz dzisiaj po polsku i możesz mówić o sobie, że jesteś Polakiem. Nie dzięki temu, że nim jesteś, tylko dlatego, że przelała się krew, a nawet poprawnie ich nazwisk nie potrafisz napisać, ucząc innych, (m.in. tutaj) jak powinni postępować.


Napisałeś to tak, jakbym swoim błędem zrównał z ziemią cały ich dorobek. To już Twój trzeci post na ten temat a to już jest czepialstwo, Pan Jezus kiedyś rzekł "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień". Kolega niżej zauważył błąd u Ciebie, dlatego proszę, odłóż kamień ;-)

Tomasz napisał(a):
Nigdzie nie napisałem, że Lech Kaczyński to bohater i nie zarzucaj mi, że pisze takie rzeczy, bo nie wydaje mi się, jakoby zarzucanie komuś, czegoś, co nie jest z nim związane, miałoby być w zgodzie z prawami, wg których funkcjonujemy.


A czy w mojej wypowiedzi podkreśliłem, że to TY nazywasz go bohaterem? Miałem na myśli szeroki krąg osób które tak uważają.
Acozz napisał(a):
Napisałeś to tak, jakbym swoim błędem zrównał z ziemią cały ich dorobek. To już Twój trzeci post na ten temat a to już jest czepialstwo, Pan Jezus kiedyś rzekł "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień". Kolega niżej zauważył błąd u Ciebie, dlatego proszę, odłóż kamień ;-)


Zauważył coś, racja, poprawiłem, co w ogóle nie wnosi nic do naszej dyskusji. Z resztą, kolega, który zarzuca mi błąd niech uspokoi emocje, bo sam prof. Jan Miodek w programie dot. języka polskiego, w TVP3, który leci tam, co piątek rano, powiedział, że jest to paradoks językowy, a duża litera w tym przypadku nie oznacza błędu, tylko pewne granice tolerancji.

Acozz napisał(a):
A czy w mojej wypowiedzi podkreśliłem, że to TY nazywasz go bohaterem? Miałem na myśli szeroki krąg osób które tak uważają.


To nie pisz tego pod moimi słowami, które zacytowałeś, tylko ogółu osób, które tak uważają, bo wygląda to tak, jak wygląda. Nie chce być kojarzony jako człowiek o niezrównoważonej psychice i człowiek, który pozbawiony jest inteligencji.
Nie chce już nabijać bez sensu postów, więc to ostatni w tym temacie.
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Jeferiaz napisał(a):
Sam Spetsnaz (1k żołdaków, nieoficjalnie 3,5k) zajmie Polskę w 1 - 2 dni -> taka jest prawda.


Tu niestety masz całkowitą rację. Abstrahując od tematu: Pojawiały się pogłoski, że zginęli generałowie, że nasze siły zbrojne są w chaosie, etc. No ale nasze wojsko nie jest w stanie przeciwstawić się niemal nikomu, jego całkowita anihilacja nie zmieniłaby zupełnie nic, chyba że jakieś afrykańskie państewko chciałoby nas podbić dzidami, przed którym moglibyśmy się obronić naszymi czołgami, do których brakuje paliwa i zawodnymi F-16. Cała reszta może nas zjeść dupami, bez względu na to, czy nasi generałowie żyją, czy nie. Sad, but true.


czapel007 napisał(a):
Właśnie chodzi o to, że Lech Kaczyński był człowiekiem, który został zniszczony przez media


Jak powiedział dzisiaj ktoś mądry z mego otoczenia, media mają ogromną możliwość manipulacji nami, naszymi uczuciami i wpływają na nasze zdanie. Najpierw media pokazywały Kaczyńskiego jako słabego prezydenta, każda pomyłka, każdy najmniejszy błąd był wyłapywany, powtarzany w TV przez tydzień i w efekcie prezydent był wyśmiewany przez wielu Polaków. Teraz większość stacji telewizyjnych pokazuje go jako człowieka ciepłego, wielkiego patriotę, jak to się on nie zasłużył dla Polski bla bla bla. I w efekcie mamy w Polsce przeświadczenie, że Lech Kaczyński jest narodowym bohaterem, bo tak wykreowały go media. To dlatego media są nazywane czwartą władzą. Mechanizm jest prosty.

Tomasz napisał(a):
Sprawa ma się jednak nieco inaczej, bo w kraju, gdzie młodzież piszę nazwisko Piłsudski przez "dz", a połowa nie wie, co stało się w Katyniu, potrzebne są symbole.


Masz rację symbole są potrzebne, ale nie za wszelką cenę. To już lekka przesada. Taki symbol - co już zresztą widać, i o czym wspomniał Andrzej Wajda (liczyłem, aż ktoś w końcu powie co myśli) w swoim liście w ramach protestu do GW - może podzielić społeczeństwo. No, ale jak widać większość społeczeństwa jest pogrążona w żałobie po stracie swego wielkiego bohatera narodowego i nie jest w stanie rozważać tego w tym momencie. No cóż, jak to mówią, klamka zapadła możemy tylko komentować, no ale niestety tak to jest jak się podejmuje decyzje pod wpływem emocji. Trzeba poczekać aż wszyscy ochłoną, wtedy zaczną się komentarze.

A w ramach puenty cytat pana Andrzeja Dudy w RMF FM:

"Prezydent zginął, służąc Polsce. Wszyscy, którzy protestują przeciwko jego pochówkowi na Wawelu, nie są prawdziwymi patriotami."
Tomasz napisał(a):
programie dot. języka polskiego, w TVP3, który leci tam, co piątek rano


Jak już tak bronimy języka, to poprawniej będzie "jest emitowany"


Tomasz napisał(a):
Nie chce już nabijać bez sensu postów, więc to ostatni w tym temacie.


Mam nadzieje, że nie w przeciwnym wypadku wątek straci dobrego komentatora ;-)

nivener napisał(a):
No ale nasze wojsko nie jest w stanie przeciwstawić się niemal nikomu, jego całkowita anihilacja nie zmieniłaby zupełnie nic, chyba że jakieś afrykańskie państewko chciałoby nas podbić dzidami, przed którym moglibyśmy się obronić naszymi czołgami, do których brakuje paliwa i zawodnymi F-16.


Jak to powiedział Komorowski "Polski pilot jak będzie taka potrzeba to poleci na drzwiach od stodoły". W wojnie nie liczy się tylko kasa i sprzęt (patrz. Afganistan) Mam ogromny szacunek do polskiego żołnierza. Swego czasu nawet Hitler chwalił nasze wojska.

nivener napisał(a):
A w ramach puenty cytat pana Andrzeja Dudy z RMF FM:


"Prezydent zginął, służąc Polsce. Wszyscy, którzy protestują przeciwko jego pochówkowi na Wawelu, nie są prawdziwymi patriotami."


A ja zacytuję sarkastyczny komentarz do tej sytuacji jednego z moich ludzi

Nie ważne jak się żyje, ważne jak się umiera.
Widzę, że nawet administracja odchodzi tutaj strasznie od tematu rozprawiając o WP i języku polskim ;-)
Acozz napisał(a):
Jak to powiedział Komorowski "Polski pilot jak będzie taka potrzeba to poleci na drzwiach od stodoły". W wojnie nie liczy się tylko kasa i sprzęt (patrz. Afganistan) Mam ogromny szacunek do polskiego żołnierza. Swego czasu nawet Hitler chwalił nasze wojska.


Zgadza się, Polacy jak najbardziej mają ogromne serce do walki, czego dowodzi nasza historia. I rzeczywiście kasa i sprzęt nie są najważniejsze, no ale trudno walczyć skutecznie bez porządnego sprzętu, a nasz nie jest w najlepszym stanie (patrz wspomniane wyżej czołgi i F16). A ja do żołnierzy absolutnie nic nie mam, również darzę ich szacunkiem.

Z mojej strony to tyle, myślę że pora zakończyć ten offtopic.
Acozz napisał(a):
Jak już tak bronimy języka, to poprawniej będzie "jest emitowany"


Widzę, że nie dajesz mi wyboru. Dla twojej młodszej świadomości... Slang to też odmiana języka, który ma swój słownik. Więc może tam być zwrot "leci". ;-)
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
To nie jest temat o języku polskim. Wracamy do tematu.
Acozz napisał(a):
A ja zacytuję sarkastyczny komentarz do tej sytuacji jednego z moich ludzi

Nie ważne jak się żyje, ważne jak się umiera.

]

I czego niby ten sarkastyczny komentarz miał dowodzić w tej sprawie, że prezydent był złym człowiekiem? Znaliście go osobiście, że tak mówicie?

nivener napisał(a):

Jak powiedział dzisiaj ktoś mądry z mego otoczenia, media mają ogromną możliwość manipulacji nami, (...) To dlatego media są nazywane czwartą władzą. Mechanizm jest prosty.


Dokładnie tak jest, wielu daje się nabrać. Problem zresztą musi być skoro poruszono go nawet w jednym filmie o Bondzie.
'Masz pit bulla, który wygląda jak jamnik, gibasz się jak pi#%ny rezus, zachwycasz się panem Kunta-Kinte, marnujesz scieżkę towaru mojemu kumplowi, a na koniec puszczasz mi film o facecie w łódce

-No właśnie kim ty w ogóle k&^a jesteś, pajacu?'
czapel007 napisał(a):
I czego niby ten sarkastyczny komentarz miał dowodzić w tej sprawie, że prezydent był złym człowiekiem? Znaliście go osobiście, że tak mówicie?

Podejrzewam, że ten komentarz dotyczył pochówku pary prezydenckiej na Wawelu.