Smoleńsk 2010

Przyznam, że dopiero teraz to do mnie dochodzi. Tylu zajebistych ludzi na raz. Pamiętam gdy się obudziłem brat powiedział mi, że prezydent nie żyje - byłem w szoku gdy dodał, że wraz z małżonką naprawdę się zasmuciłem. Taka bezbronna kobieta. Lubiłem ją, żadna z niej była dama. Poczciwa kobieta dla plebsu, zawsze się uśmiechała, robiła pozytywną wiochę, mówiła co chciała i na dzień dziecka robiła imprezy w pałacu prezydenckim.
Szkoda mi też tych wszystkich posłów, zginęli członkowie komisji śledczej d.s. afery hazardowej których darzyłem sympatią bo niektóre posiedzenia były lepsze niż wiele komedii. Pani wicemarszałek sejmu którą uwielbiałem za ogromną inteligencje oraz odwagę porzucenia magicznego zawodu jakim jest dziennikarstwo dla polityki. Mógłbym wymieniać i wymieniać, może później dodam coś więcej o osobach.
Acozz,dobrze powiedziane "Tylu zajebistych ludzi na raz".Mi najbardziej żal rodzin ofiar katynia i tego prezydenta na uchodźstwie.Stracili tam rodziny,swoich ludzi a sami tam zginęli straszna tragedia.Pamiętam wczoraj rano mówili o problemach przy lądowaniu,myślałem że mieli jakieś problemy,ale wylądowali a potem "BUM" ;informacja że wszyscy zginęli.Najgorsza tragedia w histori Polski.[*]
"Wole żyć w pidżamie niż umrzeć w garniturze..."

Leo Galante
Acozz -> nie można powiedzieć, że z Marii Kaczyńskiej żadna dama. Ani tego, że zwykła kobieta dla plebsu. Przecież była bardzo wykształcona, zachowywała się jak prawidziwa dama właśnie. Myślę, że bardziej pasowałoby tu "kobieta, która się nie wywyższała".

Od siebie dodam jeszcze, że żałuję wszystkich złych słów, jakie skierowałem w stronę Prezydenta... A było tego trochę. Dlaczego nie pokazywali Pary Prezydenckiej w taki sposób w jaki pokazują teraz, ale przed tym zdarzeniem? Nie mam pojęcia, ale wiem, że to zmieniłoby z pewnością moje podejście do nich...

Jakoś wewnętrznie przeżywam śmierć Władysława Stasiaka, którego znałem osobiście, który był zaprzyjaźniony z moim kołem naukowym... Zawsze szalenie uśmiechnięty, życzliwy, cieszył się i reagował na każde zaproszenie, zawsze przyjeżdżał, a kiedy nie mógł to wysyłał w swoim imieniu delegację z Kancelarii Prezydenta RP. Obiektywny, nie był absolutnie pro lewica, pro prawica, pro centrum - po prostu historyk, związany z Prezydentem, który wzorowo wykonywał swoją funkcję - kiedy coś opowiadał, na sali wykładowej była cisza - wszyscy tak słuchali. Szefowa mojego koła jeszcze niedawno z nim rozmawiała, żartowali i obiecywał, że niebawem znów nas odwiedzi. Nie odwiedzi...
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Tak Pani Maria Kaczyńska (Świeć Panie nad jej duszą [*] ) była naprawdę fajną babką... Nawet gdy odbierali klucze z domu prezydenckiego od Państwa Kwaśniewskich, Maria Kaczyńska poprawiała swojego męża i jak powiedziała reporterom "Zawsze muszę sprawdzić czy Mój mąż jest zapięty na ostatni guzik " z uśmiechem...
Szkoda mi również tylu Wojskowych... Ale Pana (imienia nie pamiętam...) z Rodzin Katyńskich gdzie w Katyniu zamordowano mu ojca.. I On umarł w tamtym rejonie...
Co do Bartha :
Tak Maria Kaczyńska miała studia.. Z wykształcenia była ekonomistą...
"To ciach babkę w piach... A teściową w klatkę piersiową."
Z tego co widziałem w całodniowych wiadomościach (tvn24 na tvn) p. Marii jeszcze nie zidentyfikowano. Dlatego tylko ciało prezydenta przywieziono do Polski.

Tak samo jest mi przykro z powodu tego co się stało. Mimo że nie każdemu podobała się polityka Lecha Kaczyńskiego, wciąż chcąc nie chcąc był prezydentem Polski, szefem i, co najważniejsze, człowiekiem. Teraz prezydenta nie mamy w ogóle.
barth89 napisał(a):
Acozz -> nie można powiedzieć, że z Marii Kaczyńskiej żadna dama. Ani tego, że zwykła kobieta dla plebsu. Przecież była bardzo wykształcona, zachowywała się jak prawidziwa dama właśnie. Myślę, że bardziej pasowałoby tu "kobieta, która się nie wywyższała".


Chciałem przez to powiedzieć, że bardziej kierowała się w stronę ludzi aniżeli salonów.
Acozz napisał(a):
Chciałem przez to powiedzieć, że bardziej kierowała się w stronę ludzi aniżeli salonów.


Tu się zgodzę w 200% :)

No właśnie... teraz na Lecha Kaczyńskiego patrzy się jak na człowieka.

I kiedy powtarzali "Irasiad" to pomyślałem, że taki "głuptasek" z niego był. Wcześniej myślałem - idiota... Wstyd się przyznać, ale tak właśnie było.
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Ja myślałem że to sen jak mnie tata obudził.Dużo porzodnych ludzi zgineło.Lech Kaczyński zginął, ale przypomniał mi jak na euro przekręcił nazwisko boruca i roger.Tyle osób to najgorsza katastrofa tej rangi.
Mówie prawde nawet kiedy kłamie.


Człowiek z blizną
Moja opinia na ten temat jest mniej więcej taka!
Jak najbardziej mamy do czynienia z tragedią pod Smoleńskiem, historia naszych dziejów chyba za bardzo nie pamięta tego typu podobnego zdarzenia! Ale i tak każdego dnia na świecie ma miejsce najwięcej różnego rodzaju tragedii, gdzie liczba ofiar jest trudna do oszacowania! Ta tragedia jest tylko dlatego chyba taka wyjątkowa, gdyż śmierć poniosło równocześnie wiele ważnych osobowości dla danego kraju! A tak poza tym, śmierć ponieśli normalni ludzie, tylko że mający właśnie bardzo ważne i charakterystyczne funkcje i zadania!
Relacje dotyczące tych zdarzeń, również oglądam wyłącznie na kanałach należących do Grupy TVN.
Moim też zdaniem, jest to od zawsze ogólnie najlepsza stacja telewizyjna w naszym kraju.
Nawet nie ma ich co porównywać do Telewizji Polskiej i Grupy Polsat.
Sobota rano, obudziła mnie rozmowa moich rodziców. Wstałem aby zbadać sprawę, przechodząc obok telewizora usłyszałem jak reporter mówi o katastrofie samolotu. Zatrzymałem się więc aby dowiedzieć się czegoś więcej. Zamarłem gdy okazało się, że prezydent Lech Kaczyński i delegacja, którzy lecieli do Katynia aby uczcić pamięć zamordowanych polskich oficerów, zginęli w katastrofie...
Z otwartymi ustami stałem przed TV i wlepiałem oczy w napis "PREZYDENT NIE ŻYJE". Moja reakcja podsumowana została dreszczami które przeszły mi po plecach. Nie mogę uwierzyć w to, że oni wszyscy odeszli. Wielu z nich kojarzyłem ze sceny politycznej, z telewizji podczas wywiadów itd. Jeżeli chodzi o prezydenta to przyznaję że wiele jego decyzji mi się nie podobało ale to raczej normalne. Szkoda że zginął taki człowiek, przez myśl nie przeszłaby mi taka informacja... jednak stało się.
Teraz gdy patrzę na szare zdjęcia pokazywane w telewizji, jakoś chcę mi się płakać...
Muszę pochwalić postawę premiera Rosji. Putin zachował się bardzo ładnie biorąc na siebie koszty przyjazdu rodzin zmarłych. Wydaje mi się że postawa Rosji jest prawdziwa i nie ma co się doszukiwać zamachu na polski samolot jak to robią niektórzy w internecie. Oczy całego świata skierowane są teraz na nasz kraj. Oglądam wiele stacji z całego świata i prawie na każdej pokazany jest nasz dramat.
Katyń jest chyba miejscem przeklętym dla naszego kraju, szkoda że takie osobistości musiały tam zginąć aby przypomnieć całemu światu co tak naprawdę stało się w Lesie Katyńskim w 1940r.
Minie sporo czasu zanim cała ta sprawa do mnie dotrze. Stanowiska można zastąpić, człowieka nie...
muore il bandito, la mafia vive
Znajomy napisał do mnie na GG, czy słyszałem o prezydencie, co się stało. Myśląc, że to błaha sprawa, zapytałem z niechceniem, o co chodzi. "Zmarł wraz z 80 ludźmi w katastrofie." Początkowo również myślałem, że to kiepski żart, ale kiedy napisał, żebym włączył TVP 1 zamarłem... Do teraz nie dochodzi do mnie, jak to mogło się stać? Już nigdy go nie zobaczę? Czy to prawda? Ile bym dał, by móc cofnąć czas... Kiedy oglądam urywki wideo w telewizji, gdy widzę ich uśmiechy, to aż łezka w oku się kręci. Ponoć najmłodsza osoba (stewardessa) miała 21 lat. Przeżyliśmy Katyń na nowo, na własnej skórze. Szok, z którego nie mogę się otrząsnąć.
Sobota rano, jestem na konkursie strażackim. Po napisaniu wyszedłem przed budynek w którym odbył się konkurs gdy zadzwonił mój kolega mówiąc: włącz sobie TVN24 zobaczysz co się stało gdyż nie miałem sposobności oglądniecia TVN24 spytałem: co się stało on odpowiedział mi Prezydent Lech Kaczyński NIE ŻYJE ! Przeszły po mnie dreszcze i byłem wystraszony tym co się wydarzyło. Myślałem, że żartuje ponieważ ten mój kolega lubie sobie głupio pożartować a jednak... [*] !
Keep your friends close, but keep your enemies closer. - The Godfather
Przed chwilą wszedłem na Onet i doznałem lekkiego szoku.Pisało że mieli lecieć z Nimi tym jeszcze tym samolotem dużo więcej ważnych osób w tym drugi Kaczyński.Oprócz tego jeszcze pisze że wydobyto chyba 87 ciał ,a lecieć miało ok. 93 osoby,to straszne jeszcze tam leżą.Niewiem jak dzisiaj ,ale wczoraj zidentyfikowane były 24 ciała.Nie chce nawet myśleć jak bardzo są Oni zmasakrowani.Łza się kręci w oku...
Tu niektórzy co mieli lecieć:
Grzegorz Schetyna (PO), Stanisław Żelichowski (PSL), Jolanta Szczypińska (PiS), Zofia Kruszyńska-Gust (Kancelaria Prezydenta), Tadeusz Iwiński (SLD), Jarosław Kaczyński (PiS), Jan Ołdakowski (PiS) oraz gen. Marian Janicki (szef BOR). I to nie wszyscy, którzy mogli zginąć pod Smoleńskiem.
"Wole żyć w pidżamie niż umrzeć w garniturze..."

Leo Galante
Wielka szkoda, że taka tragedia nas spotkała. Nie byłem zwolennikiem Lecha Kaczyńskiego, ale jakby nie patrzeć zginął prezydent. No i chyba będą już mieli nauczkę, że do jednego samolotu tylu VIPów się nie pakuje.
Bardzo podoba mi się postawa Rosji, robią więcej niż by się mogło spodziewać.
Nawet przed katastrofą chyba im trochę zależało na ociepleniu stosunków.
Obrazek
Znaleźli ciało p.prezydentowej,jutro ma być w Polsce.
"Wole żyć w pidżamie niż umrzeć w garniturze..."

Leo Galante