Mafia II DEMO

Co do prowokacji prowokować można kogoś podczas walki klawiszem ,,E'' ;-)
Keep your friends close, but keep your enemies closer. - The Godfather
a zauwazyliscie pewnie to ze w demie nie moglismy zastosowac wlamania sie do auta poprzez minigierkie, tylko i wylacznie wybijajac szybe. czy po prostu bedzie to dostepne w dalszej czesci gry np jak w jedynce, ze dopiero po jakims czasie uczylismy sie otwierac, czy tworcy zrezygnowali z tego(co watpie);)

i jescze jedno co do animacji picia napojow. na filmiku widzialem ze normalnie sie przechyla ciecz, a jak sie napijemy w barze piwa w szklance to sie nie przechyla...
Będzie minigierka i włamanie ;-) .
Obrazek
WIdziałem na dwóch filmikach na YouTube jak koleś miał deszcz i wieczór w Mafii nie wiem jak to zrobił ale jak by ktoś wiedział to mógłbym poprosić o instrukcję?
Sollozzo napisał(a):
Co do prowokacji prowokować można kogoś podczas walki klawiszem ,,E'' ;-)
a w wersji na xboxa? jak jest to nazwane w opcjach?
W xboxie jest to pod przyciskiem X ten niebieski :p
Więc teraz ja napiszę parę swoich spostrzeżeń po przejściu dema mafii 2.Po pierwsze co rzuca mi się w oczy to świetna optymalizacja nawet niema co przyrównywać jej tutaj do fatalnej optymalizacji GTA 4 (tutaj takie lużne porównanie.Mam nadzieje,że w pełnej wersji nic się nie zmieni w tej materii ba mam nadzieję,że nawet ulegnie poprawie.Co do klimatu to moim ciężko cokolwiek powiedzieć bo jest to dopiero demo a do pełnej wersji gry został jeszcze trochę ponad tydzień.Jednak moim zdaniem misja z wersji demo trzyma poziom i klimat części pierwszej.Liczę,że w pełnej wersji misje będą zróżnicowane tak samo jak miało to miejsce w części pierwszej.Ogólnie po demie jestem zadowolony i po demie bardzo pozytywnie nastawiony do Mafii 2 myślę,że tak gra może dorównać części pierwszej a nawet pokazać wiele nowych możliwości.
IntelCore i7 920/GeForce GTX 295 x2,/3x2 OCZ Ram/Win 7 64-bit
Kilka moich wrażeń z demka. Niestety nie oceniam go jakoś specjalnie pozytywnie mimo, że jedynka to rzecz jasna moja ulubiona gra do dziś.

Po pierwsze grafika i samo otoczenie. No wybaczcie, ale miasto jakieś takie zbyt kolorowe. Porównajcie to z jedynką. Tam mieliśmy grafikę bardziej fotorealistyczną aniżeli plastik z ponakładanymi filtrami. Wszystko świeci się jak psu jajca, chodniki czyściuctke - więcej szarości moi mili! Czuję się jakby grał w Total Overdose albo jakiegoś taniego klona GTA a nie mroczną historię mafijną.

Po drugie sterowanie. To już przekleństwo PC-tów, że mamy tak a nie inaczej - obracamy sobie myszką wokół postaci, auta itp. No dobra, ale to jeszcze przeżyję. Chowanie się za przeszkodami - dobrze że nie ma tego co w czwartym GTA, kiedy to bez wychylania się mogliśmy walić headshoty. Bardziej odpowiadało mi sterowanie w jedynce - czyli czajenie się na kuckach i spokojna eliminacja wrogów. A tutaj to idę przed siebie jak leci bez namysłu, bo w każdej chwili się chowam i jestem absolutnie bezpieczny.

Jazda samochodem - gorsza jak w jedynce, ale jakoś ujdzie model realistyczny, bo ten normalny to o kant dupy można sobie potłuc. Dobry dla dzieciarni wychowanej na NFS.

Obawiam się także o długość gry i samo zwiedzanie świata. Ratunkiem może być Free Ride Extreme, ale o nim nic nie słyszałem - po prostu gra na raz. Jedynka do dzisiaj jest żywa dzięki lwiej ilości smaczków, modów itp. Dwójka się na to nie zapowiada. Sama historia z tego co już wyczytałem także nie orezentuje się hitowo - jaiś taki gorszy klimat, a sam Vito wydaje się mniej ludzki aniżeli Tommy. Liczę, że chociaż historia uratuje tę grę.

Z tego co pograłem w demie obawiam się, że te wszystkie recenzje na poziomie 7/10 czy 8/10 to prawda. Każdy raczej kurtuazyjnie wystawia wysoką ocenę, bo przecież to solidna gra i następczyni legendy a na dobrą spawę nikt jeszcze wprost nie napisał, że to ogromniaste rozczarowanie, bo boi się reakcji. Zawsze jest tak w przypadku hitowych gier. No nic. Poczekamy, ale wrażeń zbyt dobrych nie mam.
Po dłuższym zastanowieniu i komentarzach ktore są dobre jak i złe wydaje mi się ,że muszę zagrać w demo. Dziś na noc zostawie kompa zeby się sciągało demo a jutro przed poludniem dam edita ;]
Przez niektóre Wasze komentarze, zaczynam żałować, że zamówiłem preorder...
No miło się rozczarujesz.
"Nie ma nieba dla spryciarzy..."
Michael nie przejmuj się ich komentarzami...
A ta recenzja z CCCP troche mnie zaintrygowala: "Jazda samochodem - gorsza jak w jedynce, ale jakoś ujdzie model realistyczny, bo ten normalny to o kant dupy można sobie potłuc. Dobry dla dzieciarni wychowanej na NFS."
W mafii 1 Jazda samochodem była podobna tylko że kamera się tak nie kręciła (jeśli w ogóle to brałeś pod uwagę), a model jazdy nie przypomina tego z nfs(oczywiście chodzi mi o model normalny).
Wątpie żeby gra która była robiona przez 5 lat miała być g*wnem z dolnych półek sklepowych, a jej pierwsze oceny nic nie znaczą bo te oceny były wystawiane przez jakieś nieznane portale. A i tak te wasze wrażenia są do niczego...
To jest tylko DEMO i nie jesteście w stanie ocenić jaka będzie jej pełna wersja.
Pamiętajcie że wersja demonstracyjna to jest taka beta tylko że dla graczy.
Wersja demonstracyjna ma wytknąć błędy, które silnie zapamiętają gracze do wyjścia finalnej.
"Nie ma nieba dla spryciarzy..."
dokladnie tak samo mysle. Cccp troche za bardzo skrytykowal. Takimi komentarzami mozemy sie zrazic. Nie potrzebne sa moim zdaniem takie komentarze. Skad niby ktos ma wiedziec ze fabula slaba bedzie jak w wersji beta tylko 4 rozdzialy.
Co do jazdy to zgadzam sie jak najbardziej. Na jakiejs recenzji pisalo ze chyba nikt nie bedzie korzystal z realistycznej jazdy. Bedzie raczej odwrotnie conajmniej ja bede tylko tak jezdzil.
Chciałbym się miło rozczarować i stwierdzić, że się mylę, ale póki co zupełnie obiektywnie oceniłem moje ważenia z gry. Szczególnie irytującą plastikowość i kolorowość miasta. Za bardzo konsolą mi ta Mafia zajeżdża.
cron