Mafia czy Mafia 2 ?

Mafia 2 jest grą na jedno przejście. Mafia 1 nie.

O, a to jest ciekawe stwierdzenie. Obie gry podstawową mechaniką rozgrywki mocno od siebie nie odbiegają(liniowość, skrypty, długość misji, prowadzenie scenariusza)a mimo to jedna jest na raz, a drugia na" długie godziny" NIedługo do tej pierwszej wyjdzie nawet multi ale co tam. Hmmm...


Oczywiście niejaki Streetovs gadał bzdury najwyższego formatu(delikatnie mówiąc) i herezje..

.Ale zauważyłem jakiś trend gnojenia drugiej odsłony Mafii. Furia chyba po tym że wycięto sporo zawartości. IMO obie gry są tak samo siebie warte. Co prawda w M2 zabrakło nieco "mafijności" ale to mozna wybaczyć bo historia koncentrowała się na czym innym i w zamian za to była bardziej spójna i realna.

wiesz dlaczego wolimy jedynkę? bo była robiona dla graczy było w niej serce .

Druga część TEŻ robiona była dla graczy przez Czechów a nie gości którzy tylko wydawali rozkazy z centrali. Czesi to zrobili, a decyzja o pocięciu nie nalezała do nich. Myślę że starali się najlepiej jak mogli, dlatego takie gadanie jest nie na miejscu. Myslisz że dlaczego część z nich odeszła z Illusion Softworks?
'Masz pit bulla, który wygląda jak jamnik, gibasz się jak pi#%ny rezus, zachwycasz się panem Kunta-Kinte, marnujesz scieżkę towaru mojemu kumplowi, a na koniec puszczasz mi film o facecie w łódce

-No właśnie kim ty w ogóle k&^a jesteś, pajacu?'
tak była ale oceniamy produkt który kupiliśmy prawda?mogli jej nie ciąć. Mnie nie interesuje kto odszedł odeszli bo wiedzieli jak to się skończy. ta gra nie powinna być kontynuacją dla jedynki. A jaka jest sama gra to każdy dobrze wie są plusy i minusy. Ale porównujemy pierwsza część i druga i dlatego my fani tej gry przekreśliliśmy ją wiesz? Wiec nie rozumie dlaczego niektórzy próbują nam wytłumaczyć że jest lepsza to jest moje zdanie prawda?. Dla kogoś kto gra w GTA i inne tego typu gry to to jest oczywiste że grafika efekty itp zwyciężają . Wiec temat zakończmy i niech inni piszą na temat którą grę wybierają.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
No to teraz ja coś powiem bo za dużo tu nie pisałem a sam założyłem ten temat.Jest dokładnie 25 listopada 2010r. i dzisiaj KOLEJNY RAZ PRZESZEDŁEM MAFIĘ 1.I właśnie dlatego dla mnie Mafia 1 to
jest mistrzostwo ponieważ nie mam drugiej takiej gry z taką muzyką z fabułą i klimatem.
I właśnie czytałem inne posty i kłócicie się o grafikę grywalność, fakt Mafia 2 miała lepszą grafikę
grywalność i było więcej lokacji typu sklepy wchodzenie do domów fakt był też klimat.
Natomiast to co jest według mnie najcenniejsze w Mafii 1 to to że ona ma w sobie pewnego rodzaju magnez tzn. że nie patrząc na grafikę i że jest mniej szczegółowa i ma dużo błędów to i tak chce się do niej wrócić ja praktycznie co roku przechodzę Mafie1.Fakt Mafia 2 poraża swoją "super" grafiką i szczegółami ale nie posiada magnezu
dzięki któremu gracz nie patrząc na grafikę, grywalność oraz CZAS w którym roku gra została wydana gracz może do niej wrócić i cieszyć się z grania tak samo jak by grał 1 raz.Mafię 2 grałem przeszedłem i ok ale wrócić to może do niej wrócę ale nie wiem dokładnie kiedy i to jest właśnie ta różnica między Mafią 1 a Mafią 2 dobranoc. :mrgreen:
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
ogolem to zazwyczaj Jedynka jest "lepsza" od dwojki a dlaczego ?bo dwojka ma przewaznie ten sam sens klimat itd co jedynka :) Uważamy np ze samochody z lat 30-40-50 były piekne a nasze nowe zdaja nam sie maszynka do osiagania rekordowych predkosci ale nieuwazamy ich za cos pieknego. z muzyką jest podobnie wezmy przyklad POP , Jackson uznawany za króla i wielkiego artyste( niewnikam czy byl pedofilem czy nie mowa o muzyce) no i wspolczesni Popowcy uznajemy ogolnie ze gwiazdeczki na kase . Ciekawe co bedzie za 10 lat a wiec co bedzie z Mafia 2 ? a moze za 10 lat uznamy ze Mafia 2 miala to cos ? to jak z winem czym starsze tym lepsze :D bo ja np zaczynam doceniac piosenki z 99 roku np a wtedy wydawaly mi sie do niczego :) Pisze kolejny dziwny post bo staram sie rozgryzc co niegra w tej Mafi 2 , z Max Paynem bylo podobnie 1 czesc klasyk wyszla 2 uznana za lipe a teraz po jakims czasie uwaza sie ze jedynka i dwojka byly swietne a trojka to bedzie porazka . Co wy o tym myslicie ? bo pisac o "cosiu w mafi 1 " to ciezko bedzie odnalezc prawdziwy powod :) ja myslac o tym doszedlem do tego wniosku ze ta gra jest poprostu zamloda na nasze uznanie za klasyk :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Jak wyżej pisałem to Mafia 1 miała magnez i można do niej wrócić a do Mafii 2 jakoś na razie nie zamierzam i to jest ta różnica między 1 a 2 I TO JEST WŁAŚNIE TO COŚ ! :)
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
odpowiedz jest prosta MAFIA 2 jest za mało brutalna !!!(poza scena z henrym) w czasie jej przechodzenia cały czas mi czegoś brakowało. Pamiętacie jak w filmikach w misji budka telefoniczna Pauli tomsonem zabił osobe podającą sie za Morrelo ? było widać jak przedziurawia ciało (takie sceny zapadają w pamięci ) albo jak tommy zabiło morello było widać jak leży z kulką w głowie .Przede wszystkim była krew !! a co można powiedzieć o mafii 2 ? To własnie tego mi zabrakło .Po prostu gra jest pozbawiona mafijniego klimatu :/ ah marzy mi sie scena w której któs zostanie pobity na śmierć to znaczy np.cały czas kopiąc po głowie ,,żeby nie dało sie poznać ryja.Może w mafi 3 :D .Sorry za tą brutalnąć ale to mafia!! takie sceny pobicia się zdarzały .
ja do Mafii 1 wracalem np po roku dwa od pierwszego przejscia :D wiec wiecie niewiadomo jak to bedzie z dwojka to jest poporstu uwarunkowane jak beda wygladac nowe gry np GTA 5 albo L.A Noire (mimo ze nie mafijna to bedzie podobno miala te klimaty ) mysle ze jesli te nowe gry okaza sie slabsze od M2 to sukces M2 zostanie osiagniety . Trzeba czekac poprostu :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
mafia powstała prawie 10 lat temu sam ją przeszłem wiele razy, Natomiast dwójka dopiero pod koniec sierpnia i jeżeli ktoś pisze że do dwójki się nie wraca to tylko mu się tak wydaje, jeszcze 100 razy przejdzie dwójkę jak minie trochę czasu, bo nikt co chwilę gry nie przechodzi. Oraz kiedy wyszła mafia nie powstawały jeszcze takie hiciory jak teraz co strasznie przyciągają gracza i to jest też powodem dla którego przechodziliście ciągle mafie. Jeśli przechodzicie tą grę do tej pory to po prostu z przyzwyczajenia :-).
Wczoraj wieczorem odpaliłem poraz pierwszy drugą część tej świetnej gry.. Gra się naprawdę fajnie i jestem w 8 rozdziale ale razi w oczy brak wykorzystanego potencjału jaki miała ta gra. Wiem ,że jeszcze za wsześnie żeby ją oceniać ale najwyżej wszytsko odszczekam. Po pierwsze fabuła jedynki jest jak wcześniej zauwarzyliście z Ojca chrzestnego a dwójka raczej z Chłopców z ferajny - więc nie ma się co dziwić ,że jest lepsza.. Ojcieć chrzestny to lepsza książka z bogatszą opowieścią niż to co napisał pileggi.
Miasto w 2 jest stworzone zajebiście ale jako gracz jest dla mnie kompletnie puste i zdecydowanie za mało w nim interakcji. W 1 fabuła poprostu mnie zmiażdzyła a w 2 jest już luźniejsza ale gra nadal za mocno prowadzi na siłe mnie za rękę.. I to jest największy minus drugiej częsci.. Co z tego ,że pomiędzy rozdziałami mogę sobie pograć na własną rękę jak cała gra sprowadza się do zarabiania kasy a nawet nie można jej porządnie wydać.. jak dla mnie obłęd.. i słabość pozostawia sporo niesmaku. Czego zabrakło??
Kilku zadań pobocznych , kilku barwnych postaći i miejsc.. np :
postój taksówek, burdeli, restauracji, banku, rzeźnika, grabarza , piekarza , dillerów, prokuratora czy też jego kochanki itd pomysłów jest miliony.. Wydawania kasy na dziwki, narkotyki, nowe samochody, domy mieszkania czy tez legalne biznesy.
Zamiast tego możemy sobie kupić hot doga pomalować autko i kupić marynarke.. no comment
No wreszcie ktoś kto wyciągnął mi wszystko z ust a nie potrafiłem tego w dobry sposób opisać 100% racja Dyllu widzę że jesteś jeszcze świerzak i to jest twój 1 post ale od razu ci powiem że jest bardzo dobry i to co mówisz o serii Mafia to jest całkowita prawda. Jednym słowem cała prawda.Jednak dołączę się do klimatu (jak zawsze hehe :P) według mnie klimat w Mafii 2 był lepszy niż w Mafii 1 może dlatego że jak się grało 1 raz to się wydawało po przez filmiki że będzie dużo możliwości lecz jednak nie było ale jednak muzyka i oczywiście samochody oraz szczegóły których jest bardzo dużo robi swoje lecz jak by było więcej możliwości jakie napisał Dyllu to klimat był by jeszcze lepszy ale jednak czuć tam lata 40 i 50 a co do samej fabuły Mafii 2 to nawet trochę nudziła ale to tylko takie moje spostrzeżenie.
Wracając do Dylla- bardzo dobrze to opisałeś (pozdro) :lol:
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Mi się najbardziej podoba - "Mafia: The City of Lost Heaven". Porządna gierka, z fabułą, wiadomo, jakie jest zakończenie i nie trzeba spekulować. Gra wciąga i ma jakąś "duszę". Nie tak, jak pocięta i wydana bez zakończenia "Mafia 2". Do "jedynki" będę wracał na pewno. Do dwójki - raczej nie...
Gdybym kierował się wyłącznie względami wizualnymi, wygrała by Mafia 2, którą uważam za jedną z najlepszych gier 2010 roku. Jednak moim faworytem pozostanie Mafia: The City of Lost Heaven, głownie za sprawą klimatu, fabuły oraz scen, które na długo zapadły w mojej pamięci. To jest to czego brakuje mi w drugiej cześć.
Hm, trudny wybór ;-) . Mafia 1 podobała mi się ze względu na ciekawą i wciągającą fabułę. W drugiej części za to grafika i fizyka po prostu powalały :-D . Ale ze względu na sentyment do pierwszej części to wybrał bym właśnie Mafię 1. "Dwójka" nie wciągnęła mnie zbytnio, a fabuła była o wiele mniej ciekawsza niż w pierwszej części Mafii...
Obrazek They never fight alone...
A ja właśnie wybrałbym dwójkę. Może dlatego, że bardziej filmowa... chociaż sądzę, że wybrałbym jedynkę za fajnego głównego bohatera. Chociaż w sumie... Obydwie są miażdżące!
[img]http://i49.tinypic.com/2m3oaz5.png[/img]
Ja pozwolę sobie zrobić takie porównanie:

Mafia 1 plusy:
+klimat,
+stare samochody,
+samochody wyścigowe,
+jedna, porządna, klimatyczna kwatera, którą jest Bar Salieri'ego,
+w jeździe swobodnej rzeczy są droższe, trudniej zdobywa się pieniądze; są pieniądze za zabijanie gangsterów, podpalanie aut, wożenie ludzi taksówką...,
+możliwość wożenia ludzi taksówką,
+do kradzieży aut nie potrzeba jedynie wytrychu jak w drugiej części, tylko stopniowo uczymy się je otwierać,
+możliwość wejścia do auta i siedzenia w nim ze zgaszonym silnikiem (drobiazg, a jednak ;-) )

Mafia 2 plusy:
+na swój sposób klimat,
+szybsze auta,
+możliwość efektowniejszym pościgów (dzięki szybszym autom),
+grafika (optymalizacja w porównaniu np. z GTA 4),
+muzyka,
+ciekawe DLC's,
+warsztat tuningowy,
+możliwość kupowania różnych rzeczy w sklepach,
+możliwość rabowania sklepów.

Minusów nie wypisuję, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Przy obu produkcjach można się świetnie bawić. Uważam, że obydwie gry wymiatają, pomimo, iż pierwszy tytuł ma już prawie dziewięć lat.
Obrazek
L.A. - the city of crimes