Mafia czy Mafia 2 ?

Chciałbym się dowiedzieć od was która część Mafii przypadła wam bardziej do gustu ???
Ja niestety muszę się przyznać że się trochę zawiodłem na Mafii 2 i według mnie lepsza była
Mafia The City of Lost Heaven. A według was ??? ;-)
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Mi się podobają obie gry, ale chyba Mafia2 ma trochę lepszy i lżejszy klimat. W pierwszej Mafii mamy klimat podobny do Ojca Chrzestnego, a w 2 to bardziej Chłopcy z ferajny.
No faktycznie masz trochę racji nawet misje są podobne do "Chłopców z Ferajny" tam gdzie mamy te papierosy sprzedawać.Ale co do klimatu to faktycznie klimat w Mafii 2 jest lżejszy jak powiedziałeś może dla tego bo wtedy rządził Elvis heh.Ale Mafia aż tak nie jest podobne do Ojca Chrzestnego historia działa się w latach 40 a w Mafii mamy 30 wiec było 10 lat różnicy.Ale Mafia i tak była lepsza niż Ojciec Chrzestny. :-)
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Powiem tak: gdyby została zrobiona "Mafia" z klimatem, możliwościami transportu i długością jedynki, oraz grafiką, fizyką, humorem dwójki, a do tego dosypać spore miasto jak w dwójce z terenami wiejskimi jedynki, barwnych bohaterów jak w obu częściach- byłaby to gra wszech czasów i nawet zagorzali fani GTA IV musieli by to przyznać. Byłbym wtedy skłonny zapłacić każdy grosz na DLC i inne bajery powiązane z taką "Mafią".

Gdybym miał jednak wybrać pomiędzy tym, co jest, to kupiłbym obie (z małą uwaga- za Mafię II płacę raz, maksymalnie 80zł)
Dla mnie oczywiście jedynka będzie najlepsza :)
W dwójce się czuje za bardzo obco... Możliwe że kiedyś zrobię do M2 mod M2:TCOLH :D
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Sama w sobie dwójka jest OK.
Ale do jedynki nieco brakuje.
To co trzymało przy jedynce przez kilka lat bez znudzenia w 2cz. nie występuje.
Oby dwie gry są piękne, ale w dwójce nie czuć tak bardzo tego klimatu jak w jedynce. Bohater w pierwszej Mafii też jest lepszy. Czyli wychodzi na to, że jedynka jest lepsza :-)
Obrazek
Zdecydowanie dwójka. poprostu nowsza gra a idzie za tym grafika. wiem że nie jest najważniejsza ale bardziej przypadła mi do gustu dwójka
Mafia to gra wszechczasów, nieważne, że grafika jest dużo słabsza, (chociaż na tamte lata to był wypas). Ta fabuła, te cut scenki, muzyka, albo jak don Salieri się wkurzał i jego piękny niski głos to pasowało wszystko jakby działo się naprawdę. Albo jak była misja poza miastem w burzy, stare budy skrzypiały to było coś... lekki strach, niepewnośc i szok. Za każdym razem jak grałm w Mafie uważnie słuchałm i patrzyłem co się dzieje jakbym grał w nią pierwszy raz. Ta gra daje zabawę, przyjemnośc i naukę. Natomiast Mafia II hmm mogła by byc na poziomie jedynki lub nawet ją przewyższyc. Jej potencjał został stracony. Gdy pierwszy raz widziałem trailer to byłem taki podjarany i mówiłem to będzie dopiero gra, a tu lipa. Gra ogólnie jest fajna, ale za krótka, niby wciągająca a gdy się wczuwamy to się urywa, niby bardziej drastyczna, niby bardziej filmowa i pozostawiająca jakieś myśli w pamięci, ale jednak nie utkwił mi, aż tak bardzo żaden moment w pamięci jak końcówka z jedynki. Mógłbym tu pisac nieskończenie na temat tych 2 gier co mi się w nich podoba, a co nie.
Wybieram Mafie The City of Lost Heaven mam do niej większy sentyment.
A jak będę miał syna, to dam mu tą grę i powiem, że to jest obowiązkowa lektura :-) .
Powiem tak: Mafia jest o wiele ciekawszą grą niż Mafia II. Tłukę w Mafię od prawie dziesięciu lat i nie zamierzam przestać, gdyż jest to gra z prawdziwego zdarzenia.

Kupiwszy Mafię II, odniosłem wrażenie, że jest to komercyjny chłam a nie porządna gra.
Mafia II jest.... jakby to określić? Mafia II jest płytka i nie dorasta do pięt Mafii.

Co z tego, że mamy lepszą grafę w nowej grze jeżeli owa gra jest badziewiasta?
Ja zdecydowanie wolę sobie pograć w treściwą grę którą jest Mafia, niż żałować zakupu Mafii II.

Hańba!!! :-P

Przyznam się, że gdy zagrałem w Mafię II miesiąc przed premierą, to nawet mi się spodobała. Ale to było uwarunkowane tym, że "ulżyło" mi gdy mogłem wreszcie w nią zagrać. Te pierwsze wrażenia były fajne ale po zakupieniu owej gry, stwierdziłem, że ta gra nie jest godna bycia drugą częścią Mafii.

Mafia: the city of Lost Heaven górą!!!
Obrazek
A mi bardziej pasuje MAFIA 2 fabułą jest świetna, ciekawi bohaterowie, znakomite miasto, przemyślane misje, smaczki itp. jednak czuć to ewidentnie, że wycięto z tej gry dość sporo i to denerwuje. Mimo to uważam, że dwójka jest godną kontynuacją poprzedniczki, a nawet ciut lepszą.
Obrazek
Ja właściwie to pół na pół. Obydwie części mi się podobają :mrgreen:
Obrazek
L.A. - the city of crimes
ja wolę mafie I ponieważ w drugiej części wszystko wygląda plastikowo...wiec pierwsza część noi dlatego też że opanowałem skryptowanie :P

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Mafia II rlz
Zapraszam na http://www.cs-losser.pl - serwery gier Counter-Strike!
Bez dwóch z zdań lepsza jest jedynka. Dlaczego? Dłuższa rozgrywka, lepsza fabuła i więcej możliwości. Trochę zawiodłem się na dwójce, myślałem, że będzie lepiej, ale tak się nie stało. Nawet powiem wam, że dwójka mi się już znudziła i kontynuuję pykanie w jedynkę :-)
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
cron