Mafia czy Mafia 2 ?

Moim zdaniem Mafia The City Of Lost Heaven jest lepsza od Mafii 2.Mafia The City Of Lost Heaven ma lepsza i ciekawsza fabule niz Mafia 2.
Światem nie rządzą prawa spisane na papierze,światem rządzą ludzie .
Mafia 1 była dobrą grą, ale dwójka jest bardziej dopracowana, w zdecydowanie lepszy i luźniejszy sposób odgrywa mafię. muzyka również w dwójce jest lepsza, samochody, ulice grafika, właściwie to wszystko.



HAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA. Jak 2ka jest bardziej dopracowana to ja ci synu podziekuje :lol: :lol: :lol: o jeny, moja przepona. Soundtrack jest na równi z Mafią 1, wszakże jakże to także porównywać muzykę lat 40/50 z muzyką lat 20 :lol: Widać podejście współczesnego 13 latka "lepsza jest ...grafika , grafika, grafika, wlasciwie to grafika". Zwiedziłem Empire bay gdize sie tylko dało, napotkałem brak klimatu tekturowość, powielające się postacie(zastraszająco często), maleńka ilość wozów, debilne AI (cywile), mega hiperduperextramasło debilne AI (policja) i brak czegokolwiek do roboty tekturowym pustym wyzutym z klimatu mieście

"Dopracowany" jest również fakt, że po najnowszym "paczu" mafie 2 wyjeb*łem w kosmos ze wzgledu na niestabilnosc i zrypanie save-ów (3 raz chcialem przejsc z nudów[wkoncu wyrzucilem na to coś forsę] i w poszukiwaniu bugów żeby mozna sie było pośmiać a tu 2k mi pokazuje takiego wała).
Obrazek
Goose napisał(a):

"Dopracowany" jest również fakt, że po najnowszym "paczu" mafie 2 wyjeb*łem w kosmos ze wzgledu na niestabilnosc i zrypanie save-ów (3 raz chcialem przejsc z nudów[wkoncu wyrzucilem na to coś forsę] i w poszukiwaniu bugów żeby mozna sie było pośmiać a tu 2k mi pokazuje takiego wała).


Nie jest to problem łatki :) Tylko Twój u mnie wszystko idzie dobrze.

Co do porównywania pierwszej i drugiej części. Ciężko porównać dwójeczka krótka przeszedłem ją na raz dzięki wciągającej fabule która jak wiele osób piszę jest bardziej luźna. Fajnie jest pokazane życie poza wypełnianiem kolejnych zleceń czego w pierwszej części mi brakowało. W dwójce denerwują mnie sklepy jest ich tyle a do minimalnej części mamy dostęp chodzi mi tu o napady na jubilera
i tym podobne

Ostatnia rzecz mam dość Nowego Jorku itp chcę Chicago i lat prohibicji jeszcze raz !
"Muore il bandito, la mafia vive" – "Bandyta umiera, mafia żyje" - Mówi stare sycylijskie przysłowie
Mój wujek, zagorzały fan mafii1 znalazł 3 błędy fabularne w 1, a wy tu mówicie że gra była dopracowana do perfekcji.

Dla zainteresowanych podaję te błędy:

1. w misji gdzie trzeba było zabić syna radnego, to PAULIE nie kończy roboty, a przez reszte fabuły to TOMMY jest oskarżany o ten błąd.

2. Mafia nie karała za roboty na boku

3. Jak to możliwe, że Tommy z dnia na dzień został przyjęty do rodziny?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Tommy dostał się do rodziny bo Salieri potrzebował oraz lubił nowe twarze, a to że Tommy pomógł Pauliemu i Samowi to Salieri odwdzięczył mu się zapłatą oraz chronił go. Puźniej Tommy dobrze poradził sobie z rozwaleniem samochodów, oraz dobrze wykonał rutynową robotę która chyba raczej nie była taka do końca rutynowa, to Tommy znalazł się oficjalnie w rodzinie. i to nie jest żaden błąd. do do robot na boku to wydaje mi się że jednak mafia za to karała a jeżeli masz rację to Tommy i Paulie po prostu nie chcieli za wszelką cenę aby Don się o tym dowiedział, wiesz jak to jest kiedy dwóch ludzi z mafii napada na bank też bym nie chciał aby szef się dowiedział, bo po co?. Tommy faktycznie zostawał nie słusznie oskarżony ale jednak zwalił tą robotę z wysadzeniem samochodu. w pierwszym punkcie masz trochę racji ale możliwe że Paulie zrzucał winę na Tommiego, w końcu szef uwierzył by bardziej Pauliemu bo dużej tam pracuje itp więc Salieri powinien chociaż troszeczkę bardziej ufać pauliemu zwłaszcza że Tommy raz się przyznał że zwalił robotę.
Mafia II jest lepsza względem: grafiki, płynności gry itp. Lecz oczekiwałem od niej znacznie więcej. Dwójka została pozbawiona "tego czegoś". Mafia I jest o niebo lepsza!
mafiozo123 napisał(a):
Mafia II jest lepsza względem: grafiki, płynności gry itp. Lecz oczekiwałem od niej znacznie więcej. Dwójka została pozbawiona "tego czegoś". Mafia I jest o niebo lepsza!



skoro mafia 2 ma lepszą grafię i płynność to jakim cudem jedynka ma być o niebo lepsza? bo co bo nie ma jakiegoś ,,Tego czegoś'' jak to nazwałeś? to co jest tym czymś? Mafia 2 powala jedynkę na kolana pod każdym względem
@UP Aleś Ty pyskaty... I jeszcze płytki... Skoro ma dobrą grafę i płynność, to jest cud-miód, tak? Weź najnowsze Mario - grafa i płynnośc są o lata świetlne lepsze od Mario z 1985. Ale i tak wolę Super Mario Brothers z tamtych lat, bo to nowe, to już nie jest Mario.

Mafia II jest wielkim gó**em. I już wyprzedzam ataki jadowitych userów:

Grafika się nie liczy - nie ma prawa być używana jako argument, bo jest uwarunkowana postępem techniki a nie wolą programistów.

To "coś", to według mnie głębia historii, kompletne wykonanie (nie na "odpierdol się" w stylu M2), ciekawy scenariusz i przede wszystkim czas. Tak, czas zrobił swoje. Weźcie pograjcie w grę przez 8 lat, zapiszcie się na forum, żeby podzielić się wrażeniami, doświadczeniem i ciekawostkami, analizujcie szczegóły i grajcie w tę grę podczas wspólnego oczekiwania na następną odsłonę tejże gry. To jest osiem lat naszego życia, to są wspomnienia związane z pewnymi czynnościami, momentami lub przeżyciami. Pamiętam, jak miałem save'a FR z 800,000 $, mnóstwem aut, broni. Pamiętam lata które spędziłem na tym sejwie. I teraz szlag mnie trafia, że go straciłem po reinstalce Visty... Przeżywam to.
Jestem pewien, że z M2 nie miałbym tego żalu, bo FR po prostu nie ma! To jest osiem lat z mojego życia i na pewno nie polubię M2 za to, że w przeciwieństwie do Mafii, można obrabować sklepy, tuningować auta bądź zmieniać strój. Bo to jest nieważne.

Czujecie rytm? Jakoś czuję. To co się działo z Mafią, to było fenomenalne i nie powtórzy się z Mafią II.
Mafia została wzniesiona na piedestał i na pewno nie zrzuci jej z niego Mafia II.

Wiecie co? Też nie potrafię tego określić. Mafia ma po prostu to "COŚ".
A panom z 2K mówię, żeby se w tyłek wsadzili tę Mafię II. Ta ich gra to jakaś kpina. Można było fajnie wykorzystać lata '50, właśnie - można było... (uważam, że to jedyna fajna rzecz w M2: lata '50...)

Sumując, jestem za Mafia: the City of Lost Heaven.
Obrazek
Streetovs napisał(a):
mafiozo123 napisał(a):
Mafia II jest lepsza względem: grafiki, płynności gry itp. Lecz oczekiwałem od niej znacznie więcej. Dwójka została pozbawiona "tego czegoś". Mafia I jest o niebo lepsza!



skoro mafia 2 ma lepszą grafię i płynność to jakim cudem jedynka ma być o niebo lepsza? bo co bo nie ma jakiegoś ,,Tego czegoś'' jak to nazwałeś? to co jest tym czymś? Mafia 2 powala jedynkę na kolana pod każdym względem


Chciałem skomentować twój post, ale Xtra mnie uprzedził. Podpisuję się wszystkimi kończynami pod jego postem. I chciałbym coś ci opowiedzieć, pozwolisz?

Mam ten sam komputer od 6 lat. Ten sam. Stary sempronik 1.75 GHz, z Radkiem 9550. Sprzęt na lata w których został wyprodukowany znakomity. Wręcz świetny. I wraz z biegiem lat grałem w coraz to nowsze tytuły, ale w którymś momencie zacząłem zauważać, że mój komp po prostu nie nadąża. Że postęp techniczny jest nieunikniony i że gry będą wciąż coraz nowsze i piękniejsze pod względem grafiki. Więc musiałem zmienić myślenie i zacząć szukać w grach czegoś innego. Czegoś co mnie w nich pociągnie, a grafikę musiałem olać. Od tamtej pory szukam w grach tego czegoś. Tego, czego nie można od tak opisać. I to właśnie ma Mafia. Jeśli tego nie czujesz, to jest to smutne, bo Mafia to coś ewidentnie ma. A dwójka już niekoniecznie, i to jest jej główna bolączka.

Streetovs napisał(a):
skoro mafia 2 ma lepszą grafię i płynność to jakim cudem jedynka ma być o niebo lepsza?

Tym fragmentem udowodniłeś, że to co się dla ciebie najbardziej liczy, to grafika. Więc sorry, ale ja nie mam zamiaru ci udowadniać, że Mafia jest lepsza od Mafii 2, bo twoim jedynym argumentem będzie, że 2 ma lepszą grafikę niż 1. W zamian mogę ci ewentualnie polecić Crysisa, albo nowego NFSa, bo tam jest fajna grafika!!!11
Nivener źle zrozumiałeś mój post. chodziło mi oto że jeżeli Mafia 2 jest płynniejsza, ma lepszą grywalność , fizykę oraz grafikę nie może być o NIEBO gorsza od pierwszej części. jedyna rzecz którą można porównać między tymi dwoma grami to Fabuła i ewentualnie soundtrack reszta rzeczy jak np te które wypisałem powyżej są ewidentnie lepsze w dwójce. I jeżeli już komentujesz moje posty to nie pisz że dla mnie najważniejsza jest grafika, jest dla mnie bardzo ważna być może nawet do przesady, ale nie sama grafika buduje grę i czyni ją bardzo dobrą, a ja zdaje sobie z tego sprawę. Masz rację grafika nie jest najważniejsza ale fabuła oraz klimat i tak zwane ,,To Coś'' również nie buduje gry bo przecież ta Grafika , Fizyka , grywalność , Płynność też są potrzebne aby zbudować grę. ktoś na górze napisał że Mafia 2 jest wielkim gó***m, czyli według ciebie XTRA jak za 1o lat będzie mafia 5,6 to też będziesz ją porównywał do jedynki tak?? jak wyjdzie mafia 12 to też będziesz ją porównywał do jedynki tak? według mnie mafia 1 to bardzo dobra gra ale nie można jej porównywać do dwójki bo dwójka to już inny, nowszy świat do cholery!!. jedynkę można porównać do GTA 3, GTA Vice City. gdzie według mnie lepsza jest mafia. ale np jeżeli chodzi o GTA San Andreas to ciężko nawet pod względem fabuły.
Streetovs napisał(a):
I jeżeli już komentujesz moje posty to nie pisz że dla mnie najważniejsza jest grafika, jest dla mnie bardzo ważna być może nawet do przesady, ale nie sama grafika buduje grę i czyni ją bardzo dobrą, a ja zdaje sobie z tego sprawę

Piszę, ponieważ to wynika z twojego poprzedniego posta:
Streetovs napisał(a):
skoro mafia 2 ma lepszą grafię i płynność to jakim cudem jedynka ma być o niebo lepsza?

Czyli że jeśli Mafia ma coś innego, lepszego, ale starszą grafikę to nie może być lepsza. A ja się z tym nie zgadzam, bo mimo, że ma starszą grafikę, to taka właśnie jest.
Streetovs napisał(a):
Masz rację grafika nie jest najważniejsza ale fabuła oraz klimat i tak zwane ,,To Coś'' również nie buduje gry bo przecież ta Grafika , Fizyka , grywalność , Płynność też są potrzebne aby zbudować grę.

Tylko że zauważ pewną różnicę. Gra ze świetną fabułą, bardzo dobrym klimatem i z 'tym czymś', ale ze słabą grafiką, jest lepszą grą od gry, z przecudną grafiką, cud-miód płynnością ale fabułą zrobioną na siłę (jak to trafnie określił Xtravaganza), ze słabszym klimatem i bez tego czegoś.

Bo w świecie gier już tak jest, że gra potrafi się obronić samą fabułą i klimatem, ale samą grafiką już nie.

EDIT:

streetovs napisał(a):
czyli według ciebie XTRA jak za 1o lat będzie mafia 5,6 to też będziesz ją porównywał do jedynki tak?? jak wyjdzie mafia 12 to też będziesz ją porównywał do jedynki tak? według mnie mafia 1 to bardzo dobra gra ale nie można jej porównywać do dwójki bo dwójka to już inny, nowszy świat do cholery!!


O____________________________o

Chyba sobie kpisz, że się tak wyrażę. Jak to nie można porównywać dwójki do jedynki? Przecież są to gry z tej samej serii. Fakt, nie możemy ich porównywać pod względem grafiki (sprawdź post Xtravaganzy, ma tam taki fajny, pogrubiony fragment), bo grafika się zmienia. Ale zawsze możemy określić, czy historia opowiedziana w grze jest kiczowata, czy wiarygodna. Czy jest zrobiona na siłę, czy nie. I zawsze możemy powiedzieć, że gra nas przyciągnęła, albo nie przyciągnęła. Mnie dwójka nie przyciągnęła, ale jedynka już tak, i to na dłuuuuuuuugie godziny. I uwierz mi, grafika nie ma tu nic do rzeczy, i proszę cię, nie wygłaszaj tu takich debilizmów, jak ten wytłuszczony przeze mnie. Bo nie wiem kogo chcesz przekonać na taki frazes, ale ten ktoś musi mieć naprawdę giętkie gardło, żeby łyknąć bullshit takiego kalibru.
To może zacznijmy od tego dlaczego nie podoba ci się fabuła w drugiej mafii?. co tam było nie tak. To po pierwsze.


po drugie kiedy fabułę do mafii 1 napisał Daniel Vavra to wszyscy go chwalili jaki on wybitny, w takim razie dodam że do dwójki też ta sama osoba pisała fabułę i jakoś po premierze nikt nie pisał że Vavra spieprzył sprawę. ale z tego co pisze wiele użytkowników na tym forum tak się stało. Wasz bóg który był w waszym sercu 8 lat chwalony i miłowany spieprzył sprawę. gdyby napisał tę fabułę zwykły Mr Johnson to byłby pewnie pluty. a to że napisał ją Daniel Vavra w jego kierunku nie pada żadne negatywne słowo. A więc co drodzy użytkownicy SPIEPRZYŁ Daniel Vavra że fabuła się nie podoba. skoro był dla was taki wybitny to dlaczego miałby wrzucić byle shit. I dlaczego uważacie że fabuła była wciśnięta na siłę? bo ja myślę że fabuła jak fabuła bardzo dobra wyszła jedynce i dwójce dlaczego miała by zostać wciśnięta na siłę??.
1) Co Ty z Vavrą wyskakujesz? Pisał o Nim ktoś?
2) Weź się odklej człowieku, dyskusja z Tobą nie ma sensu. Było Ci mówione co nas kręci a Ty wiecznie narzucasz swoje zdanie i próbujesz doprowadzić nas do konfrontacji.
Grzecznie Ci napiszę: wyluzuj
(choć w myślach już co innego mówię)
3) Jesteś jak taki moher spod krzyża - nie możesz zaakceptować innego punktu widzenia niż Twój.
Obrazek
ja bym wolał kontynuację jedynki dalsze losy bohaterów... a tu co część druga następne nowe postacie ja tylko wiem że jest vito i joe :roll:

wiesz dlaczego wolimy jedynkę? bo była robiona dla graczy było w niej serce . Druga część jest robiona dla zysku chcesz grac kup DCL ... brak jej duszy. i tak mnie nie przekonasz do dwójki bo nie wiem dlaczego ale ja nie gram w nią. mimo tej extra super grafiki , fizyki opadających liści z drzew , inteligentnej policji i super dobrego piwa w barze.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Streetovs napisał(a):
a to że napisał ją Daniel Vavra w jego kierunku nie pada żadne negatywne słowo.

A dlaczego mają padać w jego kierunku jakieś negatywne słowa? To nie Vavra jest do dupy, tylko jego produkt, tj. fabuła Mafii 2. Ja tam mam do niego szacunek za genialną fabułę pierwszej części, więc nie mam zamiaru posłać w jego kierunku jakiegokolwiek negatywnego słowa.
Streetovs napisał(a):
bo ja myślę że fabuła jak fabuła bardzo dobra wyszła jedynce i dwójce dlaczego miała by zostać wciśnięta na siłę??

Po pierwsze nie została 'wciśnięta' na siłę, bo wciśnięta na siłę może być jakaś pierdoła, a nie fabuła, która jest podstawą gry. Nikt nie napisał, że została wciśnięta na siłę, czytamy ze zrozumieniem drogi użytkowniku. Napisałem, że została ZROBIONA na siłę (co było powiedziane metaforycznie, chodziło mi bardziej o zrobienie na 'odpierdol się' o czym wspomniał Xtravaganza).

Bo wiesz, jeśli gra jest tworzona jako następczyni innej gry, porównania są nieuniknione. Nieuniknione. Każda kolejna część będzie porównywana do poprzednich.

Sprawa miałaby się zupełnie inaczej, jeśli Mafia 2 nie zostałaby wydana jako następczyni Mafii, ale jako gra pod zupełnie innym tytułem, z jakiejś innej serii. Wtedy można by było mówić, że Mafia 2 jest grą dobrą. Ale ona będzie zawsze postrzegana jako następczyni LEGENDY. Niełatwo jest dorównać legendzie, a Mafii 2 się to po prostu nie udało. I musisz się z tym niestety pogodzić, bo samą grafiką legendzie dorównać się nie da.