Mafia czy Mafia 2 ?

W takim razie co złego było w fabule mafii 2 że się wam nie podoba co tam było nie tak?, jakieś dziury czy co?, fabuła była przecież bardzo dobra postacie zaciekawiające klimat czego jej brakowało?. ja myśle że mafii 2 brakowało tylko długości i to wszystko. odpowiedźcie na to pytanie bo tylko tego nie mogę pojąć.


ktoś napisał że znudziła mu się już mafia2 i gra w jedynkę dalej, pozwól że potraktuje to z twojej strony jako żart.

nie wiem jak może się znudzić dwójka i grać w jedynkę. jeżeli ściągniemy najnowszego patcha freeride będziemy mogli robić wszystko. teraz wam przypomnę co możemy robić w dwójce

- chodzenie po kilku domach. - w mafii pierwszej niemożliwe
- Chodzenie po knajpach , kupowania na mieście czegoś , chodzenia do sklepów z ciuchami , z bronią itd. - w mafii pierwszej niemożliwe!


poza tym mafia 2 ma lepszą grafikę , fizykę , płynność , grywalność i jest bardziej dopracowana a to sprawia że jeżeli chodzi o swobodą jazdę to powinniśmy raczej preferować najnowszą mafię.

freeride w mafii nie ma nic do zaoferowania jak nudzenie się oraz tankowanie samochodów.

I nie zasłaniajcie się fabułą bo ona w freeride nie ma nie ma żadnego znaczenia.


krótko mówiąc użytkownik ten który to napisał, napisał z rozpędu żeby dogryźć mafi drugiej. mafia jest 100 razy mniej grywalna od mafii 2. grając w mafie 2 freeride człowiek czuje przyjemność z tego że gra ponieważ gra w grę.... nie wiem jak to nazwać, gra w grę która pomiata samą grafą oraz fizyką co powinno przyciągnąć gracza. Mafia kiedy wyszła może i była hitem to tak jak byśmy 20 lat temu kupili sobię malucha i uznali za super auto a dzisiaj uznali byśmy że to grat i kupili sobie BMW.

gracz kiedy gra w freeride nawet nie myśli o fabule, mało tego gracz kiedy przechodzi grę nie powinien zbyt przesadnie zwracać uwagi na fabułę. bo fabuła to drugie. najważniejsze żeby gracz poczuł że gra w prawdziwą grę. bo co dziennie gry nie będziemy od nowa przechodzić codziennie będziemy na luzie grać i zwracać uwagę na to jak gra jest zaprogramowana i jak się gra, czy jest to gra grywalna czy raczej byle mario. więc gracz nie powinien patrzeć tylko na fabułę tylko na samą grę czy nie jest nudna i ślamazarna czy nie!. Jeżeli chodzi o swobodną jazdę obu gier, to oczywiście że wybiorę mafię 2 ponieważ technika przez 8 lat wiele się zmieniła i nie była to sama grafika!. więc grając teraz w mafie 1 może i zachwyca mnie fabuła ale nie zachwycają mnie te kwadratowe teksturki które sprawiają że chce mi się wyłączyć komputer.
Fajnie :roll:
Weź do cholery nie przeżywaj! Jak Ci się podoba Mafia II, to się cieszymy. Nam się bardziej jedynka podoba i basta - nie pytaj się dlaczego, bo tak już jest (z resztą, przeczytaj nasze wcześniejsze posty...)

Mi się wydaje, że Ciebie nie obchodzi, w głębi rzeczy, co nas pociąga w Mafii a co odrzuca od Mafii II - Ty po prostu chcesz wszcząć awanturę. Post za postem, wznosisz Mafię II ku niebiosom. Jak już napisałem, wyraziłeś swoją opinię, to daj innym ludziom wyrazić swoją - bo Ty wiecznie z tą samą nawijką wbijasz na forum.


ktoś napisał że znudziła mu się już mafia2 i gra w jedynkę dalej, pozwól że potraktuje to z twojej strony jako żart.


Tyś jest żartem.

grając teraz w mafie 1 może i zachwyca mnie fabuła ale nie zachwycają mnie te kwadratowe teksturki które sprawiają że chce mi się wyłączyć komputer.

No to wyłącz. Ba, wyłącz nawet teraz, żebyś zaoszczędził nam nerwów...

@Topic:
jeżeli ściągniemy najnowszego patcha freeride będziemy mogli robić wszystko. teraz wam przypomnę co możemy robić w dwójce

Tylko, że w Mafii nie było potrzeba żadnych nieoficjalnych patchów, żeby mieć FR. M2 jest po prostu okrojoną, komercyjną kpiną.
Obrazek
Streetovs napisał(a):
poza tym mafia 2 ma lepszą grafikę , fizykę , płynność , grywalność i jest bardziej dopracowana a to sprawia że jeżeli chodzi o swobodą jazdę to powinniśmy raczej preferować najnowszą mafię.

Streetovs napisał(a):
skoro mafia 2 ma lepszą grafię i płynność to jakim cudem jedynka ma być o niebo lepsza?

Streetovs napisał(a):
(...) fizykę oraz grafikę nie może być o NIEBO gorsza od pierwszej części

Streetovs napisał(a):
nie wiem jak to nazwać, gra w grę która pomiata samą grafą oraz fizyką co powinno przyciągnąć gracza

Streetovs napisał(a):
ale nie zachwycają mnie te kwadratowe teksturki które sprawiają że chce mi się wyłączyć komputer.


Nie wiem jak chcesz mnie przekonać, że grafika nie jest dla ciebie najważniejsza, jeśli w każdym poście twoim najważniejszym argumentem jest grafika.

Streetovs napisał(a):
nie wiem jak może się znudzić dwójka i grać w jedynkę. jeżeli ściągniemy najnowszego patcha freeride będziemy mogli robić wszystko. teraz wam przypomnę co możemy robić w dwójce

- chodzenie po kilku domach. - w mafii pierwszej niemożliwe
- Chodzenie po knajpach , kupowania na mieście czegoś , chodzenia do sklepów z ciuchami , z bronią itd. - w mafii pierwszej niemożliwe!

Dobrze, w takim razie spróbuj spędzić przy Mafii 2 kilka godzin chodząc po knajpach i 'kupując coś na mieście'. Jeśli się nie znudzisz, to szacun, jesteś prawdziwym fanem Mafii 2.

Streetovs napisał(a):
freeride w mafii nie ma nic do zaoferowania jak nudzenie się oraz tankowanie samochodów.

No tak, bo tam przecież nie można chodzić po sklepach :roll:

Streetovs napisał(a):
I nie zasłaniajcie się fabułą bo ona w freeride nie ma nie ma żadnego znaczenia.

Chwila, wskaż mi moment, w którym przestajemy oceniać Mafię i Mafię 2 jako całość, a zaczynamy oceniać w nich sam freeride.

Streetovs napisał(a):
ktoś napisał że znudziła mu się już mafia2 i gra w jedynkę dalej, pozwól że potraktuje to z twojej strony jako żart.

Ja też potraktuję tą twoją wypowiedź jako żart Obrazek

robertRobin88 napisał(a):
wiesz dlaczego wolimy jedynkę? bo była robiona dla graczy było w niej serce .

I to jest dokładnie to, o czym mówimy, a czego ty nie potrafisz zrozumieć.
Nive, jak Ty pięknie potrafisz odpowiadać na spokojnieObrazek
Mnie szlag trafił i jakieś bzdety napisałem - choć przyznam się, że mi ulżyło :-P

@Topic
Jak to również pięknie sformułował Robert, Mafia została stworzona dla graczy i było w niej serce - a nie chęć zysku tych kapitalistycznych cwaniaczków z 2K, którzy nic, tylko okroili Mafię II w celu zarabiania pieniędzy na rozżalonych fanach, oferując im DLC które na dzień dobry powinny się znajdować w końcowej wersji gry.
Obrazek
Streetovs napisał(a):
Nivener źle zrozumiałeś mój post. chodziło mi oto że jeżeli Mafia 2 jest płynniejsza, ma lepszą grywalność , fizykę oraz grafikę nie może być o NIEBO gorsza od pierwszej części.


Ale przeciez to oczywiste, ze Mafia 2 ma lepsza grafike. Czlowieku TO JEST 8 LAT ROZNICY. Nie jest to jednak dowod, ze M2 jest lepsza od pierwszej czesci.
Ja osobiście wole Mafia The City Lost Haven ze względu na jej klimat to że jest dłuższa i oczywiście wciągającą fabułe a na mafii2 się bardzo zawiodłem
Aha.... czyli jakby mafia została okrojona a mafia 2 nie to pisalibyście o mafii 2 tak jak o mafii 1 tak? że mafia 2 była zrobiona od serca i takie tam. mi chodzi o to że samą fabułą się nie żyje jest wiele ważniejszych rzeczy i taką właśnie jest grafika. jak jak wydaje 120 do 150 zł za grę to patrzę na to czy jest warta swojej ceny patrząc między innymi właśnie na grafikę czy fizykę gry. dopiero puźniej na fabułę. Wasze podejście do mafii jest skupione tylko na fabule czyli moglibyście kupić nawet Pacmana z fabułą i dyskutować. Nie rozumiesz mnie Nivener myślisz że jeżeli pisze często słowo grafika to jest dla mnie to najważniejsza rzecz? NIE. ale jest dla mnie bardzo ważna. jak ktoś kupi grę i robi to tylko dla fabuły to...... bez komentarza. jeżeli jednak robi to po to żeby sobie pograć to gratuluję prawidłowego wyboru. po pierwsze skąd wiecie że twórcy mafii 2 wycieli misję skąd wiecie że miało być to , tamto i jeszcze tamto. jeżeli już nawet wycieli misję to może uważali te misję za zbędne, może te misje nie trzymały się kupy. ale oczywiście gracze jak to gracze. wytniesz misje poboczną zjadą grę równo......
Mafia nie była okrojona. Mafia II była okrojona. Nie ma co przypuszczać, bo nie cofniesz się w czasie, głąbie jeden. Weź skończ temat. Trollowaniem nie pociągniesz tutaj długo. I weź się naucz pisać. Nie jest sztuką zacząć zdanie z dużej litery, korzystać z interpunkcji, itp. Otworzyłbyś książkę z polskiego zamiast tłuc w Mafię. Jesteś za młody żeby grać w tę grę i nie pyskowałbyś tak w rzeczywistości. Ciekawe czy miałbyś taką wielką gębę w realu, dzieciaku. Nie przypier**laj się do każdego posta chwalącego Mafię a nie Mafię II.

jak ktoś kupi grę i robi to tylko dla fabuły to...... bez komentarza. jeżeli jednak robi to po to żeby sobie pograć to gratuluję prawidłowego wyboru.

Kim ty jesteś, pryszczaty pampersie, żeby oceniać wybory ludzi? Prawidłowy wybór - pff, toś pojechał. Są różni gracze. Ale weź np. filmy: ogląda się je ze względu na fabułę a nie ze względu na wybuchy, nie? Jeżeli historia Ci się spodobała, chętnie do nich wrócisz. Tak samo z książkami (chociaż tego akurat możesz nie wiedzieć, bo jak widzę Twoje wypociny, to żal dupę ściska; i znając Twoje zamiłowanie do grafiki, to pewnie ograniczasz się do oglądania okładek książek).



Koniec Off-topu

Bana, to prędzej Ty dostaniesz. Najpierw prowokujesz ludzi a potem, z "troską" o innych, rezygnujesz z dalszego denerwowania. Weź urośnij!
Obrazek
W porządku już nie będę więcej pisał o tym. nie chce narażać was na bany za przeklinanie oraz obrażanie innych użytkowników :mrgreen: . bo myśle że robi się gorąco i jak bym tu dużej pisał to fani mafi 1 by się zbuntowali i zabili mnie wulgaryzmami. tak to jest jak ktoś ma inne zdanie od pozostałych.......
My jesteśmy rodziną. Człowiek który pokochał legendę jest jej wierny.ja osobiście gier nie kupuję by sobie pograć, Mafia I nie jest grą jest częścią naszego życia druga część na to nie zasługuje .Ale tak jak powiedziałeś koniec tematu.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
ok wiem że zakończyłem temat ale niestety napiszę

nie wiem jak gra komputerowa może być częścią życia, to musi być choroba psychiczna
pisząc to co co pisałem to nie miałem na celu zdenerwowania użytkowników tylko odkrycia czegoś co mnie nurtowało, jak można po 8 woleć taką starą grę niż mafia niż mafia2. wywnioskowałem to że dla was najważniejsza jest fabuła aż do przesady. i nie jesteście w stanie zauważyć tego co w grze najważniejsze GRAFIKA, FIZYKA,GRYWALNOŚĆ,PŁYNNŚĆ.


ale już nie będę pisał w tym temacie pewnie i tak już za dużo się napisałem.
Osobiście wolę pierwszą Mafię. Oto powody:
-lepsza fabuła- piękna, refleksyjna, z ciągłym napięciem. Dwójka skupia się głównie na historii dwóch postaci, nie to co jedynka, gdzie ciągle ekscytujemy się pojedynkiem dwóch wielkich mafijnych rodzin. W Mafii 2 zabrakło mi też jakiegoś przesłania, wpajających się do świadomości cytatów, no i lepszego zakończenia w porównaniu do poprzedniczki, gdyż jest ono tutaj proste i zwyczajne.

-Ciekawsze postacie, misje i samo miasto

-Lepszy klimat

-Większy poziom trudności

-Większy realizm- (dziesiątki broni pod garniturem ? głupia policja ?
Obrazek
Obrazek
Streetovs napisał(a):
Nie rozumiesz mnie Nivener myślisz że jeżeli pisze często słowo grafika to jest dla mnie to najważniejsza rzecz? NIE.


Streetovs napisał(a):
wywnioskowałem to że dla was najważniejsza jest fabuła aż do przesady. i nie jesteście w stanie zauważyć tego co w grze najważniejsze GRAFIKA, FIZYKA,GRYWALNOŚĆ,PŁYNNŚĆ.


Czy tylko mi się wydaje, że Streetovs przeczy sam sobie? :roll:

Z przykrością muszę stwierdzić, że nie widzę dalszego sensu dyskutowania z tobą. Mamy odmienne priorytety. Ja szukam w grze rozrywki, a czerpię ją głównie ze świetnej fabuły, która mnie wciągnie. Na długie godziny. Mafia 2 jest grą na jedno przejście. Mafia 1 nie.
mówisz choroba psychiczna :roll: możliwe. Jak ktoś robi mody do gry i w pracy myśli często czemu to nie działa co jest źle to po jakiejś części to hobby jest częścią życia.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Czy tylko mi się wydaje, że Streetovs przeczy sam sobie? :roll:


Chyba masz rację sam przeczę sam sobie jednak jak się dużej zastanowiłem to tak ogólnie to uważam że nie ma najważniejszej rzeczy. wszystko jest potrzebne żeby zrobić grę.
Mafia 2 jest grą na jedno przejście. Mafia 1 nie.


tutaj masz rację mafię 2 przeszedłem 3 razy od dnia premiery , a mafie jedynkę co najmniej kilkanaście razy. sam nie wiem dlaczego, chociaż fabuła mnie wciągła tak samo i trudno mi wytypować zwyciężcę.