Komputery, podzespoły, oprogramowanie

Tam nie miało być droższy tylko gorszy. Poprawiłem. Mój błąd sory.
Oni tam faworyzują Radeony, więc jeżeli wolisz GF, to musisz sobie odpowiedni wyszukać, a GTX295 odpuść sobie, bo kupując GTX 280 przy dobrym zasilaczu możesz sobie podkręcić i mieć niewiele gorszy, oczywiście kosztem pobieranej energii, którą GTX 295 też od groma potrzebuje.


Chodzi o to, że taki GTX 260 po podkręceniu nie odstępuje od GTX 275.
GTX 295 to taki GTX 280 x 2
Oczywiście pobór prądu przy takiej karcie w stresie jest dość duży.
Jeżeli miałbym brac coś z GTX'ów na dzień dzisiejszy wziąłbym GTX 260 i go podkręcił.
Oczywiście dobry markowy zasilacz wskazany.
Dlaczego?
GTX 260 pociągnie ci dziś każdą gre na full (sprawdzone nawet w ARMA II) po podkręceniu każda gra wydana od dzisiaj w przeciągu roku na 100% na full Ci pójdzie, dziś ta karta oscyluje w granicach 600-700zł.
Nie ma bata, nvidia za pare miechów wyda serie GTX 300, a gdy ceny tej serii spadną (kwestia roku od pierwszej premiery) będziesz mógł się spokojnie na nią przesiąść, wiedząc, że maksymalnie wykorzystałeś gtx260.

Co do radeonów, one fakt, są dziś najszybsze na rynku, ale często zapomina się dodać o problemach w grach przy graniu na nich.
Weźmy dość popularne Radeony 4850 i 4870 i GTA IV.
Gdy wyszło nowe GTA, dość dużo czytywałem forum gola, a tam pisywali radeonowcy i geforcowcy, ci pierwsi poza problemami z optymalizacją gry mieli jeszcze spore problemy z wyświetlaniem grafiki lub innymi problemami.
Oczywiście radeony radzą sobie coraz lepiej i być może, to na nich warto postawić, bo są cenowo bardziej przystępni, ale tą decyzję zostawiam do wyboru, bo każdy ma swoje preferencje.
Obrazek
nie chce offtopowac ale mam pytanie ktore rowniez dotyczy czesci komputerowych

moj komp to

Intel Core 2 Duo 1,8 ghz 2 rdzenie
2 gb ram
280 gb pamieci
Ge Force 8600 GT 512

Czy na tym sprzecie pojdzie Wiedzmin?
jak pojdzie to na jakich detalach?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Andre napisał(a):
2 gb ram
280 gb pamieci

??

Pójdzie na średnich lub średniowysokich ;-)
Czy Redeony są najszybsze ? eghe eghem. Chyba zależy do konkretnej karty :-> Fakt faktem jeśli miałbym kupić teraz GTX280 to wolałbym dwa radeony HD 4890, połączyć je w całość i zmieść z powierzchni ziemi GTX280... oczywiście dopóki nie wyjdzie seria GT300 ... różnica w cenie jest ogromna, ale to chyba z racji tego, że wyprodukowanie kart GTX jest droższe... gdyby jeszcze bardziej obniżyli ceny to raczej nie opłacałoby się to nikomu... Z drugiej zaś strony przemawia do mnie to, co mówisz o problemach tych kart. I tak oto mam w głowie mętlik.

Mimo wszystko, chciałbym zacząć od wyboru karty graficznej.
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Może to Ci pomoże ;-) Ale ja bym na Twoim miejscu posłuchał Grishy. GTX 260 to bardzo dobra karta w przystępnej cenie. Na przykład coś takiego ;-)
Grisha napisał(a):
GTX 260 pociągnie ci dziś każdą gre na full (sprawdzone nawet w ARMA II) po podkręceniu każda gra wydana od dzisiaj w przeciągu roku na 100% na full Ci pójdzie, dziś ta karta oscyluje w granicach 600-700zł.


To, co mówi jest kuszące, jeszcze bardziej przy cenie i tym, co Ty mówisz:

wojtas022 napisał(a):
GTX 260 to bardzo dobra karta


Tym bardziej w cenie zestawu, który poleciłeś. Hmmm nie chce oszczędzać na kompie, ale jasna sprawa :arrow: im mniej wydam, a i tak będę zadowolony, to po co przepłacać :?:

Hmmm tylko teraz pytanie 260, czy 275 ? różnica cenowa minimalna, a można go podkręcić do 285... Wydaje mi się, że to był by lepszy wybór. Ale zobaczę co napiszecie.

Ale teraz mnie coś zastanowiło. Bo logicznym jest, przynajmniej w pozostałych dziedzinach, że jeżeli coś modyfikujemy, ba, zwiększamy osiągi (rozsądnie) to za zwyczaj było tak, że skracała się żywotność danego sprzętu. Czy w przypadku kart graficznych jest tak samo ?

PS. Wojtku, ten zestaw, który masz w swoim podpisie to komputer marzeń, czy aktualny ? :lol:
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Tomasz napisał(a):
...jeżeli coś modyfikujemy, ba, zwiększamy osiągi (rozsądnie) to za zwyczaj było tak, że skracała się żywotność danego sprzętu. Czy w przypadku kart graficznych jest tak samo ?


Przy podkręcaniu - czy to karty graficznej czy procesora - należy pamiętać, żeby podzespoły nie osiągały zabójczych dla nich temperatur. O ile wiem, temperatura procesora nie może przekraczać 70*C, natomiast karta graficzna ma większą tolerancję na ciepło. Zależy od modelu. Może osiągać nawet 90*C i nic się nie stanie. Jednak tak jak mówisz po podkręcaniu żywotność sprzętu może się skrócić, ale nieznacznie jeżeli robimy to rozsądnie ;-)

Tomasz napisał(a):
PS. Wojtku, ten zestaw, który masz w swoim podpisie to komputer marzeń, czy aktualny ? :lol:


Tak to mój aktualny PeCeT ;-)
Dobra, to najważniejsze już wiem. Teraz jeszcze jedna kwestia.

Ilekroć szukam GF GTX260, to znajduję mnóstwo różnych kart. Owszem, są to nadal GTX260 natomiast różnią się one parametrami. Np link, który podałeś do karty GIGABYTE GF GTX 260 OC 896 MB różni się ceną miedzy Zotac 896MB GTX 260 AMP Edition 650/2100MHz 448bit, różnica jest. Owszem, tylko pytanie czy warto dopłacać 70-100 zł za taktowanie rdzenia 650MhZ (Zotac) w porównaniu do 576MhZ (Gigabyte), takowanie pamięci 2100MhZ (Zotac) w porównaniu do 1998MhZ (Gigabyte) ...
Nie wiem, może ktoś kto ma sprytniejsze oko w tym temacie dostrzeże więcej różnic, w każdym razie odsyłam do linków:

To ten twój Wojtek -> http://www.allegro.pl/item795544937_gig ... _hdmi.html

I droższa wersja GTX260 -> http://www.allegro.pl/item785094095_zot ... 48bit.html
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Taka mała propozycja dla Ciebie ;-)

Grafika: Gigabyte GeForce GTX260OC 598 zł link
Procek: INTEL CORE 2 DUO E8400 555 zł link
Płyta główna: Asus P5P43T PRO 319 zł link
RAM: 4GB DDR3 KINGSTON HYPERX DUAL 389 zł link
Dysk: Seagate 500 GB 155 zł link
Zasilacz: BEQUIET STRAIGHTPOWER E6-500W 307 zł link
Napęd DVD: Samsung SH-S223Q 107 zł link
Obudowa: Antec Gamer Three Hundred 239 zł link
Monitor: SAMSUNG T220 665 zł link
Razem:3 334 zł

Można jeszcze coś tam pokombinować bo jednak przekroczyło 3200 zł ;-)
Wygląda smacznie ;-) Zrobię tak, wejdę jeszcze trochę w temat. Poszperam nieco więcej. Zorientuje się, czy to na 100% dobry wybór zanim wydam 3200zł. Z resztą tak jak mówiłem, nie chce oszczędzać na komputerze ;-) skoro ma on służyć przez 2,3 lata to mogę wydać nawet te 3500zł, byle by nie przekroczyć 4, bo to już przesada i nie potrzebny mi taki komputer. Więc zabieram się do czytania. Tą kwotę, którą podałeś za w/w zestaw mam odłożoną, więc gorzej nie będzie. Dzięki Wam, mam już ogólny pogląd i nieco odnalazłem się w tym temacie.

Pytanie, czy nie kupić komputera razem z Mafią 2 ? :-> Z jednejj strony może przesada, ale gdyby tak spojrzeć z drugiej strony... kto wie, co wejdzie do końca pierwszego kwartału 2010r. ? Może ceny bardziej pójdą w dół i za cenę tego zestawu, dostanę raz, albo dwa razy lepszy sprzęt ?

To jest właśnie rynek komputerowy... :-| Niewiadomo, co, kiedy i gdzie. Nic, będę musiał siedzieć w temacie.
Póki co dziękuje za posty, uwagi i komentarze ;-)
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Tomasz napisał(a):
To jest właśnie rynek komputerowy... :-| Niewiadomo, co, kiedy i gdzie.


Jeżeli mogę Ci coś doradzić to nie składaj komputera w grudniu. Okres przedświąteczny jak i same święta sprawiają, że ceny podzespołów szybują w górę (a bo to rodzice chcą kupić dla swoich pociech jakiegoś PC-ta itp. a sklepy to wykorzystują i podnoszą ceny). Jeżeli już chcesz składać to teraz, albo po nowym roku w styczniu.

I tak jak mówisz. Musisz poczytać trochę testów poszczególnych podzespołów i sam wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Zestaw, który Ci podałem jest tylko przykładem i nie musisz się nim kierować :-) najważniejsze, żebyś był zadowolony ;-)
A co myślicie o MSI Wind Top AE2200 Pro?
http://www.msi-polska.pl/index.php?func=proddesc&maincat_no=654&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=1843
Bawiłem się tym w Media Markt, ale imo nie warto. Fajna zabawa z tym ekranem przez tydzień, ale potem po co to? To nie jest tablet, żeby miziać go palcem. Po za tym może być problem z softem. Za tą kasę masz bardzo dobrego kompa na którym pójdą Ci wszystkie gry. Dołożysz kilka stówek i masz iMaca 24'. Aha i ten ekran taki cudowny to nie jest. Rozpoznawanie pisma to jest śmiech na sali...
Obrazek
Mam taki sprzęt :
AMD dual 4,2
Geforce 8500 GT
2 GB RAM
320 GB twardziel ;p
Z tego puki co tylko zbieram żeby dokupić chociaż GeForce 9600 GT i 2 GB ramu dodatkowo ;p
Reszta mi odpowiada w 100 % :)
Off top:
Polecam German Truck Symulator BooSSka Gra ! :d
"To ciach babkę w piach... A teściową w klatkę piersiową."
Hanys napisał(a):
i 2 GB ramu dodatkowo ;p

W takim razie musisz mieć system 64 bitowy, bo Win 32bit będzie używał tylko 3,25 GB bodajże.