Komputery, podzespoły, oprogramowanie

Pracownik sklepu Elgar zaproponował mi komputer w cenie 1123 złotych. Specyfikacja komputera poniżej:

Procesor Intel Dual Core e5300 2x2,6GHz
RAM 2GB DDR2 800MHz
Płyta główna Gigabyte GA-G41M-S2l
Dysk 320GB Samsung
Nagrywarka DVD Samsung
Grafika ASUS 9500GT 1GB HDMI
Zasilacz 420W Qoltec SilentLine
Obudowa Qoltec Rea

Co o tym myślicie?
Ja juz lekko wypadlem z obiegu co do obowiazujacych standardów, ale 2 GB RAM to nie jest przymało ? Nawet XP potrafilo do 3-ech "zobaczyc" a te wszystkie Visty i SIedemy nie maja problemów w ogole pewnie.
Obrazek
Chciałbym jeszcze wiedzieć co myślicie o monitorze Acer X193HQLB LED 18,5". Specyfikacja poniżej:

- panoramiczny ekran
- plamka matrycy: 0,3 mm
- rozdzielczość: 1366x768
- czas reakcji: 5 ms
- kontrast: 8 000 000:1

Cena: 379 zł
Monitor LED w tak niskiej cenie? Ja bym brał.
Nie pchaj się już w tak małe monitory.
Jeżeli, w przyszłości będziesz chciał rozbudować kompa o nową kartę grafiki (a w przypadku 9500 nastąpi, to szybko) i kupisz np. GTX 280, to się okaże, że nie wykorzystasz potencjału karty.

Dziś standardem PRZY KUPNIE jest minimum 22 cale, ale i te już stają się niewystarczające.
Kupno kompa i monotora to inwestycja, i lepiej zainwestować te pieniądze z głową. Niska cena, to nie wszystko.
Dołóż stówkę, półtorej i kup choćby 22 cale.

No chyba, że nie ma problemu żeby za 2-3 lata zmodernizować kompa i dokupić odpowiedni monitor.
Obrazek
Cale monitora raczej dobiera się według uznania. Najważniejsza jest rozdzielczość. To tak jak przy telewizorach.
Mafioso napisał(a):
Cale monitora raczej dobiera się według uznania. Najważniejsza jest rozdzielczość. To tak jak przy telewizorach.


Jasne, że według uznania, ale nie ma sensu brać monitora o przekątnej 19 cali do np. GTX 295 (a czytałem opinie, że nawet 22 cale, to trochę za mało jak na tą kartę), bo nie wykorzystasz całej mocy karty, i tu chodzi głównie o rozdzielczość tak jak piszesz. To działa także w drugą stronę nie bierze się monitora o przekątnej 24 cali do np. GF 6xxx, bo nic z tym ciekawego nie zrobisz, no chyba, że w bliskiej przyszłości masz zamiar kupić nową kartę.

Gdybym dziś miał kupować monitor celowałbym w 26 cali (oczywiście posiadając kartę pokroju GTX 295). Wieksze monitory (nie telewizory) do komputera nie mają już chyba sensu, chyba, że będziemy odpowiednio daleko od obrazu.
Obrazek
To mi humor popsuliście :-(

Dwa tygodnie temu kupiłem sobie monitor ASUS VH226H. Rozmiar 22".
Jak piszecie, że teraz się nie opłaca kupować mniejszych od 23" - 24", to się czuję wyru***ny. :-|
Obrazek
To zależy jaką maksymalną rozdzielczość obsługuje twój nowy monitor. Teoretycznie im wyższa tym lepiej. W moim przypadku jest to 1280x1024 - ostatnio najczęściej spotykana rozdzielczość w monitorach niepanoramicznych (kiedyś było to 1024x768 - przyjęło się od monitorów CRT).
Xtravaganza spokojnie, pułap rozdzielczości tak jak pisze Mafioso się podnosi, ale powoli.

Najważniejsze, to kupować kompa z głową, tak zaplanować kupno żeby w przyszłości zaoszczędzić na upgrade.
Obrazek
Mam rozdzielczość 1920x1080.

Chciałbym też wiedzieć którą kartę bardziej mi się opłaca kupić. Niecały rok temu kupiłem sobie nowe bebechy do kompa.
Procesor Intel Q9400, karta główna Asus P5Q, 4 GB RAMu, coś tam, coś tam ale karty wtedy nie kupiłem.
Wiem, że ASUS 7600GS był dobry w czasach, kiedy dinozaury chodziły po ulicach.

Na chwilę obecną, mam około 300 € do wydania na kartę. A, że parametry kart graficznych do mnie nie przemawiają, nie za bardzo wiem którą należy kupić. Kiedyś miałem ochotę na Radeona Toxic HD 5850 1GB od Sapphire'a. Co jest teraz dobre? Wybrać Radka czy nVidię?
Obrazek
Ja akurat jestem po stronie zielonych i na dzień dzisiejszy mając te pieniądze, które masz wziąłbym GTX 285 od Gigabyte (zakładam, że Ojro po ~4zł).

Ta karta, to już potęga. Sam mam GTX 260 i jest zajebiście a, co dopiero z tym potworem.
Obrazek
XtravaganZa napisał(a):
To mi humor popsuliście :-(

Dwa tygodnie temu kupiłem sobie monitor ASUS VH226H. Rozmiar 22".
Jak piszecie, że teraz się nie opłaca kupować mniejszych od 23" - 24", to się czuję wyru***ny. :-|


Spoko, ja za jakiś czas przesiądę się na 19 i będę zadowolony :P

Co do grafiki - brałbm 5850. Prawda, GTX 295 to rewelacyjna karta, ale wydajnościowo i technologicznie jest za 5850. Więc albo 5850, albo czekaj na serię najnowszych GTX :)
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Jest jeszcze jedna ważna kwestia - jeśli zmieniamy komponenty w kompie trzeba brać też pod uwagę zasilacz, czy nasz obecny pociągnie wszystko (tutaj liczą się waty).
barth89 napisał(a):
XtravaganZa napisał(a):
To mi humor popsuliście :-(

Dwa tygodnie temu kupiłem sobie monitor ASUS VH226H. Rozmiar 22".
Jak piszecie, że teraz się nie opłaca kupować mniejszych od 23" - 24", to się czuję wyru***ny. :-|


Spoko, ja za jakiś czas przesiądę się na 19 i będę zadowolony :P

Co do grafiki - brałbm 5850. Prawda, GTX 295 to rewelacyjna karta, ale wydajnościowo i technologicznie jest za 5850. Więc albo 5850, albo czekaj na serię najnowszych GTX :)


GTX 295 jest po dwa koła i są, to dwie karty GTX 260 ze sobą spięte..
Obrazek