Komputery, podzespoły, oprogramowanie

Temat - worek.

Piszcie o swoich aktualnych komputerach o problemach z nimi, o komputerach, które śnią wam się po nocy i o takich, które za niedługo będziecie kupować. O podzespołach i oprogramowaniu.

Może zacznę;

- Kevin podaj mi swoją specyfikację, wiem, że kupiłeś komputer, za niedługo sam kupuję i już zaczynam na nowo poznawać komputerowy świat, bo zatrzymałem się na roku 2005, czyli w okolicach Geforców z serii 5xxx.

- Druga sprawa, posiada ktoś Vistę? Jak się spisuję? Trudno ją zainstalować?

- Jako, że zamierzam zakupić nowego kompa, to będę posiadał teraz dwa komputery, jeden (czyli aktualny) chce używać tylko do internetu, muzy, filmów; drugi (ten w drodze) tylko i wyłącznie do gier, sprawa wygląda tak, że chce podłączyć dwa kompy do jednego monitora, jedną mysz, klawiaturę i głośniki pod dwa kompy. Orientuję się ktoś jakie będę potrzebował kable? Wiem, że jak pójdę do sklepu, to mi ładnie, to wyklarują, ale ja chce być już jakoś przygotowany.

- Jakie sklepy internetowe (komputerowe, ale nie allegro) polecacie? Kupował już ktoś kompa przez neta? Skłaniam się ku temu, bo koszty mniejsze, co oznacza sporo lepszy sprzęt, a na kompa chce wydać około 3k. Gdy już złożę konfigurację przejdę sie do sklepu lokalnego i zobaczę, co zaoferują.
Obrazek
Mój sprzęcik sprzed około dwóch lat wygląda następująco:

AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 3600+
1,50 GB RAM DDR2
GeForce 7300 GT 256 MB DDR
HDD 150 GB
Windows XP Home SP2

Nowych gierek raczej nie odpali, a jeśli już to z problemami. Mam nadzieję, że pójdzie na nim Mafia 2, chociaż na najniższych detalach xD

A jeśli chodzi o sklepy internetowe to jeszcze tak kompa nie kupowałem. Zawsze na zakupy chodziłem do pobliskiego sklepu komputerowego, bo w razie jakby się coś zje...o, to nie ma przynajmnije problemów z serwisem, a tak trzeba wysyłać i czekać nie wiadomo ile.
Obrazek

'First you get the woman, then you get the money, then you get the power' - Tony M.
Ja kupowałem kompa także w sklepie, rozwalił mi się napęd dvd, a i tak musiałem wysyłać go do producenta (kuriera opłacał producent). Myślę, że dużego znaczenia, to nie ma, bo sklep i tak wysyła Twoją częśc do naprawy, tyle tylko, że mogą dać Ci jakąś część chwilowo w zamian.
Obrazek
Mnie ZAWSZE psuje się stacja dysków, czy to CD czy DVD :cry: . Pół roku użytkowania... i sama się zamyka, 1,5 roku użytkowania i próbuje czytać "płyty", których w niej nie ma :evil: . Już sam nie pamiętam ile miałem w swoim życiu takich stacji dysków :-( . To wina mojego kompa?? :-?
Krystian niekoniecznie, mi już padły dwie stacje dysków dvd i jedna nagrywarka cd.
One po jakimś czasie po prostu nie dają już rady.
Jakiej firmy najczęściej kupujesz napędy?
Obrazek
Prawdę pisząc to koleś od którego mam komputer załatwiał mi nowe czytniki, bo 2-a padły na gwarancji :mrgreen: . Ostatnia nawet jeszcze działała (i działa), ale chciałem kupić DVD (do San Andreas). Było z Samsunga. Teraz to szmelc, nawet czasem się otwiera (czytnik), np. przy instalacji :evil: . Aha i moja pierwsza DVD padła PIERWSZEGO dnia - po instalacji San Andreas, nie chciała się już otwierać...
To ja mam takie pytanie bo wogule się na tym nie znam. Kompa kupiłem w Media Expert (życiowy błąd) zasilacz siadł po roku i na nim jest naklejka AC 230V to mogę sobie do niego kupić 500?
krystian niewiem czy dobrze radze ale jak by moj cd rom sie sam otwieral to bym go zakleil tasma klejaca ;-) (jak juz chcesz to robic to ale nie miej do mnie zalu i pretensji jak sie cos zepsuje :-) )
Grisha napisał(a):
- Druga sprawa, posiada ktoś Vistę? Jak się spisuję? Trudno ją zainstalować

Ja posiadam Vistę. Co do instalacji, to nie spodziewałem się nawet, że skończy się tak szybko.

Jak się sprawuje? Po wyłączeniu kilka usług (np. indeksowanie dysku, co zżera dużo pamięci - nawet na XP) chodzi świetnie. Nawet w grach. Oczywiście zalecane jest 2 GB dla nowszych gier pod Vistą, ale z mojego doświadczenia - nie jest to do końca konieczne. W moim przypadku kupiłem Assassin's Creed i grałem w niego bez żadnych cięć (mam 1GB RAM i GF7300GT)
Płyta główna: ASUS (wstyd się przyznać, ale nie pamiętam jaka),
Pamięć RAM: 2x 2GB Kingstone,
Procesor: Intel Core Duo 2.53MHz E7200,
Karta graficzna: 2x GeForce 9600GT 512MB
Zasilacz: Chiptech 560W lub 590W

Coś jeszcze chcesz wiedzieć?
@wawrzus, chodzi tu też o to, że gdy się chce otworzyć, to nie czyta w tym czasie płyt-próbowałem ją przytrzymywać :mrgreen: .
Acozz napisał(a):
To ja mam takie pytanie bo wogule się na tym nie znam. Kompa kupiłem w Media Expert (życiowy błąd) zasilacz siadł po roku i na nim jest naklejka AC 230V to mogę sobie do niego kupić 500?


Pewnie, że możesz kupić lepszy, podaj swoją specyfikację, bo czasem lepiej nie dodawać zbyt mocnego zasilacza gdy komponenty są słabe ponieważ narażasz się na niepotrzebny pobór energii.

Krystian ja już kupuję napędy LG, które moim zdaniem są jednymi z lepszych, wcześniej miałem samsungi właśnie, padały szybko.

Kevin zastosowałeś coś jeszcze poza wymaganym chłodzeniem?

Mafioso przywróciłeś mi wiarę w ten system, bałem się czy by nie instalować xp, ale xp nie radzi sobie z 4gb ramu, a xp wersja 64 bit jest tylko po angielsku, co przeszkadzałoby rodzicom.

Ja chce sobie taki sprzęt sprawić;

Płyta gł: Asus P5E
Proc: C2D E8400
Pamięć: 2x2GB A-Data EE
Karta: HD Radeon 4870 później dokopię drugiego do crossfire
Zasiłka: BeQuiet! Straight Power 550W
Dysk: Samsung F1 640GB
Napęd: Pioneer DVR-215
Cooler na proca: Pentagram Karakorum
Obudowa: Antec Three Hundred
+ Vista OEM Premium 64 bit
Około 3000zł

Z takim sprzętem mam nadzieję pograć w mafię na max detalach :mrgreen:
Obrazek
Na razie nic nie było dokupywane z chłodzenia :) Obudowa, którą posiadam ma dość fajny tunel, który doprowadza powietrze do procesora przez wentylator z zewnątrz skrzynki ;)
A słyszeliście o tym, że można wlać do specjalnej obudowy kompa coś... olej... roślinny? Nie pamiętam co to jest, ale komp przez to się nie psuje, a ochładza się szybciej i... wygląda troche jak akwarium, i to podobno jest tańsze.
Olej mineralny.

http://pl.youtube.com/watch?v=PtufuXLvOok
Obrazek
cron