Komputery, podzespoły, oprogramowanie

O nie. Tylko nie Radeony. One mają słabą obsługę OpenGL, więc za takie coś dziękuję.
A poza tym wystarczy żeby The Sims 3 odpaliło :mrgreen:
Mafioso napisał(a):
O nie. Tylko nie Radeony. One mają słabą obsługę OpenGL, więc za takie coś dziękuję.


Też do niedawna byłem sceptycznie nastawiony na Radeony, ale testy benchmarków mnie przekonały, Geforce mają zawyżane ceny, niewspółmierne do osiągów, co pokazały ostatnie serie kart ATI I NIVIDiy. Obsługa OpenGl można by powiedzieć została pożegnana wraz z wypuszczeniem nowych kart, to już nie są tanie budżetówki żeby mogli sobie pozwolić na tak poważne niedoróbki. Jedyne minusy tych wszystkich kart które wymieniłem (radeonów jak i GF), to pobór energii w stresie, tu serie kart gf 8xxx czy też 9xxx mają przewagę.

Wejdź na PClab, tam co jakiś czas (bodajże co 3 miechy) składane są konfiguracje kompów do pewnych wartości, na ten czas Radeony 4850 i 4870 są ujęte we wszystkich konfiguracjach powyżej 1500zł, to o czymś świadczy, a PClab, to GryOnline.pl wśród polskich sajtów o kompach.

http://forum.pclab.pl/t388304.html
Obrazek
A mnie przekonały nie benchmarki, a testy na własnej skórze. Niektóre gry pod Readeonami nie chcą w ogóle ruszyć. Nawet pod tymi nowszymi.

Sam jestem developerem jednej z mniejszych gier (OpenSource - darmowe z otwartym kodem; nie chcę wymieniać nazwy) i wiele użytkowników ma problem z w/w serią kart.
Przed chwilą wróciłem ze sklepu, zamówiłem sobie już nowego kompa, wreszcie będę mógł pograć w najnowsze gry na dobrym poziomie.

a oto konfig:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 - 525 zł
Wentylator: Pentagram Karakorum - 70 zł
Płyta Główna: MSI P45 NEO3-FR - 320 zł
Pamięć RAM: OCZ 2x2GB PC800 CL4 - 295 zł
Dysk twardy: WD 320GB - 175 zł
Karta graficzna: Gigabyte GTX 260 - 910 zł
Ngarywarka DVD: LG DVD - 80 zł
Zasilacz: Chiftec 600W - 255 zł
Obudowa: Cooler Master Elite - 130 zł
Oprogramowanie: Vista Premium 32 bit OEM - 325 zł

Razem: 3085 zł

:mrgreen:
Obrazek
I pomyśleć, że taki konfig rok temu kosztowałby z 2x więcej.
Gratuluję :) Sam posiadam zasilacz Chiftec'a i dobrze się sprawuje :)
Mafioso napisał(a):
I pomyśleć, że taki konfig rok temu kosztowałby z 2x więcej.


A za rok będzie kosztował połowę tego. :-)

Gość w sklepie poradził mi właśnie chifteca, myśle tylko, że jest trochę zbyt mocny, ale przyda się w razie kolejnych upgrade.

[ Dodano: 25 Wrzesień 2008, 19:31 ]
Jestem już po dwóch dniach użytkowania nowego kompa, gtx260 to istny potwór, na razie przetestowałem tylko wiedźmina w full detalach, później wrzucę screeny. Zapowiada sie piękne grańsko :)
Obrazek
Aby uzupełnić dane o moim zestawie podaję je tutaj, już uzupełnione:

Płyta główna: ASUS P5N-E SLI,
Pamięć RAM: 2x 2GB Kingstone,
Procesor: Intel Core Duo 2.53MHz E7200,
Karta graficzna: 2x GeForce 9600GT 512MB,
Zasilacz: Chiftec 560W.
Jako, że na krótko przed świętami planuje kupno monitora LCD chciałbym poznać opinie osób które posiadają już monitory LCD.

Jak wygląda jakość obrazu na waszych monitorach?
Czy jakość obrazu choć minimalnie dorównuje tej z monitorów CRT?

Czy w monitorach LCD ustawia się rozdzielczość? Czy też ona jest stała? (chodzi mi tu o rozdzielczość pulpitu, a nie samych gier, które jak wiadomo można ustawiać w opcjach danej gry).

Wiem, że laickie pytania ale w tym temacie jestem zielony.

Jakie monitory posiadacie? podawajcie linki na allegro.

Czy ktoś posiada taki monitor? Bo nad tym sie zastanawiam.

http://www.allegro.pl/item486904854_mon ... _lodz.html
Obrazek
Tak, można ustawiać rozdzielczość. Jest chyba nawet więcej opcji niż w zwykłym :) Sam posiadam ASUSA VW193S, 19", max. roz. 1440x900 i jest spoko :)

http://allegro.pl/item486579504_asus_19 ... npact.html

Oto najtańszy z tych monitorów na Allegro :)
Szczerze powiedziawszy nie szukam najtańszego, akurat w tym aspekcie liczą się dla mnie parametry, wszak chodzi o jakość obrazu.

A jak z wyświetlaniem obrazu na tym ASUSie, oczy się męczą?
Obrazek
Nie, jest bardzo dobry, nawet dla tych, którzy siedzą w miarę blisko monitora ;)
Ja zamiast podawać moje podzespoły pokażę wyniki mojego PC w stosunku do GTA IV ze strony "Can You RUN it"

Obrazek

W GTA IV mam 50 fps'ów i nawet nie narzekam na grę, ale to daleko od komfortowego grania ;-)
Pochwalę się moim dziadkiem z września 2006r. A co!
-Pentium 4 3.06 GHz
-2,5 GB ram
-nVidia 7300 LE 256 MB
-dysk 160GB
-Windows XP Home Edition SP3

Jak widać nie jestem specjalnie przygotowany na Mafie II, ale może uda mi się namówić tatę na coś nowego.

PS. Może mi ktoś powiedzieć jak GTA 4 chodzi na podobnym kompie? Będe bardzo wdzięczny.
Obrazek