Komputery, podzespoły, oprogramowanie

Ja mam ledwo od miesiaca nowego kompa. Znaczy sie nie jest to nówka ze sklepu, ale i tak jest jeszcze raz szybszy od tego co mialem. Ale z tego co tu kolega pisze to on bedzie za prymitywny na mafie ? :shock: :cry:

Pentium IV 3 ghz
3 gb RAM
NVidia Quadro FX 1300 128 MB

do tego wiadomo, dysk, obudowa, monitor , mysz z klawiatura i Windows XP :)
Obrazek
Jak zmienisz kartę to kto wie. Jeśli producenci pójdą krokiem EA i będą starać się jak najbardziej zmniejszyć wymagania to może pójść. Na moim dziadku Undercover śmiga całkiem całkiem.
Obrazek
Mój aktualny komputer, z listopada 2008:

Procesor: Intel Core 2 Duo E7200 (2,53GHz)
Karta graficzna: Palit HD4850 (Sonic)
Pamieć: 4GB DDR2 GoodRam
Dysk: 320GB Samsung
System: Windows Vista
Obudowa: Cooler Master Elite 334 z oryginalną naklejką R* :-D

Komputer spisuje się bardzo dobrze, zestaw pomagali mi składać na różnych forach komputerowych.
Obudowa ma zeje*iste chłodzenie ;-)

james_beckerson napisał(a):
Ja mam ledwo od miesiaca nowego kompa. Znaczy sie nie jest to nówka ze sklepu, ale i tak jest jeszcze raz szybszy od tego co mialem. Ale z tego co tu kolega pisze to on bedzie za prymitywny na mafie ? :shock: :cry:

Pentium IV 3 ghz
3 gb RAM
NVidia Quadro FX 1300 128 MB

do tego wiadomo, dysk, obudowa, monitor , mysz z klawiatura i Windows XP :)


Nie ma szans, żeby ruszyło.
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Mój komp :-/ :

Procesor: AMD Athlon 1600+
Karta graficzna: Radeon 9550 (128MB)
Pamięc RAM: 512MB

Po wakacjach mam zamier kupic lepszy...
To masz mniej wiecej takiego , jaki mi siadł gdzieś w lutym i sie przesiadlem na tego co pisalem wyżej. Mam zamiar mu dokupic GeForce'a 8800 GTS 512, to może go nieco "wydrze" do przodu.
Obrazek
ja tego kompa mam od 6 lat... Później była wymieniana karta graficzna, karta pamięci i dysk twardy z 40 GB do 250GB :-)
No mój też jeszcze od zaborów stał ;-) :lol: więc poza tym, że stracilem wszystkie dane zbierane wiele lat, kiedy dysk zdechl, to nawet dobrze ze padł, bo mam powod do kupna (prawie) nowego ;-)
Obrazek
james_beckerson napisał(a):
To masz mniej wiecej takiego , jaki mi siadł gdzieś w lutym i sie przesiadlem na tego co pisalem wyżej. Mam zamiar mu dokupic GeForce'a 8800 GTS 512, to może go nieco "wydrze" do przodu.


Nie opłaci się, masz za słaby procesor. Będzie mocno hamował kartę graficzną.
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Aha :roll: ja raczej sądzilem że może ona sobie doliczy wszystko co powinna i nie bedzie "zwalać" na procesor, a procesor sie spokojnie cala reszta danych zajmie.
Obrazek
To może i ja się pochwalę :P A opiszę dokładnie całe wnętrze piecka ;)

- Radeon HD 4850 PowerColor + Auras Fridge & Revoltec "Air Guard"
- GeIL Dual Ultra 2 GB DDR2 800 MHz & PDP Patriot 2 GB DDR2 800 MHz
- AMD Athlon 64 X2 5200+ & Scythe Mine
- Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio
- Asus M2N-E 570 Ultra
- Pentagram Silent Force 460W
- Windows Vista 32-bit

Mam nadzieję, że to starczy na komfortową grę w Mafię II na średnich detalach :) Nic więcej mi nie trzeba :P
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Dobra :P Nie wiem czy to idealny temat ale nie chce zakładać specjalnie nowego. Posłuchajcie,
po krótkiej grze w 18 WoS haulin' zachciałem zagrać na padzie, i nie wiem dlaczego wszystko mogę ustawić tylko nie skręt w prawo i w lewo, żaden z guzików na padzie nie może zostać tam użyty bo po prostu jak przyciskam to tak jak by go ustawiało a go tam nadal nie ma... ktoś wie co należy zrobić ?

Pad jest z dalsza stary bo nawet analogów nie ma :)

http://www.thrustmaster.com/product.asp ... atformID=5

coś takiego ale mój posiada jeszcze inne 4 przyciski, po 2 pod strzałkami i tymi czterema po prawej.
Obrazek
Say Hello, to Mr. Tommy †
Mam taki problem z płytą główną Asus M2N-E 570 Ultra.

Instalowałem BIOSa, było kilka problemów, komputer się nie chciał włączyć, więc pokombinowałem z tymi jumperami na płycie głównej (w sumie nie do końca zrozumiałem instrukcję, bo tam było coś o odinstalowaniu baterii itp. a nic takiego nie robiłem), więc ułożyłem je tak jak na obrazku instrukcji płyty głównej, włączyłem komputer i w sumie zadziałał normalnie od tego czasu (potem oczywiście ustawiłem je na pozycje defaultowe, tak jak było na początku). Od nowa zainstalowałem BIOSa, wszystko poszło gładko, wczytałem ustawienia domyślne BIOSu, później zmieniłem na takie, jakie miałem wcześniej, włączyłem komputer i działa wszystko, tylko jest jedno małe ALE...

Od czasu do czasu, np. przy ponownym uruchomieniu komputera, słyszę 1 długi i 3 krótkie piski z płyty głównej i dalej się nie uruchamia już windows itp. Odczekam trochę, nic nie robiąc i komputer po czasie znów uruchomi się normalnie. Zaznaczam, że żaden kabelek się nie przemieścił i nie poluzował, bo sprawdzałem dokładnie.

Macie jakiś pomysł? :P
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Po długich poszukiwaniach na szczęście znalazłem ten temat, dzięki któremu nie będę musiał tworzyć nowego.

Zacznę może od tego, że straciłem rachubę w sprzęcie komputerowym, kiedy jeszcze nie było dwurdzeniowych procesorów. :->

Teraz, ponieważ powoli zmieniam zdanie na temat kupna PS3 i zastąpienia jej solidnie skonfigurowanym zestawem komputerowym, rozglądam się powoli za podzespołami i co ?
Ogarnia mnie lęk :D

Otóż moi drodzy, jak dobrze wiecie, można poskładać komputer za około 1500zł-1800zł i właśnie przed chwilą uświadomiłem sobie, że to jest możliwe. Jednak wiem, że to nie jest to, czego pragnę ;-)

Odkąd doszedłem do wniosku, że mam dylemat (komputer czy PS3) musiałem uświadomić sobie wszelkie za i przeciw. Zarówno PC, jak i PS3. Po krótkiej chwili myślenia, jednym z pomysłów było to, że skoro mam zainwestować w komputer to minimum 3200zł chcę wydać. Jednak pojawią się problem, bo sięgam wzrokiem na allegro i co widzę ?

Kartę graficzną za 1649zł... i pytam co to K.... jest...

http://allegro.pl/item785868566_najnows ... _dx10.html

Możecie mi wytłumaczyć ?
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Tu masz fajne zestawienia dla różnych przedziałów cenowych, propozycje na październik.
http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestaw ... 47005.html

Oni tam faworyzują Radeony, więc jeżeli wolisz GF, to musisz sobie odpowiedni wyszukać, a GTX295 odpuść sobie, bo kupując GTX 280 przy dobrym zasilaczu możesz sobie podkręcić i mieć niewiele gorszy, oczywiście kosztem pobieranej energii, którą GTX 295 też od groma potrzebuje.
Obrazek
Nie rozumiem, czyli GTX280 nie różni się niczym, oprócz nazwą od GTX295 ?
Hmmm bo tak ro zrozumiałem, że kupując GTX280 i po podkręceniu go, względem wydajnego zasilacza, mogę otrzymać moc przerobową GTX295 ? ALE z większym poborem energii... To jedyne sensowne wytłumaczenie istnienia GTX295 jest takie, że można go podkręcić do (załóżmy) GTX300 (który pewnie będzie szokiem i którego dopiero wymyślą) ? Teraz na takich zasadach grają na rynku komputerowym :D ? Zakładając przy moim rozumowaniu oczywiście, że GTX295 jest osiągnięciem nowocześniejszym niżeli GTX280.
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
cron