GTA IV

Kevin napisał(a):
Czyli mam rozumieć, że im mniejsza jest liczba w oknie "Pamięć" (u mnie "Użycie pliku stror") tym lepiej?


Dokładnie, u mnie np. te końcowe 722 mb, to głównie pobór RAMu przez Vistę iinne programy systemowe w które już lepiej nie ingerować.

XP pobiera mniej RAMu.

Tak :-D U mnie różnica wynosiła 69 MB


A ile masz w ogóle RAMu?
Obrazek
Grisha napisał(a):
A ile masz w ogóle RAMu?


256 :mrgreen:
Zapewne na każdym komputerze wyniki będą inne, ale warto się zastanowić nad tym.

Jak może wiecie albo i nie wiecie - jestem programistą. Na dniach mam zrobić program, który zoptymalizuje pracę Windows, wyłączając naprawdę niepotrzebne usługi (niektóre zabierają dużo pamięci) i ustawiając parę rzeczy w rejestrze (oczywiście użytkownik sam będzie mógł wybrać co chce z tym fantem zrobić - czy zoptymalizować poszczególną rzecz czy nie). No, ale wracajmy do tematu GTA IV.
Grisha napisał(a):
Prawda jest taka, że nad SecuRomem płaczą piraci, bo im to utrudnia życie. Ja grę kupie i co mnie obchodzi jakiś securom? niech sie instaluje, niech sprawdza czy mam oryginał, problemy wychodzą w momencie piracenia gry.


Właśnie chodzi o to, że w niektórych przypadkach, np. SPORE legalni nabywcy mają bardziej utrudnione życie od zwykłego pirata.
W SPORE problem polegał głównie na tym, że można było zainstalować grę tylko 3 razy, co jest chore, bo nie po, to płacę za grę 120 zł żeby po iluś tam miesiącach/latach nie mógł do niej wrócić.

Podobno piraci w GTA IV uświadczą jakieś dziwne anomalia.
Każdy zrobi jak chce, czy kupi czy ściągnie niech bawi się dobrze.
Obrazek
Grisha napisał(a):
piraci w GTA IV uświadczą jakieś dziwne anomalia.


Hmmm...chodzi Ci o jakieś dziwne efekty ("uboczne") podczas rozgrywki? A nawet jeśli będą takie super zabezpieczenia itd. to dlaczego nie wydadzą "piątki" na PC? Widocznie nie do końca wierzą w swoje security programs...
Jeśli nie wydadzą następnej części GTA na PC, to tylko dlatego że zyski z IV nie będą takie na jakie oczekiwali.
Nie pamiętam już gdzie, to czytałem, ale chyba na gram.pl był news, że piraci będą uświadczać dziwne zachowania gry, nie sprecyzowano co, to może być.

Ktoś na gryonline.pl porównał, to do gry przez sieć w bodajże halo3 gdzie gracz strzelał wszędzie na około tylko nie tam gdzie celownik wskazywał, bądź był zabijany przez kule przelatujące przez ściany.
Obrazek
Kevin napisał(a):
Widocznie nie do końca wierzą w swoje security programs...


SecuRom akurat to patent Sony.

Grisha napisał(a):
Nie pamiętam już gdzie, to czytałem, ale chyba na gram.pl był news, że piraci będą uświadczać dziwne zachowania gry, nie sprecyzowano co, to może być.


Tak samo EA zrobiło w The Godfather, piraci nie mogli wyjść z auta, ale to szło łatwo obejść
Krążyła plotka, że tysiące egzemplarzy gry zostało dostarczone do sklepów komputerowych już w piątek - i to prawda! Dostępna była ona już dziś w kilku oddziałach Carrefour'a!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A jednak za 129,90zł? Miało być chyba 159,90zł albo 149,90zł.
Zauważcie, że na froncie pudełka nie ma napisu LIVE, oglądałem pudełka choćby z wydania francuskiego i napis jest. O dziwno na płytach napis już jest. Trochę szkoda, że nie mamy tego oficjalnie.
Ten gość i tak nie może pograć sobie szybciej, bo najpierw musi zarejestrować grę, a serwery otworzą dopiero w dniu premiery.
Obrazek
A zauważyliście że R* zaczyna wprowadzać politykę zbliżoną do EA.
W jednym wywiadzie ten ich cały prezes powiedział że ten ich pomysł z dodatkami do IV jest bardzo dobry, ponieważ pomoże im walczyć z rynkiem wtórnym, czyli odsprzedawaniem gier na aukcjach, bo user będzie musiał zachować płytę aby pograć w dodatki. Także dodatki do następnej części murowane (co przynosi mi na myśl simsy)

No i do tego dochodzi SecuRom....

Oczywiście przez ten post nie uważam tej polityki za złej, poprostu uważam to za ciekawe.
Acozz napisał(a):
No i do tego dochodzi SecuRom....

A propos. Dopóki nie przeszkadza mi w pracy na komputerze i nie ogranicza liczby instalacji gry w systemie - może się instalować.
Uuhuhuhhu ludzie nieźle psioczą na IV. Nie podoba mi się to. Nie spodziewałem się, że Rockstar da dupy.

Mój egzemplarz powinien przyjść jutro, ocenie, to sam.
Obrazek