Ciekawostki

Niezłe ciekawostki zapodałeś , nigdy o nich nie słyszałem heh :))
Ja również mam błahostkę do zapodania ale coś to chyba jest.Otóż w dodatku Jimmy's vandetta zdażyło mi się że poszłem sobie do mojego ulubionego baru ,a mianowicie Mona Lisy i gość za ladą zwracał się do mnie "kid" ,czyli dzieciak.Wnioskuje że gość był niewidomy ,lub najwidoczniej nie chciało się twórcą zadbać o ten szczególik ,którego nikt chyba z was też nie zauważył.
Obrazek
Najprawdopodobniej jest to niestety lenistwo twórców. Tak samo jest z ciałem Jimmy'ego. Chyba nawet na tym forum znajdują się 2 zdjęcia na których są Vito i Jimmy. Są oni ubrani w identyczne ciuchy. Porównując je można zobaczyć, że tak naprawdę to głowa Jimmy'ego została naniesiona na ciało Vita.

Jeszcze jako jedną ciekawostkę dodam, że autentyczną postacią był Carmine Galante, na której mogli wzorować się autorzy gry Mafia 2. Carmine Galante był szefem rodziny Bonanno, jednej z 5 rodzin rządzących Nowym Jorkiem. Podobno uważany był za " Jednego z najbardziej brutalnych, krwiożerczych i bezwzględnych gangsterów amerykańskiej mafii ". Jego śmierć jest opisana w ten sposób :
"12 lipca 1979 roku został zastrzelony w restauracji kuzyna - Giuseppe Turano "Joe And Mary’s Italian-American Restaurant". Zginął od śmiertelnych strzałów z strzelby w twarz i klatkę piersiową. Warto tu dodać, iż zmarł z cygarem, które nadal trzymał w ustach, a które było jego znakiem rozpoznawczym."

Co ciekawe był szefem rodziny Bonanno, ten samej, którą rozpracowywał agent Joe Pistone, bardziej znany jako Donnie Brasco.

Wiem, że opis jego charakteru nie pasuje do poczciwego staruszka Leo, ale jego nazwisko mogło zostać zaczerpnięte z świata przestępczego.

Tak samo istniał Giovanni Falcone, włoski sędzi śledczy, znany z bezkompromisowej walki z mafią sycylijską. Zginął w zamachu bombowym, przygotowanym przez mafię.


@Down

W misji "Piła" po nie udanym zamachu na stoliku także leży kanapka.

O drugiej ciekawostce chyba większość wie. Ja grając pierwszy raz nie wiedziałem jak dostać się do rzeźni, więc widząc gościa naprawiającego samochód podszedłem do niego, a że można było z nim porozmawiać tak też zrobiłem.
Rozumiecie, ważne jest, aby umieć zachować równowagę. Równowaga – to dobre słowo. Bo facet, który chce zbyt dużo od życia ryzykuje, że straci absolutnie wszystko. Natomiast facet który zbyt mało chce, może w ogóle nic nie dostać.
Otóż niedawno znalazłem w misji ósmej 2 hamburgery, M1 Garand i kilka granatów. Za darmo. Gdzie? Gdy załaduje się Wam druga część misji z odlewnią to koło samochodów stoją takie kostki, a na nich talerz z hamburgerami, granaty... i nawet 3 butelki coli.

Trochę pozabierałem :)

EDIT: W misji dziewiątej, kiedy dotrzemy do rzeźni Clemente, możemy spytać się pana naprawiającego samochód o drugie tzw. ukryte wejście do tego miejsca.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
A ja zauważyłem (tzn. usłyszałem) ;-) jak jechałem po mieście autem, w radiu "Empire Central' wiadomości gdzie spiker zapowiedział, że w Polsce zakończyła się II WŚ czy coś w tym stylu :-)
Obrazek They never fight alone...
Racja , podczas zimy gadają w radiu coś o Polsce . Podczas różnych misji np. w misji "Obsługa hotelowa" po wykonaniu zadania mówią w radiu o dużym wybuchu w hotelu , a w misji Wyjście smoka po wyk. misji mówią o morderstwie Henry'ego Tomasino . Jak dla mnie są to miłe smaczki od twórców :-)
Obrazek
O Polakach też mówią Mike Bruski i Joe, gdy przed kradzieżą Waltera Coupe rozwalimy Smitha.
Joe mówi: "Pewnie teraz ciśnie się Ci przez usta kawał o Polaczkach" czy coś w tym stylu.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
O tej koleżance Frankie nie wiedziałem, dobra ciekawostka!

EDIT: Bardzo się z tego powodu cieszę, ale to temat do publikowania ciekawostek, a nie do ich komentowania. Ostrzeżenie słowne, następnym razem z laurką do profilu - niv
Ciekawa wzmianka o mafii 1 http://www.youtube.com/watch?v=yQssHdYf ... re=mh_lolz :))
1)W rozdziale 15 można zobaczyć dereka w dokach,

2)W rozdziale Prawo Murphy'ego,widać jak Brian jest w samochodzie policyjnym,ale jak się przyjrzymy wszystkim samochodom w żadnym nie ma O'Neila i spółki:)
bajodek11 napisał(a):


Ma ktoś wersję po angielsku? Pomimo spędzenia kilkuset godzin w tej grze dialog ten słyszałem tylko raz i akurat coś odwracało moją uwagę, chyba gadał do mnie jakiś Joe czy ktoś. A chętnie bym posłuchał o co chodzi (inne dialogi słyszałem mnóstwo razy i znam na pamięć...).
W misji "Piła" gdy włożymy do bagażnika furgonu paczkę z bronią i odpalimy auto, paczka znika.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Misja "Twardziel i liczykrupa"

1. Gdy Witia wchodzi do rzeźni, mówi że ma nadzieję, że Luca nie przyjechał tu po kilka steków.
2. W rzeźni okazuje się, że wiszą same połówki świń, albo rozbebeszone świnki. Wszędzie też słychać ich kwiczenie.
3. Jak gangster oznajmia pracownikom zakładu, żeby się wynieśli, bo nadszedł koniec zmiany, to jeden robol coś marudzi, że chce dokończyć robienie steków (coś w ten deseń).
4. Logo widniejące na ciężarówkach zakładu Clemente, to nic innego jak świnia.

Zatem po co cały czas wspominają o stekach, skoro zajmują się przerobem świń? Przecież steki są z wołowiny :-F.

Druga sprawa:
Podczas przerywnika filmowego, Vito kupuje dom. Wszystko fajnie, ludziska się cieszą. Gdy nadchodzi scena kiedy Witia wchodzi do tego nowo zakupionego domu, to w kominku płonie ogień niczym w piecu hutniczym! Jaaasne... :(/ Ktoś mu go rozpalił przed przyjazdem na powitanie i zostawił tak dom bez opieki.
Obrazek
Podobnie jak z tym , że na tym filmiku jest pokazane jak Joe kupuje swojego Smith'a , którego miał już gdy Vito wrócił z pudła. :-/ Nie rozumiem po co dali ten bezsensowny filmik skoro mogli dać w jakiejś misji możliwość kupna domu. Jak dla mnie okropnie schrzaniono podstawową Mafię 2 za brak swobody ( w sensie , że nie można robić tego na co ma się ochotę po ukończeniu danego rozdziału) .
Obrazek
Na początku misji drugiej, kiedy będziemy na klatce schodowej bloku, gdzie jest mieszkanie mamy Vita, jest kot, który wejdzie na okno, potem zrobi "miau", skoczy z okna i usłyszymy huk... no coś w tym stylu.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
1)W misji Piła w tym bloku,na przy krześle będzie kanapka.
2)Nie wiem czy to dobrze zrozumiałem ale w misji In Memory Of Francesco Potenza,Henry,Vito,Joe,gdy jadą samochodem mówią kiedy ostatnio byli w kościele,Vito mówi że ostatnio był 1943(?)i gapil się w krocze pewnej dziewczyny,to chyba nawiązanie do światecznego trailera:http://www.youtube.com/watch?v=aRPQy24bI84
P.S.Mam nadzieje że nikt tego już nie napisał ;-)
cron