Ciekawostki

W 1945, jeśli ja się nie mylę. A poza tym wszystko się zgadza poza motoryzacją. Potomaki w '45? A nie może być później, skoro w tym samym roku zmarła matka Vita.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Vito wspomina o roku 1943, ale to na pewno nie było w rozdz. o Frankie Potenzie.
Ale czy ja wiem czy to jest ciekawostka? KAŻDY, kto choć raz ukończy grę zapamięta ten dialog, więc po co o tym pisać?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hades16 napisał(a):
Vito wspomina o roku 1943, ale to na pewno nie było w rozdz. o Frankie Potenzie.
Ale czy ja wiem czy to jest ciekawostka? KAŻDY, kto choć raz ukończy grę zapamięta ten dialog, więc po co o tym pisać?


Koledze chodziło nie o fakt istnienia tego dialogu, ale o możliwość połączenia go z trailerem, który zalinkował. A rozmowa ta odbyła się w samochodzie podczas jazdy do Bruna po kasiorę.
Nie wiem czy ta ciekawostka była już podawana, jeśli tak to przepraszam.

W rozdziale 15 "Per Aspera ad Astra", możemy odwiedzić biuro Dereka i z nim porozmawiać, mimo iż w poprzedniej misji go zabiliśmy :-F
Nie wiedziałem gdzie to dać, ale ten temat wydawał mi się najbardziej odpowiedni...

Ostatnio zrobiłem film pokazujący 21 ciekawostek z 2 rozdziału Mafii 2. Zapraszam do oglądania.





@Jaki ten świat mały, Reliantification ! ;D
Spoko filmik:)

W tym temacie tylko ZAMIESZCZAMY ciekawostki, nie komentujemy ich, bo zrobi się syf - niv
"Lepiej umrzeć młodo, ale z kupą kasy w kieszeni. " ~ Thomas Angelo
Trafił mi się ciekawy bug, sterowałem główną postacią w grze czyli Vitem, ale z innej kamery, z kamery typa który siedział gdzieś tam w samochodzie tu macie linka do filmu, dostępne również w HD. http://www.youtube.com/watch?v=BN1Mj2Muo5M&list=UUStjI4IZy_YZBcdV7lvsoqA&index=1&feature=plcp

Już objaśniam jak udało mi się to zrobić, zobaczyłem kolesia który wysiadł z samochodu i wydzierał się na drugiego że ten wjechał w jego samochód, wsiadłem do samochodu tego kolesia który się wydzierał i nagle on znikł i pojawił się razem z Vitem na miejscu kierowcy i ich skiny były ze sobą zmieszane, gościu jechał samochodem a ja nie mogłem zachamować mogłem jedynie skręcić, więc doprowadziłem jego samochód do basenu bez wody obok jakiegoś domku, i tam wysiadłem z auta i biegałem Vitem ale z innej kamery.
Ciekawostka może nie znajdująca się w grze, ale związana z nią.
Quicksilver w wersji taxi występujący w Mafii II znalazł miejsce w tej grze :-D

Jednak te autko nie pojawia się w tej grze tylko jakieś inne, kwadratowe "taksówki"
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
1.W rozdziale 5 zaraz po wyjściu z domu Joe widzimy jak typek napada kobietę. Scenariusz przewiduje,że spuścimy mu łomot (na tą okazję wyłączono patrole policyjne) lecz jeśli zignorujemy sytuację i weźmiemy auto z garażu, to skrypty nie zaskoczą i policja zniknie z miasta aż do końca rozdziału.
2.W rozdziale 7 zanim pójdziemy do Joe możemy odwiedzić sklep Giuseppe, sklep Hary'ego i biuro Dereka (Dereka nie będzie,będzie Steve). Ze wszystkimi będzie można porozmawiać.Jest jeszcze cut-scenka w domu siostry, ale zapewne wszyscy o tym już słyszeli.
3.W rozdziale 14 znów możemy wywalić całą policję z miasta, nie wsiadając do samochodu,którym joe przyjechał pod nasz dom,niestety bez samochodu fabuła nie potoczy się dalej.
4.W tym samym rozdziale po zabiciu Tommy'ego Angelo uciekamy przed glinami. W radiu możemy usłyszeć komunikat o masakrze, którą w poprzednim rozdziale przeprowadziliśmy w Chinatown. Po komunikacie czas na piosenkę (bardzo wesołą), a jest nią utwór ,,Ling Ting Tong'' zaczyna się od słów ,,I went to chinatown'' - Taki czarny humor

NAJLEPSZE NA KONIEC:

W rozdziale 14 zabijamy Dereka. W rozdziale 15 zamiast jechać do obserwatorium,pojedźcie do portu. Okazuje się bowiem,że mimo śmierci Dereka jego biuro jest nadal otwarte,
a Derek ŻYJE. Możemy go zapytać o robotę, a on tradycyjnie odpowie, że nic nie ma. Vito widać nie ma do niego żalu, że kazał zabić jego ojca, jak i Derek nie ma żalu do Vito, że go zabił.W końcu nic takiego nie zdarzyło się rozdział wcześniej.
Odkryłem ciekawy bug. Gdy staniemy na dachu samochodu gdy jesteśmy poszukiwani to chłopcy radarowcy będą w nas celować, a nie aresztować. Nie wiem, czy było. Często to wykorzystuję. Bug buga, że na kabrioletach i niższych częściach karoserii może nie działać
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Woodi, W jaki sposób stajesz na dachu auta?
Grucha napisał(a):
Woodi, W jaki sposób stajesz na dachu auta?


Po prostu wystarczy stanąć obok auta i wcisnąć spację. Vito automatycznie wspina się na dach.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Na parasolu od budki z Hot-Dog'ami jest napis Coca-Cola.

@Update

Jak wiemy DLC Joe's Adventures to kompletne gówno zrobione dla kasy(zawiera 4 rozdziały które powinny być w grze) i w dodatku na odpier*ol.
Tak więc przez lenistwo twórców możemy w JA chodzić po ośnieżonym Empire Bay w samej koszuli...

http://www.mediafire.com/view/2a6m67ywt ... cie141.jpg

http://www.mediafire.com/view/6ba6kc18a ... cie143.jpg
Mody:
http://www.mediafire.com/download/z8j5o8iie8d3y75/Mafia_TCOLH_MA_MOD_V7.rar
https://www.mediafire.com/file/rze82jl1xz0rbo1/MAFIARGSV3.zip/file
Nie wiem, czy to już było, ale umieszczam filmik, który znalazłem niedawno. Prezentuje on nowe tereny poza mapą:

Acha i jeszcze jedna sprawa, bo to już niesmaczne się robi.
BorgNine napisał(a):
Jak wiemy DLC Joe's Adventures to kompletne gówno zrobione dla kasy(zawiera 4 rozdziały które powinny być w grze) i w dodatku na odpier*ol.
Tak więc przez lenistwo twórców możemy w JA chodzić po ośnieżonym Empire Bay w samej koszuli...


Kolego, to już jest troszeczkę goryczy za dużo. Nie musisz w każdym temacie pisać, jaka to Mafia II jest ch*jowa. Już w tym temacie ciekawy-filmik-na-temat-wczesnej-wersji-mafii-2-t4346.html spisałeś swą listę żalów, a przekaz był prosty i zrozumiały jak aparycja przeciętnego chama z pod sklepu, więc proszę cię, abyś zakończył swą kampanię, zanim komuś to naprawdę zbrzydnie. Nie lubisz Mafii II ? Okej, ale pisanie o tym przy pierwszej możliwej okazji wywołuje u mnie odruchy wymiotne. Po co się tu rejestrowałeś? Albo to trolling, albo Ci się po prostu nudzi.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Zauważyłem ostatnio że w Mafii 2, wraki samochodów. Przypominają samochody z Mafii 1. Gdy wyjdziemy z Budynku w którym mieszka Joe, tylnym wyjściem, tam gdzie jest garaż. To naprzeciwko wyjścia Jest wrak Falconer Yellowcar Mafii 1. Mimo wszystko ręki nie dam bo one zdaje się miały kufry z tyłu. Ale to w końcu wrak.. Z drugiej strony często występuje także wrak Guardian Tarraplane Fordor. Na te dwa wraki można się natknąć w różnych zakątkach Empire Bay. Druga mniej interesująca ciekawostka, samochód można otworzyć strzelając w zamek.

Oprócz tego w Empire Bay jest kilka odwzorowanych elementów z życia prawdziwego. Np Empire State Building. Kolejną ewidentną inspiracją jest Most Brooklynski, w grze łączy on Uptown i Hunterspoint tak mniej więcej.
cron