System Zdrowia

Moim skromnym zdaniem trochę bez sensu taki system zdrowia... To znaczy myślę, że taki jak był w Mafii I chyba nikomu nie przeszkadzał? Więc po co to zmieniać. Chciałbym, aby ta gra była jak najtrudniejsza, a taki system zdrowia tego nie utrudnia. To tak jakbyśmy ciągle mieli 100% zdrowia. Dostajemy kilak kulek, jesteśmy podłamani trochę, chowamy się za jakiś element otoczenia, biurko, ścianę, kolumnę itp, i po chwili znowu mamy 100% zdrowia. Moim zdaniem średnio to się sprawdza... Ja jestem zwolennikiem prostego systemu, który obowiązywał niemal od zawsze, czyli 100pkt zdrowia i apteczki w niektórych misjach. W Mafii I było to wręcz idealnie zrobione, apteczki tam gdzie być powinny do tego nie za dużo, jedna na misję mniej więcej albo czasami w ogóle i wszystkim pasowało. Takie moje zdanie. No, ale zobaczymy jak to będzie. Jedno jest pewne, jak tylko dostanę Mafię II od razu ustawiam najtrudniejszy poziom:)
Obrazek
Włączymy poziom Very Hard i nie odpalimy wozu :PP

A tak ogólnie to sądzę, że to będzie do wyłączenia nawet na najłatwiejszym, ale i nie otrzymamy żadnych apteczek:P
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Szczerze? Jeszcze się nie spotkałem, żeby coś takiego było do wyłączenia w grze... Ręczna zmiana systemu zdrowia? Ja nie widziałem w żadnej grze takiej możliwości. Poziom trudności, ustawienia kamery itp, owszem, bardzo często, ale takie coś to nie wiem czy gdzieś jest.
Obrazek
Ja też nie. Ale staram się jakoś uzasadnić taki sposób.. A może to tylko Gameplayowe zabiegi?

No ale z drugiej strony chcą zrobić taki interaktywny Film, więc z tej perspektywy możliwa jest zmiana tego trybu (albo Gra albo Interaktywny Film:PP )
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Dantes napisał(a):
Moim skromnym zdaniem trochę bez sensu taki system zdrowia... To znaczy myślę, że taki jak był w Mafii I chyba nikomu nie przeszkadzał? Więc po co to zmieniać. Chciałbym, aby ta gra była jak najtrudniejsza, a taki system zdrowia tego nie utrudnia. To tak jakbyśmy ciągle mieli 100% zdrowia.


Właśnie, lepiej byłoby z apteczkami, może nie są tak bardzo realistyczne, ale na pewno bardziej niż z tą samoregeneracją. W misji "Wycieczka na wieś" wygodnie było z apteczkami ;)
Obrazek
Ten system zdrowia mi nie przeszkadza, oczywiście lepiej by było gdyby było tak jak w mafii.
Ale ja grałem np. w Coda bo taki system tam jest to jakoś przyjemnie mi się grało :D
Ja też pierwszy raz grałem z takim systemem zdrowia w Call of Duty 4 i dla mnie była to bardzo łatwa gra. Grałem chyba na średnim poziomie. Ja tam lubię się trochę pomęczyć z grą, oczywiście w granicach rozsądku. Przez to są dłuższe bo więcej razy przechodzimy daną misję, a przechodzić misje w Mafii to czysta przyjemność. Nie twierdzę, że taki system zdrowia musi wszystko zepsuć, tak na pewno nie będzie, ale po prostu myślę, że nie ma sensu zmieniać czegoś co jest już bardzo dobre. No i może być też tak jak napisał ktoś z początkowych postów w tym temacie, że gra już sama w sobie jest bardzo trudna i dlatego jest taki system zdrowia. Jedno jest pewne: Na 100% nie będzie można czegoś takiego "wyłączyć". Były już dwa gameplaye 10 i 15 minutowe, które rozłożyłem, że tak powiem na czynniki pierwsze i tam z tym systemem wyglądało to na dość łatwe... Vito, czyli główny bohater chował się tylko za jakiś bar, kolumnę i już miał zdrowie napełnione i dalej mógł atakować. Jak masz określoną ilość punktów zdrowia czyli 100 to wtedy musisz tym "gospodarować", że się tak wyrażę i inaczej się gra. No i trzeba też wziąć pod uwagę naszych towarzyszów. Kilka misji będziemy robili z "ekipą", czyli Joe i Henry, w Mafii I wiedzieliśmy ile życia ma Paulie i Sam, czy Salieri w misji Bon apetit a tutaj nie będzie tego. Mam nadzieję, że nasi kompani nie będą "nieśmiertelni". Tego też się trochę obawiam. Wiele razy zdarzało się przecież, że ginął nam któryś z pomocników w Mafii I i trzeba było powtarzać misję i było to fajne. A tutaj ciekawe jak będzie. Ja po wszystkich dostępnych screenach, trailerach, gameplayach jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dosłownie wszystkim, gra nawet w takiej fazie wygląda super, naprawdę świetnie się prezentuję, tylko ten system zdrowia kuleje...
Obrazek
Mam nadzieje że nie będzie tylko systemu zdrowia... Tylko normalne jak to było w Mafii I. Szczerze mówiąc nie lubię takich "ułatwień" gry.
Obrazek
W grze twórcy zapowiedzieli, że będą do wyboru poziomy gry, czego w Mafii I nie było. Myślę, że jak weźmiemy na najtrudniejszy poziom to może być o wiele trudniej niż byłoby bez wyboru poziomu a ze zwykłym "paskiem życia". Lubie jak w grze możemy wziąć poziom jaki chcemy, bo zawsze staram się brać najtrudniejszy, albo ten prawie najtrudniejszy i wtedy lepiej się wczuwam jakoś, bardziej skupiony jestem no i gra potrafi dać w kość na takim poziomie:) Gorzej by było jakby był taki system zdrowia, a nie można byłoby zmieniać poziomu trudności... Wtedy to byłby już duży kłopot.
Obrazek
No to dobrze że będzie możliwość wyboru poziomu, ale żeby tej regeneracji nie było, chyba że na najłatwiejszym poziomie.
Obrazek
Regeneracja zdrowia będzie. Przedstawiały to już dwa gameplaye, które bardzo polecam obejrzeć jeśli nie widziałeś. No i NA PEWNO nie będzie czegoś takiego, że na najłatwiejszym poziomie regeneracja będzie, a na najtrudniejszym poziomie już nie. Nie ma dwóch systemów zdrowia w 1 grze... No przynajmniej ja się z takim czymś nie spotkałem. Zresztą twórcy też już mówili, że będzie regeneracja, ale spokojnie, oni wiedzą co robią, skoro zdecydowali się na taki krok to na pewno gra będzie trudna, z resztą tak jak mówię, będzie można wybierać poziomy, więc powiedzmy na najtrudniejszym 2-3 kulki i koniec z nami będzie, więc raczej o trudność gry nie musimy się bać:) No i mam nadzieję, że do wyboru będzie około 4-5 poziomów, a nie tylko 3 easy-normal-hard jak to często bywa.
Obrazek
Zobaczymy jak to będzie kto wie regeneracji może nie być w wersji finalnej. Ale i tak pewnie będzie.
Obrazek
Już trochę za późno na takie zmiany ;-) Teraz pewnie jest czas wersji beta - poprawiane są błędy zgłoszone przez testerów.
Mafioso a powiedz mi ilu rzeczy nie widzieliśmy w finalnej wersji pierwszej części Mafii a był na gameplayach ?:D
"To ciach babkę w piach... A teściową w klatkę piersiową."
Ja boję się, że przez automatyczne odnawianie zdrowia gra będzie zbyt prosta...

No ale jak by nie było 2K chce iść z duchem czasu :)
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)