Mafia PBF - Co o tym sądzicie?

Wspominałeś że ci którzy mają już postacie będą mieli gorzej czy tam trudniej.
Możesz to rozwinąć?
muore il bandito, la mafia vive
Będą mieli trudniejszy początek i będzie możliwość, że któryś z was zginie (co wiąże się z zakończeniem gry jako, że to nie GTA PBF ;) ) Więc będziecie musieli się nastarać aby nie stracić tego, co dotychczas udało wam się zdobyć itp.
Obrazek
- M a f i a P B F -
Melduję pełny stan gotowości!
Obrazek
Obrazek
UP THE IRONS!!
Ok czyli 3 osoby ze starej ekipy.

No cóż. Zastanawiam się jak to zrobić. Wydaje mi się, że najlepiej będzie na podstawie ilości i jakości przysłanych kart zadecydować czy sesja się odbędzie. Bo 3 graczy to za mało, ktoś musi się zgłosić i dołączyć do rozgrywki. A to zainteresowanie tematem niby jest a z drugiej strony dość leniwie to wygląda. Anyways - zainteresowani dołączeniem mogą zacząć skrobać karty postaci. Jeżeli będzie ich odpowiednia ilość i będą dobre, to PBF najprawdopodobniej wróci :) Właściwie zależy przede wszystkim od was.

Jeżeli ktoś nie wie jak napisać Kartę Postaci, zalecam zapoznanie się z pierwszymi stronami tego tematu, tam wszystko powinno być.

A jak komuś zależy na tym PBFie to proponuję mobilizować każdego, kto według was nadawałby się do gry...
Obrazek
- M a f i a P B F -
Bez przesady, gdy PBF padło wszyscy płakali a teraz na 9 osób ze starego składu zgłasza się tylko 3?
Bananmaciek, Acozz ruszcie tu swoje tyłki.
muore il bandito, la mafia vive
TommyTheGun napisał(a):
Ok czyli 3 osoby ze starej ekipy.

No cóż. Zastanawiam się jak to zrobić. Wydaje mi się, że najlepiej będzie na podstawie ilości i jakości przysłanych kart zadecydować czy sesja się odbędzie. Bo 3 graczy to za mało, ktoś musi się zgłosić i dołączyć do rozgrywki. A to zainteresowanie tematem niby jest a z drugiej strony dość leniwie to wygląda. Anyways - zainteresowani dołączeniem mogą zacząć skrobać karty postaci. Jeżeli będzie ich odpowiednia ilość i będą dobre, to PBF najprawdopodobniej wróci :) Właściwie zależy przede wszystkim od was.

Jeżeli ktoś nie wie jak napisać Kartę Postaci, zalecam zapoznanie się z pierwszymi stronami tego tematu, tam wszystko powinno być.

A jak komuś zależy na tym PBFie to proponuję mobilizować każdego, kto według was nadawałby się do gry...


Tommy, czyli można już wysyłać karty postaci?
Można, dobrze, że to zrobiłeś, od tego ile osób je wyśle i jak będą one wyglądały zależą właściwie losy PBF'u.
Obrazek
- M a f i a P B F -
No to wysyłamy, kochani, wysyłamy! :-) Chcecie PBF, to wysyłamy ;-)
Edit:
Consliegere :-)
Jest jakiś określony czas na wysyłanie kart? Bo stworzenie takowej zajęłoby mi trochę czasu, którego na razie brak. Chciałabym ją raczej stworzyć na spokojnie niż w pośpiechu.
Na razie mam za mało graczy aby ruszyć, więc trudno powiedzieć. Jak już się za kartę zabierzesz a tu nie będzie żadnej informacji, po prostu daj mi znać, to się dogadamy jakoś.
Obrazek
- M a f i a P B F -
A więc tak.Poszukuje takiego PBF'u od dłuższego czasu.I właściwie to z tego właśnie powodu się tu zarejestrowałem.Jednak nasuwają mi się dwa pytania :
1.Czy brak rozeznania w grze którą jest mafia ,wyklucza mnie z możliwości grania w tego dobrze zapowiadającego się PBF'a.
2.To pytanie może jest nie odpowiednie bo nie przeczytałem całego tematu a tylko dwie strony."Poprzednie" odsłony/wersje tego PBF'a.Ile trwał ,czy z powodzeniem ?
Więc to chyba na tyle.
PS.Dziekuje za pomysł i jego realizacje panu TommyTheGun'owi
Nie wyklucza - tak długo jak czujesz mafijny klimat, orientujesz się mniej więcej w tych czasach. PBF nie jest związany fabularnie z grą, miejsca zaznaczone na mapie mają inny "charakter"/"przeznaczenie" niż w grze. Co do odsłon wystartowaliśmy raz, jednak niedługo po starcie pojawiły się problemy, które uniemożliwiły dalszą rozgrywkę. Teraz wracamy do całej inicjatywy.

Muszę jednak ostrzec, że tę turę mam zamiar zacząć mniej więcej w poniedziałek. Teraz czekam już na karty osób, które zadeklarowały się wcześniej, pozostawiając jeszcze parę miejsc dla osób, które grały wcześniej i deklarowały chęć powrotu, jednak teraz są najprawdopodobniej na wakacjach. Tak czy inaczej miejsc jest mało bo nie będę w stanie zapanować nad zbyt dużą ilością osób. Jeżeli zainteresujesz się tematem bardziej, musisz się liczyć z tym, że Twoja karta może nie zostać przyjęta lub będziesz musiał np poczekać na kolejną turę.
Obrazek
- M a f i a P B F -
Bardzo się cieszę.Ciekawi mnie jakie problemy jednak nie będę w to wnikał.

Co do twojej drugiej wypowiedzi.Jak sądzisz ,po starcie tej kiedy wystartuje kolejna tura ? Oczywiście nie pytam cię o dokładną datę ale o zarys.Co do karty chciałbym się zapytać o pierwszy punkt Karty.A mianowicie historię.Mógłbyś mi powiedzieć co według Ciebie oznacza pojęcie "krótka" historia ? Bo ostatnimi czasy zajmowałem się moimi historiami do PBF.I moja "wena" jest na wykończeniu więc nie wiem czy dam radę napisać historie na kilka stron A4.
Pamiętaj, że ten punkt jest opcjonalny. Jeżeli masz ochotę, możesz umieścić krótkie opowiadanie na wstępie - choćby po to, żeby samemu lepiej się wczuć w klimat i postać ale nie musisz tego robić. Krótka - trudno tutaj narzucić jakieś wytyczne. Jeżeli zdecydujesz się coś takiego napisać, to najnormalniej w świecie długość tego tekstu musi być wystarczająca aby przekazać to co miałeś do przekazania ;)

A kiedy będzie druga tura? Kiedy część graczy odpadnie lub znajdę kogoś do pomocy (o ile będę szukał) :) Więc trudno powiedzieć.
Obrazek
- M a f i a P B F -
A więc ostatnie zapewne nie zbyt inteligentne pytanie... :)

Jeśli dobrze zrozumiałem historia nie ma najmniejszego wpływu na dobór graczy ? Chodzi mi o to ,iż większą wagę przywiązujesz do reszty czynników tak ?

Pozostaje mi jedno.Zrobić porządną kartę ,wysłać Ci ją i liczyć na szczęście.