Mafia II została wykastrowana

Don Salieri o DLC do Mafii II ^^
http://www.youtube.com/watch?v=QX44VGM1VgU
Core i5 750 3.20 Ghz, Asus GTX 680, 8 GB DDR3 1600 Mhz Geil, Asus P7P55D-LE, Seasonic X 650 W, Win7 Home Premium 64bit
Czyli jednym słowem to co zostało wycięte. Podsumuję:

- Uszkodzenia aut zostały wykastrowane do jedynie obić.
- Wywalono Multi-Player
- Wywalono Free Ride
- Wywalono możliwośc chodzenia do siłowni, kupowania domu, samochodu
- Wywalono Tuning na poziomie 4 oraz malowania aut (przywrócono w Jimmy's Venedetta oraz darmowym modzie)
- Wywalono pare aut.
- Wywalono wywracanie się gracza na lodzie podczas zimy gdy nie ubieraliśmy się jak potrzeba
- Wywalono Alternatywne zakończenie
- Wywalono zmianę kamery która miała na celu zmiane widoku z TPP na FPP
- Wywalono prace dla gracza (możliwość pracy jako taksówkarz) - miało takie coś być.
- Wywalono kilka misji końcowych
- Wywalono poboczne zadania
- Wywalona dzielnica jedna Empire Bay, oraz Sycylijskie miasto, w tym misje na wojnie.

To wszystko czy jeszcze coś? Na szczęście niewielka ilość wyżej wymienioych rzeczy została przywrócona..

Poza tym co ciekawe: Gra jest kodowana w języku LUA. To jest banalny język, więc wydaje mi się że już niedługo dostaniemy takiego moda który to wszystko naprawi, BA nawet doda wiele smaczków do gry, i może z niewinnej fabularnej gry Mafia 2 przerodzi się w grę z możliwościami San Andreas.
Pare aut? Otrzymaliśmy ich niecałe 40, a mialo być ich 80.
lol
Aktualnie dobrze się składa bo uczę się LUA. I mam sporą wiedzę, gdyż z pod mojej ręki powstaje nowa odsłona Painkillera pod nazwą Painkiller Redemption (po dowody zapraszam na stronę painkiller.ugu.pl).

Więc w wolnym czasie zobaczę co i jak w Mafii 2 jest, i może coś pokombinuję, ale nic nie obiecuję. Mam tylko szczerą nadzieję że uda mi się w jakiś sposób doprowadzić Mafię 2 do stanu używalności pierwotnej. Naprawdę, było by mi przyjemnie. A może ktoś chciał by mi pomóc?

Od razu mówię, że nic nie obiecuję gdyż mam od groma pracy nad Painkillerem, ale skąd wzięło się nagłe zainteresowanie Mafią? A no stąd że pewnego pięknego dnia ściągnąłem mod o nazwie FreeRide, i przeglądając forum natrafiłem na kod, zacytowany przez użytkownika, oraz więcej rzeczy które wskazują na to że mafia po większej części wykorzystuje tylko jeden język: LUA! Przeglądanie plików również utwierdziło mnie w przekonaniu że Mafia 2 wykorzystuje stare (i najlepsze) rozwiązania, czyli zwykłe skrypty w najprosrzym języku, a skoro troszeczkę znam LUA, to nie zaszkodzi pobawić się w Mafii 2, ale pobawić tylko kiedy będe miał na to czas.
Multiplayera nie wywalono, bo nawet się nad nim nie skupiali, zaczęli i porzucili. Z tymi autami to chyba nikt nie wie ile miało być, jeden 70 drugi 80 jak mu wyobraźnia podpowie, ja słyszałem o 50. O siłowni to pierwszy raz słyszę :lol:
Coś mi się wydaję, tak jak poprzednikowi, że niektórzy teraz wymyślają, co chcieli by mieć w grze, a tego nie ma i są wkurzeni 8-)
Zapraszam na http://www.cs-losser.pl - serwery gier Counter-Strike!
Revendell napisał(a):
Z tymi autami to chyba nikt nie wie ile miało być, jeden 70 drugi 80 jak mu wyobraźnia podpowie, ja słyszałem o 50.

ProMil napisał(a):
Coś mi się wydaję, tak jak poprzednikowi, że niektórzy teraz wymyślają, co chcieli by mieć w grze, a tego nie ma i są wkurzeni 8-)


Dla jasności zacytuję słowa Grace'a:

Ile mamy samochodów w grze? To dobre pytanie. Nie mam dokładnej odpowiedzi. Mogę powiedzieć, że jest więcej jak 50 i mniej jak 100. Myślę, że liczba ta oscyluje gdzieś w granicach 77.


Link do podcastu

Więc nikt tutaj sobie nie wymyśla!
wojtas022 napisał(a):
Ważne jest to, kto popiera tę petycje... nie byle kto, bo sam Daniel Vavra


Źródło proszę.
On nie popiera, zdementował te plotkę na swoim tweeterze.
Fajnie by było gdyby ktoś zrobił taki mod gdzie we Freeride mogłoby się zapisywać idąc spać, żeby można było jeździć taksówkami, kupować gazety i inne smaczki wycięte z gry. I przede wszystkim, żeby były te misje na Sycylii i te końcowe. Ehh... Marzenie :roll:
Obrazek
L.A. - the city of crimes
Acozz napisał(a):
Źródło proszę.

Artcik napisał(a):
On nie popiera, zdementował te plotkę na swoim tweeterze.


Szybko się z tym obudziłeś Acozz nie ma co :-P Oczywiście, że Vavra nie powie wprost - "Podpisujcie się pod petycją, bo 2K zrobiło was w konia!" - konsekwencje takich poczynań miałyby swoje skutki prawne. Zapewne w podpisanej między nimi umowie była odpowiednia klauzula...
Skoro jednak Daniel zamieszcza na swoim Twitterze link do tej petycji, a po nim "uśmieszki" - to chyba jest jasny sygnał, prawda?
wojtas022 napisał(a):
Oczywiście, że Vavra nie powie wprost - "Podpisujcie się pod petycją, bo 2K zrobiło was w konia!" - konsekwencje takich poczynań miałyby swoje skutki prawne.


Nie sądzę.

wojtas022 napisał(a):
Skoro jednak Daniel zamieszcza na swoim Twitterze link do tej petycji, a po nim "uśmieszki" - to chyba jest jasny sygnał, prawda?


Aaaa to teraz "uśmieszki" są oznaką poparcia, tak?
Nie no... uśmieszki dał sobie dla picu, żeby było weselej - tak samo jak całą tą petycję wrzucił na swojego twittera, bo mu się nudziło. Zresztą on i spora część dawnego IS odeszła ot tak sobie, dla zabawy -.-

Acozz napisał(a):
wojtas022 napisał(a):
Oczywiście, że Vavra nie powie wprost - "Podpisujcie się pod petycją, bo 2K zrobiło was w konia!" - konsekwencje takich poczynań miałyby swoje skutki prawne.


Nie sądzę.


Powiedz mi ile widziałeś w swoim życiu umów o pracę? Wiesz co to jest klauzula poufności ?

Nie wiem co próbujesz udowodnić? Może powiesz wprost?
Witam, dwa dni temu zakupiłem grę bo uznałem że warto, dużo obiecywano więc spodziewałem się gry która zmiażdży wszelką konkurencję w tym GTA IV dziś przechodzę "ostatnią misję" i szlak mnie trafił jak ujrzałem napisy końcowe.

To tak jak bym kupił samochód bez silnika wprost z salonu! Absurd, paranoja i prawdziwe złodziejstwo. Zapłaciłem 120 zł za grę która nie dość że nie jest taka jak obiecywano to jeszcze w połowie ucięta.

Proszę podać mi link do tej petycji, być może był w tym temacie ale przyznaje że czytałem tylko pierwszą i ostatnią stronę. Dość tego chłopaki, chcą zarabiać ok ale nie kosztem uczciwych graczy ja się okradać nie dam!
Link: http://www.petitionspot.com/petitions/mafia2fullgame (chociaż trzeba było samemu poszukać:P)
Tak czy siak nawet wydanie kompletnej gry raczej nie doda zakończenia (w odpowiednim temacie pisałem, że to i tak dobre zakończenie) i nie przedłuży czasu akcji gry. Z tego co wiadomo to na koniec wycięte scenki czy tam rozmowy i tak mniej lub bardziej bezpośrednio kończyły historię, a ostateczne zakończenie z gry po prostu zostawia nutkę niepewności.
Petycja ma na celu zmuszenie do wydania gry z usuniętymi bajerami (kamera ze środka auta, strzelanie z samochodu itp.) oraz kilkoma misjami na wojnie w jakimś miasteczku.