L.A. Noire

CzarFace napisał(a):
Jednakże powracając do fabuły i spolszczenia to niektórym pewnie trudno będzie grać ponieważ mają słaby opanowany język angielski. Będzie tam naprawdę dużo do czytania, słuchania. Przecież będziemy kierować się poszlakami i musimy przez to wybierać tzn. kto niewinny, kto do pierdla, na podstawie dowodów.

Zgadzam się. Wiele osób zapewne nie skończy gry z tego powodu, więc może jednak polski wydawca zdecyduje się na spolszczenie. Pocieszające w tej kwestii wydaje się być fakt, że w GTA IV można grać bez spolszczenia, bo nie jest ono niezbędne do tego, by komfortowo grać. Mamy pokazane na radarze gdzie pojechać, kogo zabić, co zabrać itd. Więc można grać bez spolszczenia, bo fabuła jest tu na troszkę dalszym planie aniżeli zabawa i akcja. A w L.A. Noire odwrotnie, tu jak wspomniał CzarFace może być ciężko bez spolszczenia, bo wiele opcji trzeba będzie zaznaczać na ślepo, a wtedy ciężko będzie się we wszystkim połapać. A więc istnieje możliwość, że spolszczenie do tej gry jednak się ukaże.
Obrazek


Cenega to taki koń. Powie:

"Niestety, nie będziemy mogli zrobić spolszczenia do owej gry ponieważ jesteśmy zajęci opier[...] się yyy... tzn. wydawaniem innych gier. Jescze raz przepraszamy za kłopoty." i inne takie pitolenie kotka za pomocą młotka...


Jak Nivener wspomniałeś, GTA IV ma prostą regułkę co do misji.
Jedź, zabij, ucieknij przed policją.
Więc tutaj prakwycznie język angielski nie jest używany. No chyba że ktoś ogląda scenki, choicaż podobno 80% ich nie ogląda, tylko zajmuje się strzelaniną i potrącaniem przechodniów...

Jednakże ze wszystkich gier (włącznie z L.A. Noire) najbardziej czekam na Hitman Absolution. ;]
Troszeczkę OT zrobiłem sorki :> ...
Obrazek
Na gram.pl jest już Pre-Order:
http://www.gram.pl/sk0_8A7jJOy7_L_A_Noire.html
Obrazek
---

Niebawem zamawiam i opłacam :)
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
własnie że GTA ma opinie (bezsensownej gry ) tylko dlatego ze ludzie nieznaja angielskiego :) ta gra naprawde niepolega na pojedz zabic itd bo to samo mozna by o mafii powiedziec :) ja znam slabo angielski ale w takiej czworce niewyalczalem cut scenek i wiem ze to niechodzilo o to by sobie zabijac ludzi :) mialo to swoj sens i fabula byla naprawde ok i mysle ze jakbym znal angielski lepiej to jeszcze bardziej bym ja zrozumial
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Wersja PC jest już dostępna. Czy posiada ktoś ? Warta ceny?

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Podobno Rockstar znowu spieprzył konwersję,jednak zamierzam kupić.
Przydałoby się więcej komentarzy. L.A. Noire śledzę od jesieni 2010 roku i z tego co wiem w lipcu tego roku twórcy gry zbankrutowali. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że otrzymamy przynajmniej dobry klimat lat 40-stych.
A i owszem, zbankrutowali. Sęk w tym, że wtedy nie mieli już nic do L.A. Noire, bo w całości konwersją zajmował się Rockstar Leeds.
Wczoraj przyszło mi L.A. Noire, które zamawiałem przez internet. Niestety, nie od razu mogłem zasiąść do grania, ale dzisiaj miałem na to trochę więcej czasu, więc zdam relacje.
Zacznijmy od początku: Gra ma Social Club'a, więc musiałem trochę poczekać zanim pościągają się nowe aktualizacje itp. Menu bardzo ładne, chociaż wolno się ładuje. Grafika jest bardzo dobra, zwracam tutaj uwagę głównie na mimikę twarzy - nie widziałem jeszcze tak dobrze dopracowanej gry. Bardzo podobają mi się przesłuchania i śledztwa - to naprawdę dodaje grze atmosfery. Gra ma również świetny klimat epoki lat 40-stych.

Niestety - już w pierwszych sekundach gry można zauważyć minusy, a głównie to, że fizyka poruszania się pojazdem nie istnieje :-/ Brakuje tu realizmu jazdy, który ujrzeliśmy np. w Mafii. Kolejnym minusem jest dość słaba sterowność. Musiałem się wysilić by trafić przeciwnika wychylającego się zza samochodu. Jeszcze jednym minusem dla wybrednych jest to, że w grze nie ma swobody - wiadomo, że jako policjant musimy być wzorem, ale bez przesady. Chodzi tutaj o wielkie miasto w którym nie ma co robić :-/

Ogólnie po przejściu pierwszych misji mogę dać plusy za: atmosferę, klimat, grafikę, specyfikę, oraz niestety minusy za: fizykę jazdy, problemy ze sterowaniem, brak swobody.
A jak z językiem? W miarę prosty, czy trzeba siedzieć przed kompem ze słownikiem?
Obrazek
To zależy kto na ile się orientuje w angielskim :-P Słówka są proste, używane potocznie, także nie trzeba siedzieć ze słownikiem. Dla mnie wszystko było zrozumiałe, nie miałem jeszcze sytuacji niejasności w tej grze.
Wielkie miasto w którym nie ma co robić czyli ? Żadnych misji pobocznych, itp. ?
Obrazek
Od czasu do czasu jak jedziesz na wyznaczone miejsce to jest wezwanie na które może odpowiedzieć albo i nie typu strzelanina czy zatrzymanie kogoś. Poza tym nic, nie mogę sobie nawet na ulicy hot-doga kupić mimo, że stoją budki :-P
A na jakiej karcie graficznej grasz ?

Czy finalnie, opłaca się kupować L.A. Noire ? Tzn. pytam się bo ogólnie mam chętke na grę w takim właśnie klimacie, a święta się zbliżają, więc trochę kaski dostanę, ale nie chcę jej wydać w błoto. A, i ile godzin ma fabuła główna ? Czy misje poboczne są długie (jeśli w ogóle są)? Czy misje w "Swobodnej Jeździe" że tak się wyrażę :-P są wystarczająco wciągające ?
Obrazek