Książki

Obrazek
Obrazek
Mam dosyć ciekawego newsa dla fanów gier z serii The Elder Scrolls. Otóż 27 lipca, w Polsce będzie miała miejsce premiera powieści osadzonej w świecie TES. Nosi ona tytuł 'Infernal City' (na polski - 'Miasto w Przestworzach') i jest rozwinięciem historii Obliviona. Jej autorem jest amerykański pisarz SF Greg Keyes znany głównie z cyklu powieści 'Gwiezdne Wojny'.

Obrazek

Nie wiem jak mam się do tej wiadomości ustosunkować. Historia daje dowody na to, że powieści oparte na grach to gnioty niesamowite (Diablo, Baldur's Gate). Ale czytałem powieści Keyesa i są całkiem niezłe. Cena powieści będzie wynosić 29.80 zł, więc jako fan gier sygnowanych skrótem TES, chyba się skuszę i napiszę wam krótką recenzję. Ja tylko mam nadzieję, że tłumaczenie będzie jak najbardziej precyzyjne pod kątem LORE.

A wy, co o tym myślicie?
Niedawno przeczytałem książkę "Mesjasz". Jest to najlepsza książka o seryjny mordercy jaką w życiu przeczytałem (a, przeczytałem dużo)

Obrazek

Po ulicach nawiedzonego falą upałów Londynu grasuje szalony morderca. Któregoś dnia zostaje znalezione ciało bogatego człowieka, zamordowanego w szczególny sposób i ze srebrną łyżeczką zamiast języka. Śledztwo prowadzi detektyw Redfern Metcalfe - człowiek o mrocznej przeszłości, żyjący z brzemieniem zdrady. Miasto cierpi od upałów, liczba ofiar zaś rośnie...
Obrazek
Bez foty :-/ Harry Potter i Kamień Filozoficzny !
Keep your friends close, but keep your enemies closer. - The Godfather
Cała seria o Harrym Potterze jest dla mnie genialna. Wszystkim sceptykom polecam przebrnąć przez siedem części, myślę, że wtedy zmienią zdanie. I moim zdaniem ostatnie 3 części dzieci nie zrozumieją.
Obrazek
Obrazek
Podczas chrzcin swoich wnuków rządzący twardą ręką don Domenico Clericuzio, głowa najsilniejszej amerykańskiej rodziny mafijnej, podejmuje decyzję o wyjściu z przestępczego podziemia. Chce, by odtąd jego krewni zajęli się legalnymi interesami i stali integralną częścią społeczeństwa. Szefom innych klanów mafijnych składa ofertę nie do odrzucenia - przejmą jego intratne interesy poza hazardem, on zaś będzie inwestował ich pieniądze, pobierając adekwatne wynagrodzenie. Mijają lata i do głosu dochodzą dawne niesnaski i nierozwiązane konflikty. Krwawe wydarzenia z przeszłości odciskają się piętnem na członkach rodu Clericuzio. Dante, brzydki i nielubiany wnuk dona, marzy o objęciu władzy po dziadku. Zazdrości wysokiej pozycji w rodzinie swojemu bratu, przystojnemu Crossowi. Walka obu mężczyzn zagrozi spokojnej egzystencji Clericuzich...

Polecam. Może ta książka nie jest tak dobra jak Ojciec Chrzestny, ale naprawdę warto
Obrazek
Obrazek

Wypadki, które narrator opisuje w czymś, co nazywa „kroniką”, miały miejsce w Oranie, francuskiej kolonii w Algierii, w latach 40. XX wieku
Obrazek
Polecam wszystkie książki Cobena. Ostatnio przeczytałem:

Obrazek

"Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena. Od dnia, w którym brat Willa Kleina, Ken, zamordował Julię, jego byłą sympatię, minęło jedenaście lat. Ścigany międzynarodowymi listami gończymi, dosłownie zapadł się pod ziemię. Z czasem rodzina uznała go za zmarłego. Przeglądając dokumenty rodziców, Will natrafia na świeżo zrobione zdjęcie Kena. Wkrótce potem znika Sheila, narzeczona Willa. Coraz więcej poszlak wskazuje, że nie była osobą, za którą się podawała. FBI poszukuje jej jako głównej podejrzanej w sprawie o podwójne zabójstwo. Co łączy Sheilę z serią morderstw i sprawą sprzed jedenastu lat? Czy ona także padła ofiarą zabójcy? Gdzie jest Ken?"

Teraz zabieram się za:
Obrazek

"Na Myrona jak grom spada wiadomość, że ma nieślubnego syna, którego istnienia nawet nie podejrzewał. Co więcej, Jeremy choruje na rzadką odmianę białaczki - by go uratować, konieczny jest przeszczep szpiku kostnego. Niestety, jedyny zarejestrowany dawca, niejaki Taylor, przepadł bez śladu. Myron ustala jego prawdziwe nazwisko - Lex. Ale Lex jest nieuchwytny, a podający się za niego człowiek przez telefon każe mu pożegnać się z chłopcem. Powtarza przy tym maniakalnie "siej ziarno". Siej Ziarno to przydomek seryjnego porywacza i mordercy opisanego w serii artykułów przez Stana Gobbsa - dziennikarza, którego media i FBI oskarżyły o fabrykowanie informacji. Są na to niepodważalne dowody. Czy rzekomy zabójca i dawca to jedna i ta sama osoba?"
Obrazek
Obrazek

Czy są takie babcie i takie domy jak w tej powieści? Są. Każdy może taki dom zbudować i nadać mu taką aurę. Naturalnie to rola nas, kobiet: babć, mam, córek i wnuczek - budowanie atmosfery domu - Rodziny. Tak już jest i już! Naśladownictwo - jak najbardziej polecam.

W czasach, gdy wszystko idzie Wam ciężko, "pod górkę", kiedy czujecie się niedokołysani, zmęczeni i nostalgiczni - zajrzyjcie nad Rozlewisko. Poczujcie zapach herbaty z cytryną parzonej dla Was przez Gosię, może dostaniecie miskę rosołu i klucz do morelowego pokoju, w którym odpoczniecie... Opowiecie Waszą historię, albo posłuchacie o tym, co się dzieje nad Rozlewiskiem.

Małgorzata ucieka w z Warszawy i układa swoje życie od nowa, na mazurskiej wsi. Odnajduje powoli sens życia i spokój, poznaje... tak, poznaje swoja matkę, z którą rozstała się w dzieciństwie.

Jest więc rodzinna przeszłość i teraźniejszość, jest też przyszłość - trzeba myśleć o sobie, o córce, o nowo budowanym pensjonacie. O naniesieniu drewna na jutro, o zrobieniu przetworów na zimę. O miłości.

Wspaniała, pełna i ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.
Obrazek
Angel of Death
Punkty dostępne w kompanii graczy wymieniłem sobie na książkę - Ilustrowana historia II wojny światowej. Mam nadzieję, że było warto. Uwielbiam ten okres i czytam wszystko, co z nim związane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kryptonim Brawo Two Zero

autor: Andy McNab

Akcja "Bravo Two Zero" rozgrywa się na początku lat dziewiędziesiątych podczas operacji "Pustynna Burza" w Iraku. Jest to książka oparta na faktach, napisana przez dowódcę elitarnego brytyjskiego oddziału SAS, który brał udział w działaniach wojennych. Z ośmioosobowego oddziału komandosów czterech zginęło, trzech dostało się do niewoli (w tym autor, Andy McNab), jednemu udało się uciec do sąsiadującej z Irakiem Syrii (Chris Ryan, który opisał swoje przeżycia z tamtego okresu w książce "Ostatni ...


Co tu dużo pisać. Gorąco polecam, szczególnie tym, których interesują te tematy. Napisana ostrym, żołnierskim językiem. Ile tak na prawdę potrafi znieść człowiek, który trafi do niewoli i zostaje poddany torturom. Opowiada o przyjaźni, oraz jakie musiał przejść szkolenia, aby trafić do elitarnej jednostki SAS, oraz inne techniki, które obalają w dużym stopniu te przedstawione w różnych filmach.
"Next time... There'll be no next time"
Lorenzo Carcaterra - Gangster
Obrazek
Począwszy od czasów Jamesa Cagneya, poprzez Ojca Chrzestnego aż po Chłopców z ferajny, zawsze fascynowały nas opowieści o mafii. Teraz mamy okazję zapoznać się z imponującą powieścią na ten właśnie temat opatrzoną wymownie prostym tytułem Gangster.

Miłość, przemoc, przeznaczenie? Oto trzy tematy przewodnie nowego dzieła Lorenzo Carcaterry. Autor snuje brutalną i porywającą zarazem opowieść o morderstwach, przebaczeniu i odkupieniu. Ta amerykańska epopeja to nie tylko realistyczna kronika zbrodni, ale też tchnący współczuciem opis walki, jaką samotny człowiek toczy ze swoim losem.
Akcja książki rozpoczyna się na przełomie XIX i XX wieku, przedstawiając kilkadziesiąt lat życia jednego z mafijnych bosów. Każdy wielbiciel mocnych wrażeń znajdzie tu coś dla siebie, choć powieść Carcaterry to również wzruszająca historia brutalnie skrzywdzonego człowieka, który szuka rodzinnego ciepła i przebaczenia. Dzięki temu Gangster wykracza poza ramy tradycyjnej powieści kryminalnej, zawierając też niezapomniany portret przeobrażeń rodziny, miasta i całego dwudziestego wieku.


Ten opis nawet w 1/10 nie oddaje tego czym tym książka jest. Myślę że każdy, powtarzam, każdy powinien ją przeczytać. Naprawdę może nauczyć czegoś o życiu
Obrazek
Stephen King "wszystko jest względne" polecam szczególnie opowiadanie jazda na diabelskiej kuli obrazu nie wrzucę bo nie chce mi się bawić w ściąganie i wrzucanie na imageshack.
Obrazek

Racja, ww. tytuł również mogę polecić. Jest to zbiór kilkunastu opowiadań. Wiadomo - King to King, kto lubi jego twórczość, ten na pewno nie będzie zawiedziony.

rodney123 napisał(a):
obrazu nie wrzucę bo nie chce mi się bawić w ściąganie i wrzucanie na imageshack.


Wcale nie trzeba bawić się we wrzucanie na imageshack. Wpisujesz w google grafika tytuł książki, zwykle okładka jest jednym z pierwszych obrazków na stronie. Kopiujesz url obrazka, wrzucasz go w tagi [img] i gra gitara.
Ja polecam książkę Lehane Dennisa-" Ciemności weź mnie za rękę" ;-)
cron