Książki

Temat o książkach, jakie ostatnio przeczytaliście.

Obrazek

Kontrowersyjna, mroczna powieść debiutantki na czołowych miejscach światowych list bestsellerów.

Uznany za seryjnego mordercę i skazany na śmierć za trzy potworne zbrodnie, Ronald Jeffreys został stracony. Mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą, bo skończył się ich koszmar. Nikt jednak nie wiedział, jak straszliwą tajemnicę zabrał ze sobą do grobu Jeffreys. Trzy miesiące poźniej znaleziono martwe ciało następnego chłopca. Zginął w taki sam sposób, jak ofiary Jeffreysa. Koszmar powrócił ze zdwojoną siłą. Czyżby pojawił się naśladowca?

Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Nick Morelli. Ma więcej doświadczenia w uwodzeniu kobiet niż w poszukiwaniu seryjnych morderców. FBI przydziela mu do pomocy wybitną specjalistkę w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych zbrodniarzy, agentkę specjalną Maggie O'Dell. Maggie wnikliwie sprawdza poszlaki, bada ślady pozostawione przez mordercę.(...)


Muszę przyznać, że to najlepsza książka jaką w życiu przeczytałem. Trzyma w napięciu, ciekawi, intryguje. Podoba mi się dbałość, z jaką aktorka opisuje bohaterów, w ten sposób łatwo sobie ich wyobrazić, a tym samym lepiej zilustrować całą historię. Już jestem w trakcie czytania części drugiej. Szczerze polecam, mimo iż jest to thriller psychologiczny, to każdy powinien sobie z nią poradzić.
Nie będe dawał obrazków,może potem..

-Stephen King "Zielona Mila' (Przeczytane)
-Stephen King "Sklepik z marzeniami" (Czytam)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
Kończę Wiedźmina Sapkowskiego. Aktualnie przedostatnia część. A niedawno Król Edyp(lektura). Jeśli sb lubi fantastykę, to jest to obowiązkowy tytuł.

//Edit

A macie tą fotę, żebyście nie płakali ;d
Obrazek
Obrazek
Cornelius Ryan "O jeden most za daleko"
Obrazek
Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
Obrazek
Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" i "Dziady" cz.III
A tu foty nie będzie. :P
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Tak, "Wiedźmin" jest świetny. Polecam każdemu :)
Obecnie czytam "Potop" Sienkiewicza. Przedstawiać nie trzeba. Mimo, iż jest to lektura to polecam, gdyż jest bardzo ciekawie napisana.
Ostatnio przeczytałem "Antygonę" i "Króla Edypa", oraz "Śmierć urzędnika".
Najlepiej czytało się tę ostatnią ale poprzednie również wciągają mimo wielu archaizmów :-)
muore il bandito, la mafia vive
Obrazek

Po "Dotyku Zła" przyszedł czas na kontynuacje, mianiowicie "W ułamku sekundy". Ostatnio znalazłem chwile i wczoraj skończyłem czytać. Ponownie jestem bardzo zadowolony. " W ułamku sekundy" to już nie jest książeczka na dobranoc. Szalony morderca nie cofa się przed niczym, na żywca wycina sutki, łechtaczki, narządy, jajniki i płód kobiecie w ciąży, robi wszystko aby kontynuować swoją chorą grę. Mogę ją polecić z czystym sumieniem a sam biorę się za cześć następną.
Obrazek

"Łowca Dusz" to kolejna książka z cyklu Maggie O'Dell. W poprzedniej książce autorka zakończyła wątek rozpoczęty już w pierwszej części, więc w tej mogła rozwinąć skrzydła. Muszę przyznać, że przebiła wszystkie poprzednie tomy. Jedna z lepszych książek które przeczytałem o ile nie najlepsza. Zakończenie było jak szczytowanie - coraz szybciej i szybciej i naglę stop - refleksja.

Wprowadzenie do książki:

Strzeż się łowcy dusz
Który zjawia się w błysku światła.

Nie wiesz jego słowom.
Nie patrz mu oczy.

Bo skradnie Ci duszę.
Uwięzi ją na wieczność całą.
W małym czarnym pudełku


Naprawdę polecam, zaś sam biorę się za kolejną część.
Do mnie właśnie dzisiaj przyszedł The Godfather. Na wakacjach będę miał dużo czasu to przeczytam ;-)
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Richard Dawkins:Bóg urojony
Może potem dam obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
Ostatnio przeczytałem LŚNIENIE Stephena Kinga i trylogię K-PAX. Świetne książki.

Teraz biorę się za Lot NAd Kukułczym Gniazdem.
Obrazek
Obrazek
Na urodziny dostałem dwie książki, "Dracula" Brama Stokera oraz "Dracula : Nieumarły". Zawsze chciałem to przeczytać, lubie takie klimaty.
muore il bandito, la mafia vive
Dziś skończyłem Granice Szaleństwa. Kolejny tom Alex Kav'y z cyklu Maggie O'Dell:
Obrazek
W grobowej ciszy opuszczonego kamieniołomu w Connecticut ktoś ukrywa swoje brudne tajemnice, które odsłaniają głębię ludzkiej deprawacji. Tajemnice, które przypadkiem w końcu wychodzą na jaw. Agentka specjalna Maggie O`Dell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, kiedy dostała telefon od swojej przyjaciółki, psycholog Gwen Patterson. Jedna z pacjentek pani doktor, niejaka Joan Begley, zaginęła podczas podróży do Connecticut. Czy Maggie mogłaby wyjaśnić, co się stało z Joan? Maggie początkowo lekceważy niepokój przyjaciółki. Kiedy jednak w kamieniołomie w Connecticut przypadkowo zostaje odkopana beczka ze zwłokami kobiety, agentka postanawia sprawdzić, czy istnieje związek między zniknięciem pacjentki Gwen Patterson a koszmarnym znaleziskiem. Wkrótce okazuje się, że w opuszczonym kamieniołomie jest więcej beczek z ludzkimi zwłokami. Maggie O`Dell już wie: po raz kolejny ma do czynienia z seryjnym mordercą. Wkrótce staje się jasne, że wybiera on swe ofiary według pewnego przerażającego klucza. Czy to odkrycie pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest okrutny psychopata? Czy doprowadzi do odnalezienia Joan Begley, której los wciąż pozostaje nieznany?

Ponownie jestem bardzo zadowolony, nie będę się za dużo rozpisywać, najlepszą rekomendacją będzie to, że już czytam następną część.
Accoz wiesz, że są jeszcze inni pisarze niż Kava, prawda? :) Żartuję oczywiście, też mam swoich ulubieńców. Ostatnio przeczytałem tą książkę, jest świetna:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Melanie Starks nigdy nie przejmowała się prawem. Wraz z siedemnastoletnim synem, Charliem, żyła dotąd z drobnych kradzieży i oszustw, co pozwoliło im przetrwać najgorsze chwile. Teraz poczuła, że pora na zmiany. I wtedy znowu w jej życiu pojawia się brat. Skazany za gwałt i morderstwo Jared Barnett właśnie wyszedł z więzienia dzięki szalbierczym zabiegom swego obrońcy. Ma gotowy plan skoku na bank, potrzebuje tylko pomocy siostry i jej syna. Melanie godzi się wziąć udział w napadzie - pragnie spłacić bratu dług z przeszłości. Jednak nic nie chce iść po ich myśli. Napad, zamiast przynieść łup, zakończył się krwawą jatką. Zginęli niewinni ludzie. Napastnicy nie mają już nic do stracenia - za wszelką cenę muszą ujść policyjnemu pościgowi. Liczba ofiar nie gra roli... Jeden fałszywy krok może całkiem zmienić twe życie.

Generalnie miałem dwie obawy przed przeczytaniem tej książki:

1. Zmiana przekładowcy, nigdy tego nie lubiłem.
2. Jest to pierwsza książka autorki, w której nie pojawia się Maggie O'Dell i bałem się, że bez tego mocnego charakteru będzie nijako.

Obie obawy były jednak tylko obawami. Książka okazała się rewelacyjna tak jak wszystkie poprzedniczki. Czuć było oryginalny klimat ucieczki. W każdej chwili mogło wydarzyć się coś niespodziewanego, cały ten strach i budowanie napięcia ponownie udało się jednej z moich ulubionych autorek. Motyw napadu spodobał mi się do tego stopnia, że odpaliłem Mafię i sam pobawiłem się w uciekiniera ;-) . Polecam.
cron