Książki

Lektura z przed lat, która skłoniła mnie do obejrzenia kultowego filmu gangsterskiego:

Obrazek

Jest to w swoim rodzaju wywiad z pierwowzorem Henry'ego Hill'a. Film powstał na podstawie tej książki.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Ostatnio męczę Crysis: Eskalacja

Autorstwa Gavina Smitha. Zbiór opowiadań ze świata Crysis.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Obrazek

Książka Michała Gołkowskiego. Akcja rozgrywa się w uniwersum świata serii S.T.A.L.E.K.R. Świetna dla ludzi lubiących postapokaliptyczne klimaty. Przeczytałem chyba z dwa razy i coś mi mówi, przeczytam po raz trzeci.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Assassin's Creed: Pojednanie
Hobbit
Rozmówki włosko-polskie :D
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Stephen King - Ręka Mistrza
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Od kilku dni czytam książkę ze świata Gwiezdnych Wojen.

Obrazek

"Kenobi" to opowieść o mistrzu Jedi, który musi przyzwyczaić się do całkowicie nowych warunków życia. Akcja dzieje się po trzeciej części filmu. Republika upadła a nieliczni Jedi próbują uniknąć śmierci z rąk Vadera, nowego siepacza Imperatora. Tymczasem Obi-Wan Kenobi, pewny śmierci swojego dawnego ucznia, udaje się na odległą Tatooine. Jego nowym zadaniem jest czuwanie nad młodym Lukiem Skywalkerem, synem Anakina. Jednak nawet na tej pustynnej planecie trudno jest zachować dyskrecję, a tym bardziej zostawić za sobą swoją przeszłość.
muore il bandito, la mafia vive
Obrazek

Genialna książka, bardzo lekka i przyjemna w czytaniu. Co prawda za dużo treści się w niej nie znajduje ale nakłania do głębokiego myślenia podczas czytania, więc i tak można nad nią spędzić sporo czasu. Osobiście przeczytałem ponad 3 razy, bo to co się tam znajduje pozwala nam ukierunkować myśli n.t. całokształtu i odbierania wszystkiego trochę inaczej niż się powinno. Można dostać za 30 zł. w Empiku.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ostatnio czytam książkę poświęconą historii amerykańskiej mafii i sylwetce legendarnego gangstera, który nazywał się Lucky Luciano. Jej autorem jest Przemysław Sławiński, znany bliżej jako Paul Sherman.
Obrazek
Książka ta ujawnia wiele zapomnianych faktów, które miały miejsce w czasach prohibicji. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów gangsterskich klimatów. Gorąco polecam.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Ostatnio zaczytałem się w "Zaułku Diabła" Andrew Taylora. Pomimo dość mrocznej oprawy nie jest to żaden horror. Jest to kryminał osadzony w międzywojennym Londynie. Na pierwszym miejscu książkę pokochałem za opis tamtych czasów. Dokładnie opisane życie codzienne kobiety, która uciekła od męża i przeprowadziła się do swojego ojca w dość biednej dzielnicy. Ujrzymy tam kilka przeplatających się wątków, które doskonale się dopełniają, chociaż na pierwszy rzut oka można się pogubić.

Obrazek

Krótki opis:
Rok 1934, Londyn.
Kiedy Lydia Langstone ucieka od sadystycznego męża, członka Brytyjskiego Związku Faszystów, szuka schronienia w ponurej kamienicy czynszowej u swojego starego ojca. Ale budynek przy Bleeding Heart Square 7 skrywa równie mroczną tajemnicę. Dlaczego schorowany policjant w cywilu tak obsesyjnie obserwuje dom? I kto przysyła do kamienicy paczki z nadpsutymi sercami?
Według legendy na Bleeding Heart Square tańczył kiedyś diabeł - przybył na bal przebrany za dżentelemena, zauroczył panią domu, a nazajutrz rano pozostał po niej tylko jeden ślad, ludzkie serce, jeszcze ciepłe leżące na środku ulicy. Zagłębiając się w sprawę tajemniczego zniknięcia jednej z lokatorek kamienicy, panny Penhow, Lydia zaczyna podejrzewać, że władca piekieł nadal czyha w ciemnych zakamarkach…
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Aktualnie czytam twórczość Mario Puzo. Jestem w połowie "Rodzina Corleone"
Mam zamiar też przeczytać:
-"Ojciec Chrzestny"
-"Sycylijczyk"
-"Ostatni Don"
-"Omerta"
-"Dziesiąta Aleja"

A tutaj książki które ostatnio czytałem(w przeciągu roku):
-"Stulecie Winnych Ci którzy przeżyli"
-"Stulecie Winnych Ci którzy walczyli"
-"Stulecie Winnych Ci którzy wierzyli"
-"Stulecie Winnych Opowiadania"
-"Kasacja"
-"Dekalog Nawałki"
„Rozumiecie, ważne jest, aby umieć zachować równowagę. Równowaga – to dobre słowo. Bo facet, który chce zbyt dużo od życia ryzykuje, że straci absolutnie wszystko. Natomiast facet który zbyt mało chce, może w ogóle nic nie dostać.”

Thomas Angelo
Francesco napisał(a):
Aktualnie czytam twórczość Mario Puzo. Jestem w połowie "Rodzina Corleone"
Mam zamiar też przeczytać:
-"Ojciec Chrzestny"
-"Sycylijczyk"
-"Ostatni Don"
-"Omerta"
-"Dziesiąta Aleja"


Świetny wybór ;) Puzo to mój ulubiony autor, mam jego wszystkie powieści (w tym te niewydane w Polsce). Na urodziny żona kupiła mi też jego non-fiction i jestem w trakcie czytania jego "autobiografii", potem książka o Vegas.
Bardzo polecam też jego Fools Die (Głupcy umierają), ale zdecydowanie nie jest to dla każdego.
I got used to it.
Myślałem nad "Głupcy umierają" ale postanowiłem że na razie przeczytam to co mam a później sięgnę po tą pozycję.
„Rozumiecie, ważne jest, aby umieć zachować równowagę. Równowaga – to dobre słowo. Bo facet, który chce zbyt dużo od życia ryzykuje, że straci absolutnie wszystko. Natomiast facet który zbyt mało chce, może w ogóle nic nie dostać.”

Thomas Angelo
cron