Ekranizacja Mafii

Tommy - Tomasz Ciachorowski
Paulie - Paweł Wilczak
Sam - Tomasz Karolak
Salieri - gdyby żył to idealnie nadawał by się Marek Perepeczko ale skoro on nie żyje to Jan Nowicki.
Frank - Ryszard Kotys lub Piotr Fronczewski.
Morello - Bogusław Linda
Syn Morello - Borys Szyc
Ralph - Cezary Pazura
Vincenzo - Tadeusz Huk
Luigi - Marian Dziędziel
córka Luigiego - Agnieszka Włodarczyk

moje typy, choć wiadomo że jest to nie możliwe hehehe.
O Polskiej produkcji nie ma nawet co myśleć. Ja myślę, że jeśli film miałby być zrobiony to przez Czechów (z racji tego, że to twórcy gry) albo amerykanów (z racji, że tam rozgrywa się akcja gry). Odnośnie produkcji filmów na podstawie gier: ostatnio zauważyłem, że trwają prace nad ekranizacją gry "Kane and Lynch".

Link do filmu w serwisie Filmweb:

http://www.filmweb.pl/film/Kane+%26+Lynch-2013-433989

Zwrócicie uwagę na obsadę - Bruce Willys i Jamie Fox? Taka obsada na ekranizację "Kane'a and Lynch'a"? Nie sądzę aby gra "Kane and Lynch" była grą tak dobrą i bogatą fabularnie jak Mafia. Cóż - można wywnioskować, że ujrzymy kolejny film akcji typu "Szklana Pułapka".

Wracając do Mafii - skoro taka "zwykła" gra akcji jak "Kane and Lynch" może doczekać się ekranizacji to dlaczego nikt nie podejmie się ekranizacji Mafii? Odnosząc się do mojego poprzedniego postu również z linkiem Filmwebu - faktycznie przyjęcie zwykłego taksówkarza do Mafii jest śmieszne, ale proszę niech mi nikt nie wmawia, że byle "Kane and Lynch" (nie urażając nikogo) jest lepszy fabularnie od Mafii.
The Iceman napisał(a):
ale proszę niech mi nikt nie wmawia, że byle "Kane and Lynch" (nie urażając nikogo) jest lepszy fabularnie od Mafii.

To nie działa w ten sposób. Po prostu takiego "Kane and Lyncha" jest dużo, dużo łatwiej zrobić niż Mafię. Nie trzeba wkładać w to wielkiego wysiłku. Spójrz, dlaczego powstają ekranizacje BloodRayne, Postala, Resident Evil, DragonBalla czy tego Kane and Lyncha? Ano dlatego, że wszystkie te gry bardzo łatwo zekranizować. Dajmy kilku aktorów, broń do ręki, dużo scen walki/strzelanin dużo efektów specjalnych i już mamy gotowy film, na który będą się ślinić wielbiciele gównianych produkcji, wdzięcznie zwani casualami, którzy dostaną orgazmu na samą wiadomość, że ich ulubiona gra zostanie zekranizowana. Wyjdzie papka, ale ludzie i tak to obejrzą. Poza tym, ludzie od filmów zdają się wiedzieć, że Mafia to dla wielu graczy świętość, i nie można jej zbrukać gównianą ekranizacją tak jak wszystkich wyżej wymienionych gier. Zdają sobie sprawę, że żeby efekt był zadowalający, trzeba będzie w to włożyć mnóstwo wysiłku i pieniędzy, inaczej wyjdzie klon jakiegoś filmu o gangsterach, który już powstał. Więc po prostu nikomu się nie chce tego robić, bo to się nie kalkuluje. Trzeba by było znaleźć bardzo dobrego reżysera, dobrze obsadzić role, wszystko to ładnie skleić, napisać dobry scenariusz itd. itp. Więc skoro dzisiejszy przemysł filmowy opiera się na zarabianiu, to po co robić ekranizację, która pochłonie mnóstwo kasy, jeśli można zrobić taniutkiego Postala i zarobić na debilach, którzy pójdą na ten szajs do kina i zyski przewyższą koszty o kilka razy. Niestety, tak wygląda sytuacja w dzisiejszym przemyśle filmowym. Opisany przeze mnie punkt widzenia nie jest absolutnie moim, a dzisiejszych filmowców.
Przepraszam za mały odkop.

Myślę, że można byłoby to opublikować w naszych newsach:

http://mafia.czech-games.net/2011/10/pr ... em-proudu/

Według strony mafia.czech-games.net, trwają prace nad amatorską ekranizacją gry. To oficjalna strona projektu:

http://www.mafia.4fan.cz/

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
Tak to jest dobra nowina :P tylko że to chyba będzie po czesku... a patrząc na czeski język ni jak mi nie pasuje do gry/filmu. No zobaczymy jeśli film powstanie to i tak obejrzę.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
No niestety widać że bardzo amatorska ale zobaczymy fajnie że ktoś wreszcie wpadł na ten pomysł :mrgreen:
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Oczywiście, to bardzo dobra nowina. Co prawda wątpię żeby ta "produkcja" skłoniła zawodowe wytwórnie filmowe do pracy nad zekranizowaniem tej gry, ale warto mieć taką nadzieję. Cóż - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Tutaj spolszczony news o filmie:

http://mafiagame.pl/thread/53/mafia-the-movie.html
http://www.mafia.4fan.cz/video.php

link z zwiastunami... hmm. przemówienie w środku a nie na zewnątrz statku.
Restauracja pepe i napadają w środku a nie strzelają z zewnątrz przez okna...
W jakimś stopniu to przypomina grę... ale nie do końca:/

A galeria: miodzio ;-)

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Robert, przejrzyj dokładnie stronę. Wspominają w niej przecież, że film robiony jest bez zgody Daniela Varvy, a Take2 nie wyraziło zgody na takie same nazwiska, dialogi i zdarzenia jak w grze więc musieli wprowadzić trochę przeróbek w scenariuszu.

Proponuję przejrzeć:

http://www.mafia.4fan.cz/oprojektu.php
Nawet jeśli ten film byłby tak genialny jak Ojciec Chrzestny nie dałbym rady go obejrzeć, chyba, że przy wyłączonych głośnikach...
Obrazek
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ktoś zajmie się tłumaczeniem na język angielski. Osobiście uważam, że skończy się jedynie na napisach w języku angielskim. Tak jak piszą na stronie, jest to projekt nie sponsorowany, a więc działają sami, z własnych środków finansowych i wątpię żeby ktoś miał kasę na stworzenie filmu z angielskim lektorem.
Może w sprawie dubbingu zgłoszą się do Boba Mylana i jego świty? Kto wie ;-)

Nie wypada mi ostro krytykować działań ambitnych filmowców, szczególnie iż sam wiem jaki to ciężki chleb gdy budżet na produkcję jest niski zera. Do tego trzeba ogarniać ujęcia i duble. Nie sądzę, aby wyszło jakoś genialnie, w końcu to czysto amatorska zabawa. Mimo wszystko życzę im powodzenia.
muore il bandito, la mafia vive
Zawsze wprowadza to świeży powiew w temat Mafii, w którym nic od jakiegoś czasu się nie dzieje. Zawsze to będzie coś fajnego. Zdjęcia z galerii robią wrażenie, fajnie to wszystko wygląda. Jedynie w trailerze słabo z nagrywaniem - kamera się trzęsie i ogólnie dźwięk nie jest za czysty. No, ale to amatorska produkcja, nie ma co spodziewać się cudów. Tak czy siak, ja tej grupce zapaleńców kibicuje :-)
Tym bardziej, że film może zmobilizować twórców niektórych "nie zakończonych" mafijnych projektów takich jak Mafia Multiplayer Mod, na który czekamy co najmniej pięć lat.

Odnośnie postu Mnicha - mnie zaskoczyło pozytywnie to, że twórcy wzięli na własną kieszeń wynajęcie samochodów, miejscówek oraz rekwizytów z okresu międzywojennego. Najbardziej zaskoczył mnie tor wyścigowy ;)

Cóż - miejmy nadzieję, że film chociaż trochę wpłynie na scenę mafijną na której tak jak napisał nivener nic się od dawna nie dzieje.
Mega Hollywoodzka produkcja-Mafia The City of Lost Heaven stworzona przez nieznanego mi reżysera
Ciekawe jakby już stworzyli takową to co by wybrali w misji Śmietanka na kawie.Szczerze to wolałbym Lotnisko :))g
cron