Ekranizacja Mafii

Osobiście uważam, że wybiorą zakończenie z mostem ze względu na to, że wynajęcie samolotu z epoki, a także zrobienie z nim takiej efektownej sceny byłoby zbyt kosztowne. Mogą też wyjść z tego tak, że przedstawią tę misję tak samo jak to zrobili z misją "Wszystkiego najlepszego" gdzie przedstawili zabójstwo radnego w pomieszczeniu.
Ja osobiście uważam że nie powinno się ekranizować Mafii,gdyż już sama gra jest jak film tylko z elementami interakcji 8-) I założyłbym się ze jakiś świrnięty reżyser zmieniłby coś w fabule(np. Tom'a by nie zabili albo co gorsza w zamiast pana Morello byłaby Pani Morello :mrgreen: ) jak to ma miejsce przy różnego rodzaju ekranizacjach np.Silent Hill
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
No niestety, to jest największe ryzyko tworzenia ekranizacji. Z drugiej strony ekranizacja może jednak trochę wskrzesić umarłą grę (aktualnie mało osób gra w Mafię poza takim fanatykami jak na przykład ja). Trzeba mieć nadzieję, że jeśli ktoś zajmie się ekranizacją Mafii "na poważnie" to będzie to jakiś dobry reżyser, który nie schrzani fabuły przedstawionej w grze.
Jakby się tak zastanowić to chyba nie ma takiej ekranizacji która byłaby bezwzględnie wierna pierwowzorowi... Zawsze jest to 'coś' od reżysera.
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
W sumie sama Mafia jest jak film, ale nie oszukujmy się - w grę nie gra już prawie nikt, nic się już nie dzieje. Poprzez ekranizację zawsze można przedłużyć "żywotność" tej gry. Głównie o to chodzi. Poza tym - fajnie byłoby gdyby fabułę Mafii przelać na ekrany kin. Wiadomo, że nie każdy gra w gry komputerowe, a sądzę, że ludziom spodobałaby się fabuła Mafii w wersji filmowej. Co prawda wypadałoby wyciąć kilka niezbyt pasujących do filmu gangsterskiego momentów lub przedstawić je w inny sposób.
Hej hej, towarzysze, nie zapominajcie, że w produkcji jest amatorska ekranizacja Mafii :-) Amatorska to amatorska, ale zawsze coś się dzieje.
Masz rację - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;-) Niestety ta amatorska produkcja nie będzie miała dużego rozgłosu. A szkoda, bo Mafia jest dla wielu czymś więcej niż tylko grą.
Poza tym odnośnie tego amatorskiego projektu - od miesiąca nie pojawił się żaden news. Wcześniej pojawiały się co kilka dni. Czy mamy się bać najgorszego? :shock:
Don Salieri napisał(a):
W sumie sama Mafia jest jak film, ale nie oszukujmy się - w grę nie gra już prawie nikt, nic się już nie dzieje.
Poprzez ekranizację zawsze można przedłużyć "żywotność" tej gry. Głównie o to chodzi. Poza tym - fajnie byłoby gdyby fabułę Mafii przelać na ekrany kin. Wiadomo, że nie każdy gra w gry komputerowe, a sądzę, że ludziom spodobałaby się fabuła Mafii w wersji filmowej. Co prawda wypadałoby wyciąć kilka niezbyt pasujących do filmu gangsterskiego momentów lub przedstawić je w inny sposób.


W tą grę gra jeszcze więcej osób niż w mafie II, sądząc po opiniach graczy na tej stronie na innych stronach też nie brakuje złych zdań. A że jest cicho o niej to wiadomo, tyle czasu minęło od premiery. A ekranizację bardzo chętnie bym ujrzał mafia to gra z nawet fajną, ciekawą fabułą i chętnie bym taki film obejrzał. A Vavra czy Take Two powinni się zgodzić na te same nazwiska, dialogi nie powinni mieć nic przeciwko. Pewna gra Hitman bardzo fajna gra doczekała się kilka lat temu ekranizacji i nie przypadła ona do gustu każdemu bo tak jak pisał nivener takie ekranizowanie gier często nie udaje się tutaj trzeba sporego wysiłku.
Oficjalny pierwszy trailer amatorskiej produkcji ekranizacji Mafii :-F

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Jak dla mnie troszkę skopany lektor (za głośno/jakiś taki dźwięk nie najwyższej jakości) ale poza tym to super :))
Kilka dni temu widziałem ten trailer na stronie głównej projektu. Nie wiedziałem, że już jest na YouTube.

Całość wygląda nieźle, jak na amatorską produkcję jest naprawdę dobrze.

Wątpię aby całość została przetłumaczona na język angielski, ale nie to jest najważniejsze. Ważne aby film przypominał grę i zachowywał jej znakomity klimat.
Jak na to patrzę to wszystko fajnie ale już wiele było projektów ekranizacji fanowskich np. MW2 (co prawda to duża różnica ale zawsze coś) . Osobiście myślę że film dojdzie do skutku lecz nie liczę na nie wiadomo co. Podejrzewam że będzie on nie długi , pokazujący najważniejsze momenty z gry i w miarę efektowny . No i powinni zrobić jednak coś z tym lektorem bo ciężko się go słucha.
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Regularnie zaglądam na stronę tego czeskiego projektu. Już dużo zrobili http://www.mafia.4fan.cz/progres.php
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Kiedyś miałem pomysł połączenia wszystkich cutscenke... I złożenia w całość powstałby ciekawy "film".
I tu przypadkiem trafiłem na ten filmik. Minus jest taki że z dubbingiem czeskim :/ może komuś przyjdą chęci na podobny tylko po angielsku z polskimi napisami? ;-)



Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Też robiłem film z cutscen, ale efekt końcowy nie był taki jakbym się spodziewał. Był to twór niespójny i nieciekawy. Chyba, że pomiędzy cs powrzucać trochę screenów z gry...
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)