Ekranizacja Mafii

Witam. Mam takie pytanie do Was. O to czy chcielibyście, żeby Mafia została przeniesiona na trochę inny ekran raczej pytać nie muszę:) Chyba wszyscy tutaj nie mieliby nic przeciwko. Jednak zastanawia mnie jakbyście pokierowali scenariusz w filmie (jednak musi być trochę inaczej niż w grze, aby wszystko miało dobrą oprawę oraz ręce i nogi), kogo widzielibyście w głównych rolach, reżysera, miasto w jakim działa by się akcja itp. Piszcie wszystko co chcielibyście zobaczyć w takim filmie. Ja zacznę skoro już założyłem ten temat:)

reżyser: David Fincher
muzyka: Oczywiście z gry!

obsada:
Tommy: Gerard Butler
Salieri: Gene Hackman
Paulie: Joe Pesci
Norman (detektyw, z którym rozmawia Tommy): Michael Douglas
Sam: Hugh Jackman
Frank: Harris Yulin
Vincenzo: Paul Sorvino
Ralph: Steve Buscemi
Morello: James Caan
Lucas Bertone: Sam Rockwell
Sarah: Rachel McAdams
Luigi: Ian Holm

Miasto: San Francisco, California.

Jeśli chodzi o fabułę, to oczywiście wiele zostaje tak jak w grze. Mianowicie opowiadamy historię detektywowi Normanowi, główny zamysł fabuły absolutnie bez zmian. Trochę trzeba było by się namęczyć z tworzeniem obrazu filmowego, tak żeby ludzie którzy nie grali w grę mogli cieszyć się filmem, ale również tak, żeby Ci co grali w grę czuli, że to jest to samo:) Wiecie o co mi chodzi:)

Podsumowując, strasznie szkoda, że nikt nie chcę wziąć się za zrobienie takiego filmu. "Hitman", "Doom", "Dead or alive", "Bloodrayne", "Sillent hill", nawet "Far Cry" został zekranizowany! No i wiele, wiele innych gier, które umówmy się fabułą nie grzeszyły. Mafia to wręcz niesamowity kąsek na takim rynku, że się tak wyrażę. Trochę dziwne, że nikt nie chcę się za to wziąć. Moim zdaniem, a trochę się na kinie znam że tak nie skromnie powiem, to naprawdę mógłby być hit. Oczywiście potrzeba mnóssssssstwo pracy, żeby nie wyszło jakieś g***o za przeproszeniem, ale na pewno jest to do zrobienia. Mafia wyszła już 8 lat temu, a nawet nigdy nie słyszałem o takim pomyślę, chyba że od graczy, czyli takich "szarych" osób jak my itp. Cholera, ale pisząc to wszystko i szukając odpowiednich ludzi miałem wielką frajdę i że tak powiem podnieciłem się jako miłośnik kina i Mafii rzecz jasna:) Kurde to była by super sprawa. Dobra nie przynudzam już. Pozdrawiam i czekam na Wasze propozycję:)


P.S. Sprawdzić wszystkich aktorów (kim są, jak wyglądają itp), których nie znacie z wymienionych przeze mnie możecie na stronie filmweb.pl. - to nie jest reklama, jedynie sugestia. Prosiłbym również, aby zachować formę wypowiedzi mniej więcej taką jak moja, żeby wszystko było w miarę przejrzyste i klarowne:)
Obrazek
Ofc bardzo chciałbym zobaczyć Mafie w wersji filmowej. Było by miło gdyby ktoś na to wpadł i tego nie zrąbał przy okazji. :-> Mam tylko jeszcze uwagę co do miasta. Wydawało mi się że Lost Heaven było wzorowane na Chicago. ;-)
UP THE IRONS!
Obrazek
Już dawno o tym myślałem, w sumie w roli Morello widziałbym Roberta De Niro.
muore il bandito, la mafia vive
Mnich wszystko fajnie tylko ja to wiem:) Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. Chyba późno wstałeś w tą piękną (u mnie) niedzielę?:) Ja tam wypisałem gry, które zostały zekranizowane, a nie te których jeszcze nie ma:)

Widzę, że już skasowałeś swoją wypowiedź:) W takim razie nieważne już:) De Niro też by się nadawał.
Obrazek
Lost heaven jest wzorowane na San Francisko, Chicago i New Yorku ;-) . Ja także uważam, że Mafia w wersji kinowej to byłby hit.
"Przyjaźń to G***o" - Sam
Dantes napisał(a):
Mnich wszystko fajnie tylko ja to wiem:) Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. Chyba późno wstałeś w tą piękną (u mnie) niedzielę?:) Ja tam wypisałem gry, które zostały zekranizowane, a nie te których jeszcze nie ma:)


Tak wiem...to wszystko przez kropkę i dalsze nie doczytanie :-P Wybacz
Nad resztą wypowiem się później.
muore il bandito, la mafia vive
Ja bym chciał aby poszczególne akcje były odgrywane w poszczególnych miejscach..
Ale żeby i było w tym filmie trochę fantazji i odbiegało to od fabuły ;P
Edit :
A w poszczególnych miejscach niech akcje w więzieniu Alkatraz :S
"To ciach babkę w piach... A teściową w klatkę piersiową."
Nie mogłem się powstrzymać... :-)

Tommy: Billy Crudup
Salieri: Anthony Hopkins
Paulie: Joe Pesci
Norman: Jason Clarke
Sam: Quentin Tarantino
Frank: Željko Ivanek
Vincenzo: Clem Caserta
Ralph: Kevin Spacey
Morello: Chazz Palminteri
Lucas Bertone: ----- nie wiem...
Sarah: Marion Cotillard
Luigi: Woody Allen
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Jak dla mnie to jest juz mafia chodzi mi o tytuł (Chłopcy z ferajny) dość bardzo podobne do mafii :D.
DonGiant zgadzam się. "Chłopcy z ferajny" jest to podobny film do mafii w dodatku bardzo dobry, ale jednak tam akcja dzieję się w latach 70... Jednak jest różnica biorąc pod uwagę lata w których dzieję się Mafia. Do tego postacie jednak są inne, fabuła mimo wszystko również nie ta, z wiadomych względów, klimat przez czas w którym dzieję się akcja również nie ta, inna broń, samochody itp. Mógłbym tak długo wymieniać:)
Tomasz napisał:
Paulie: Joe Pesci - no tutaj chyba nie może być nikt inny:D Pasuje jak ulał:D
Frank: Željko Ivanek - świetny wybór, trochę go postarzeć i byłby idealny:)
Vincenzo: Clem Caserta - również go patrzyłem do tej roli, ale przegrał przez czuprynę:)

Wracając do podobieństw "CHzF" do Mafii to jest tego sporo. Na przykład jak Henry rozwalał samochody kijem bejsbolowym innej rodziny, żeby udowodnić, że jest przydatny i ma przysłowiowe "jaja":) przypomina Wam to coś?:) Jak Mnich zauważył w innym temacie główni bohaterowie "Chłopców z Ferajny" jadą samochodem i nagle zatrzymują się bo słyszą hałas z bagażnika (w jednym z trailerów Mafii II jest taka sama scenka tylko, że bohaterowie czują smród z bagaznika, zatrzmują się, otwierają bagażnik a tam trup:)) więc kolejne podobieństow. Twórcy Mafii mówili, że niektóre scenki brali z "Ojca Chrzestnego", Rodziny Soprano. Oczywiście to są tylko takie małe szczególiki. Wiele by wymieniać.
Obrazek
Bardzo chciałbym zobaczyć ekranizacje Mafii,a co do fabuły,myślę żeby historia przedstawiała Pauliego,kiedy wchodzi on w świat Mafii,poznaje Toma itp. Nie wiem kto mógłby kto zagrać,średnio się znam na aktorach ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
Dantes napisał(a):

obsada:

Vincenzo: Ed Harris
Luigi: Paul Sorvino


Paul Sorvino pasował by na Vincenza a Ed Harris w ogóle by tu nie pasował :PP
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Zgadzam się:) Sorvino na Vincenza, Harris out, a na Luigiego Ian Holm będzie dobry.
Obrazek
Moim zdaniem ekranizacja mafii wyłaby hitem
Pauli- Joe Pesci
Salieri- Robert de Niro
Vincenzo-James Caan
Sam-Tim Rot
Morello-Al Pacino
Sergio morello Jr-Micheal Madsen
Mówie prawde nawet kiedy kłamie.


Człowiek z blizną
A jeszcze tak mi się przypomniało, kiedyś moja siostra powiedziała, że Tomasz Karolak przypomina jej Sam'a :-)
Więc widziałbym go w roli tego mafiosa.
muore il bandito, la mafia vive