Ciekawostki w grze...

Możecie podać jeszcze sposoby na przechodzenia właśnie tak szybko różnych misji? Da się jeszcze jakieś tak obejść?
Ciekawostka dotycząca Mafii II...
Na parasolu od budki z Hot-Dog'ami jest napis Coca-Cola.
Mody:
http://www.mediafire.com/download/z8j5o8iie8d3y75/Mafia_TCOLH_MA_MOD_V7.rar
https://www.mediafire.com/file/rze82jl1xz0rbo1/MAFIARGSV3.zip/file
BorgNine napisał(a):
Na parasolu od budki z Hot-Dog'ami jest napis Coca-Cola.


Tak. Też to zauważyłem. Coca Cola jest jedyną oprócz Playboya oryginalną marką w grze. Nie wiem, dlaczego zastąpiono ją Swift Colą, skoro oryginalna nazwa jest widoczna na parasolkach i banerach.

A tak przy okazji, to od ciekawostek z Mafii II jest osobny temat. Mogłeś tam napisać.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Dzisiaj tak dla odstresowania zainstalowałem i odpaliłem sobie mafię, a konkretnie misję ''Impreza Koktajlowa''. To, co zobaczyłem po wyjeździe z baru Salieriego przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Oto Paulie, bo o nim mowa, podczas jazdy samochodem wstał, przebijając tekstury dachu Bolta Ace i zaczął machać ręką tak, jakby czekał na taksówkę. Najprawdopodobniej gra zmyliła animacje siedzenia w aucie z animacją łapania taksówki. Szkoda, że mi w mafii prt scrn nie działa, bo bym zrzut ekranu przesłał. To naprawdę śmiesznie wyglądało.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Ktoś na forum już miał podobne błędy. Wynikały one z uszkodzonej płyty.
Obrazek
Może i tak, ale mi to nie przeszkadza. Pozatym jak wczytałem misję od nowa, żeby cyknąć fotkę telefonem, to było już normalnie.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Mi się raz zdarzyło w misji "Lepiej do tego przywyknij" że Paulie szedł "do góry nogami" tzn jego postać była odwrócona o 180 stopni chodził szorujac ziemię swoją głową zaś animacja chodzdnia (poruszania nóg) była normalnie. Śmiesznie to wyglądało przede wszystkim jak kucał :) trwało to do uruchomienia kolejnej cut-scenki.
Czasem skrypty się coś pomieszają to tak jest. Ja zauważyłem w wyścigu, że idzie zyskać przewagę zcinając szykanę. Tzn jak zjeżdżamy w dół z górki to wszystkie auta hamują, żeby się wyrobić i skręcają jak po torze, a ja puszczam na moment gaz "przelatuję" przez szykanę po prostej i jadę dalej nie tracąć prawie prędkości. Nie wiem czy ktos tak robił ale ja tak robiłem kiedyś jak nie było wyboru poziomu trudności :)
Nie wiem czy było, ale...
Tworzymy zapis naszej swobodnej jazdy wraz z naszym samochodem, który wybraliśmy przed rozpoczęciem gry, czyli stawiamy koło Baru Salieri'ego np. Bolta i zapisujemy tam. Potem rozpoczynamy nową Swobodną Jazdę i wybieramy inne auto, np. Falconera. Jak już się wszystko załaduje, klikamy Esc i wczytujemy naszą wcześniejszą zapisaną grę "Swobodna jazda". Wchodzimy, a tam Falconer, choć wcześniej był Bolt. Przynajmniej u mnie to tak działa ;P
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Witam.
Przeczytałem wszystkie 41 stron, ale wzmianki o tej ciekawostce nie znalazłem:
W misji "Czysta gra" (05-05) gdy odstawiliśmy wyścigówkę na tor, zamiast wracać do baru, idźcie w prawo za budynek. Zobaczycie coś czego nie powinno tam być :)
Chodzi o tych ludzi stojących na trybunach? Też się kiedyś nad tym zastanawiałem eksplorując tę mapę. Co oni tam robili o tej porze? ;-)
W sumie dobry materiał na ciekawostkę, można różnie to interpretować.
Uważam to za małe przeoczenie twórców. W końcu to tylko jedna bitmapa.

Poza tym widać, jesteś tutaj nowy :-) Miło, że udzielasz się już na samym początku. Polecam przywitać się z pozostałymi forumowiczami w tym dziale. Zachęcam też do zapoznania się z regulaminem. Widać, że świat Mafii Cię fascynuje, skoro doszukujesz się takich ciekawostek.
Bawiłem się Mafia Editorem no i jak wiecie, jak wybieramy z menu wprowadzenie to mamy ten film, a po nim mamy scenę w "Stage Bottle" . Jak mamy missions, a w nim masę innych folderów, to do tej sceny odpowiada "INTRO". I ku mojemu zdziwieniu spotkałem... żonę Carla!
Obrazek
Mało tego, siedzi z jakimś typem:
Obrazek
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Odkryłem pewną ciekawą rzecz w misji "dziwka". Otóż będąc w hotelu bierzemy klucze (najlepiej to zrobić po znalezieniu prostytutki), wtedy właściciel ucieknie do swojego biura gdzie spokojnie go zabijamy.
@UP

Nie spokojnie, tylko wtedy odpala się skrypt jak podczas rozmowy( Tom i Manager wypowiadają swoje kwestie i zaczyna się strzelanina).
Mody:
http://www.mediafire.com/download/z8j5o8iie8d3y75/Mafia_TCOLH_MA_MOD_V7.rar
https://www.mediafire.com/file/rze82jl1xz0rbo1/MAFIARGSV3.zip/file
To może się źle skrypt wczytał, u mnie żadnej strzelaniny wtedy nie było.
cron