Ciekawostki w grze...

Nie wiem czy było, więc napiszę. Gdy towarzyszy nam Paulie, jego miniaturka wygłąda jak on, tylko że z wersji beta (pomarańczowy garnitur), a miniaturka Sama ma siwe włosy.
Nie wiem, czy to bug, czy problem ze spawnowaniem, ale dzisiaj, gdy grałem w misję ,,Lepiej do tego przywyknij'' , po wyjściu z stacji remontowej, Paulie zespawnował się na stojąco w samochodzie. Kiedy wsiadłem do samochodu i ruszyłem, Paulie umarł.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Jeśli ruszasz a w aucie stoi NPC, to przy odjechaniu zostaje on potrącony. U mnie raz w tej misji skrypty się nie załadowały i nie było przeciwników(jak u AT777 z yt).
Obrazek
U mnie Paulie nie został potrącony. Poprostu umarł na stojąco, nie ruszając się tzn. nie upadając.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Powyższy błąd nastąpił pewnie przez to ze podstawiles samochód w miejscu gdzie respi się później poulie.

Jeżeli już chodzi o ta misje, zauważyłem, ze przy rozdzielczościach wiekszych jak 1280x720 poulie na początku misji nie podchodzi do tych pierwszych dwuch lobuzow, przez co cutscenka stoi w miejscu i trza wczytywac misję. Nie zdadza się to często, ale bynajmniej mi się to już niejednokrotnie.
Paulie* - kuźwa, przecież to tak proste imię, tym bardziej, że jest napisane wyżej kilka razy

Co do rozdzielczości, to jakoś nie chce mi się wierzyć, że to przez nie, nie mają one wpływu na skrypty, a tutaj ewidentnie coś blokuje skrypt.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Znalazłem taki błąd w grze może nie w samym silniku gry, ale w logice gry otóż byłem ścigany przez policję za wjechanie w inny samochód i ścigali mnie i jak się zatrzymałem to wlepili mi mandat w wysokości 50 $ i w tym czasie ktoś uderzył w mój samochód to od razu na ekranie pojawiły kajdanki czyli aresztowanie.
Żaden błąd. To jest prawo panujące w Lost Heaven. Za wszelakie przewinienia, których świadkiem był choć jeden stróż prawa jest odpowiedzialny tylko Tommy Angelo i to on poniesie temu konsekwencję :-D
A tak na poważnie to jest po prostu skrypt. Policja może ścigać jedynie gracza. Gdy ktoś popełni wykroczenie, gra uznaje że to nasza sprawka i policja się nas przyczepia. Jest to jedna z nielicznych wad tej gry, ale jak najbardziej wybaczalna. Też mi się czasem zdarzają takie sytuacje, ale nie na tyle często, aby mógł na to narzekać.
Ciekawy bug znaleziony przez kolegę. Tommych dwóch.

http://youtu.be/V52LPgOx2EM

Wersja 1.0.
Obrazek
@Lizak
Też tak miałem, z tym, że u mnie to było w misji ,,Czysta Gra'' zaraz po wyścigu. Tommy, którym ja sterowałem był w garniaku, zaś drugi w stroju wyścigowym. Nie wiem, od czego ten bug zależy, ale fajnie sterować dwoma bochaterami naraz. :-P
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Bug w skrypcie. Nie usuwa starego Tomma i są dwa.
Obrazek
Na to wygląda. Raz chyba chyba tego buga miałem w misji ,,Impreza koktajlowa'', zaraz po wyjściu z baru Salieriego. Mój Tommy miał garnitur, a ten drugi roboczą kufajkę.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Nie wiem, czy to było - ale podczas misji "Chwila Relaksu" jak będziemy wracać z ładunkiem "cygar", od razu zastrzelimy ten pościg - jeżeli dojedziemy, Tomasz powie, że pułapka nie jest potrzebna, a Paulie dopowie, że jest znakomicie, coś takiego.

Takie coś wyskoczyło, zawsze pościg mnie gonił, ale teraz "zabawiłem" się z całym portem, hehe, wtedy wyskoczyło, potem może SS dam.

Apropo tej misji, w jednej z "szop" strażniczych (nie wiem, czy dobrze to oznajmiłem) jest nóż, więc jeżeli ktoś chce... To wiecie o co chodzi, nożem od tylu, zabija - nie alarmuje, ale jak zabiłem tego dozorce, wtedy jest alarm.
Może ktoś pokazać screena gdzie strzelać w okno, aby zabić człowieka z misji Rutynowe zadanie. W motelu w które okno i w jakie miejsce, aby go zabić i zakończyć misję szybciej.
To jest drugie, albo pierwsze okno po prawej stronie.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
cron