Ciekawostki w grze...

Chyba znowu zainstaluje Mafię i poeksperymentuje z tym Lasitterem ale mam teorię.

Za pierwszym razem otwarty, potem nie - może gra uaktywnia policjantów wraz z początkiem misji (wcześniej niewidzialni?) po czym wsiadają i w danym momencie ruszają z oskryptowaną ścieżką? Samochód otwarty by mogli wsiąść. Skoro silnik gry nie pozwalał na zrespienie samochodu tylko postawienie to może podobnie było z policjantami?
Sama dziura w płocie logiczna - gdzieś musi wyjechać z ukrycia.
A może po utopieniu auta policjanci po prostu stoją w miejscu samochodu? Albo biegną w kierunku domu?

Inne misje mogą mieć podobnie. Wycieczka na wieś, Odwiedziny u bogaczy, z Frankiem na lotnisku... Najpewniej wszystkie samochody NPC stoją ukryte w jakimś miejscu zanim nastąpi punkt startu.
Dziś eksperymentowałem z mafiaconem. Oto co odkryłem:

W misji Wszystkiego najlepszego statek wcale nie płynie tylko to my razem z krajobrazem przesuwamy się. Tak samo kołysanie - kołysze się Tommy. Statek stoi nieruchomo.

Postanowiłem zniszczyć tego policyjnego Lassitera z misji u Lucasa przed jej rozpoczęciem. Potem rozpocząłem misje i oto co się wydarzyło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak oto policjanci biegli od miejsca spawnu aż do domu kolegi którego mieliśmy ostrzec. Potem było już po staremu.
To trochę inaczej jak u mnie. Ciekawe skąd ci policjanci startują, czy z stamtąd gdzie schowany jest Lassiter, czy z jakiegoś innego miejsca.

Co do misji Wszystkiego Najlepszego to krajobraz jakoś się tam zmienia, bo jest wrażenie, że odpływamy od miasta, ale po jakimś czasie znów pojawiamy się jakby przy miejscy od którego zaczynała się misja,jakoś to tak było.