Ciekawostki w grze...

Mnich napisał(a):
Ostatnia rzecz to bardziej błąd niż ciekawostka. Jechałem raz przez Little Italy i nieco przekroczyłem prędkość. Patrolujący ulicę policjant chciał mnie zatrzymać, pojawił się obrazek mandatu. Dosłownie dwie sekundy później obrazek zmienił się na pistolet. Najlepsze jest to, że nikogo nie przejechałem, nie zabiłem, nie strzelałem i wgl nie wyciągałem broni.



To nie błąd. Za znaczne przekroczenie prędkości tak się dzieje. Nawet w Informacji pdf o tym piszą.

Ja dziś znalazłem błąd. W misji z alkoholem na parkingu jest tak, że teraz trzeba odwieź alkohol spod parkingu. Wysiadam, zabijam tych gangsterów co stoją obok parkingu, aby nie jechali za mną. Wsiadam z powrotem do auta z alkoholem, a tu "wyjeżdżam" z tego auta takim samym tylko bez skrzynek. Do tego auta nie da się już wsiąść. Stoi tam ciągle. A wracam takim samym bez ładunku :P

Zrobiłem SS, ale jakoś przepadł.
graczmafia napisał(a):
Mnich napisał(a):
Ostatnia rzecz to bardziej błąd niż ciekawostka. Jechałem raz przez Little Italy i nieco przekroczyłem prędkość. Patrolujący ulicę policjant chciał mnie zatrzymać, pojawił się obrazek mandatu. Dosłownie dwie sekundy później obrazek zmienił się na pistolet. Najlepsze jest to, że nikogo nie przejechałem, nie zabiłem, nie strzelałem i wgl nie wyciągałem broni.



To nie błąd. Za znaczne przekroczenie prędkości tak się dzieje. Nawet w Informacji pdf o tym piszą..


Masz chyba na myśli kajdanki. Jeżeli zaczniemy uciekać przed policją po przekroczeniu prędkości i mandat nie zniknie to oczywiste, że zmieni się w kajdanki. Ja pisałem o pistolecie, który pojawia się tylko i wyłącznie gdy dokonamy aktu przemocy.
muore il bandito, la mafia vive
Ciekawostka Mafia+CityBars

Po wejściu na udostępniony przez mod dach budynku w Little Italy niechcący zeskoczyłem z niego.
Co ciekawe, Tommy'emu nic się nie stało (zwykły upadek z dachu kończył się znacznym spadkiem poziomu zdrowia).

PZDR
Znikający budynek, nic dodać, nic ująć:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Co zrobiłeś, żeby go zniknąć?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Trochę w lewo się posunąłem, i przybliżyłem. Po tym pojawia się niewidzialna ściana, tak bardzo znana ze wszystkich zakątków mapy, abyśmy nie podglądali budynków od tyłu :P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Kolejna ciekawostka, chodzi o rozwaloną barierkę na wsi.

Raz mi nawet samochód npc tamtędy wyjechał, i na dole dachował :-F
Jak tam dojechać? Wystarczy jechać tą samą drogą, którą uciekał zbir w misji "Rutynowa Robota", po pewnym czasie sie dojedzie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
W misji "Odwiedziny u bogaczy" Gdy już wchodzimy do willi boczną furtką, włączy nam się ekran ładowania, pod koniec ładowania szybko klikamy PPM i po willi będziemy mogli jeździć tym pojazdem, którym dojechaliśmy do Oak Hill.
Mam dwa ciekawostki, już dawno temu je zaobserwowałem, ale dopiero teraz o tym napiszę.

1. Pomimo tego, że Billy zostaje zabity w misji "Lepiej do tego przywyknij", to można go ujrzeć w misji "Śmietanka na kawie", jak gra w bilard w barze Salieriego (pierwsza cutscenka)

2. Pan Sewer w rzeczywistości ginie dwa razy. Najpierw w misji "Bon Appetit!" jako jeden z klientów restauracji zostaje zastrzelony przez gangsterów, a później to wiadomo... Tommy zabija go ze snajperki podczas przemówienia ("Kampania wyborcza").

@DOWN: Przecież wiem. Gdyby to była jakaś bardzo epizodyczna postać (np. bezimienny gangster, robotnik bądź cywil), to nie zaklasyfikowałbym tego jako ciekawostkę. To są modele postaci, które mają akurat szczególne znaczenie w grze i wiemy jak się nazywają. Po prostu zabawnie to wygląda jak zabijasz osławionego chuligana, a jakiś czas później widzisz go w barze.
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Johnny... Nie pomyślałeś, że to te same modele po prostu? One mogą się pojawiać w różnych miejscach, ale to nie znaczy, że to ta sama postać. :roll:
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Witam wszystkich forumowiczów.


Jestem nowy na tym forum i na nim zauważyłem wiele ciekawych informacji o Mafii, ciekawostek i poradników. Chciałbym podzielić się z wami jedną ciekawostką, którą odkryłem i nakręciłem jakieś dwa lata temu podczas wykonywania misji "Chwila relaksu", ale sądzę, że jest ona wam wszystkim bardzo znana. Mimo to, podzielcie się wrażeniami.

JAK JĄ ODKRYĆ?
1. Jedziemy tam gdzie są pudła z cygarami, które mamy ukraść i wysiadamy z ciężarówki.
2. Jak nas ten... kierownik zauważy to biegniemy szybko do dwóch pracowników, którzy stoją koło innych pudeł, naprzeciwko gdzie stoi nasz zarządca.
3. Po rozmowie z zarządcą, rozmawiamy z tymi dwoma pracownikami. Po rozmowie szybko biegniemy w miejsce, gdzie będziemy mogli na chwilę zatrzymać wyjeżdżającą ciężarówkę.
4. Chwilę stoimy przy ciężarówce, a następnie schodzimy jej z drogi. Teraz możemy patrzeć na rezultat.
PS: Jeżeli nie możecie się połapać z moich... instrukcji to w filmie przedstawiłem tą ciekawostkę i stamtąd możecie zobaczyć jak ona będzie wyglądać (trzeba mieć włączone adnotacje jeżeli chcesz zobaczyć kolejność wykonywania instrukcji by taką ciekawostkę zobaczyć )
1. ciekawostka

W misji ostatniej tam przed galerią sztuki gdzie mamy zabić Sama jest droga z żwiru, jadąc po niej samochod się ślizga jak w realu i podczas hamowania ręcznym.


2.
w ostatniej misji mozna skoczyć do żoltego pitta po broń, pewnie wszyscy wiedzą ale przyznam szczerze kiedys jak przechodzilem 1 raz Mafie to przechodziłem z coltem specialem 6/0 :D


3.

w ostatniej misji w mieszkaniu pauliego, wchodzisz do jego mieszkania i od razu po prawej jest obrazek, strzel w niego a powiększy się - bedzie takiej wielkosci jak w galerii sztuki :D taki bład w grze ale zawsze ciekawostka




4.
w misji uciekinier da sie zabić przeciwnika :)
trzeba bic go ok. 15 minut
pozniej mozna obserwowac dodatkowe animacje
zalaczam zdj
Obrazek

Obrazek
Nie wiem czy tego już nie było, ale w misjach w porcie jest taka żywsza woda. Zauważył ktoś?
Mógłbyś powiedzieć dokładniej? W której misji, czy w tej co mamy zabić Sergio Morello, czy w tej co mamy ukraść skrzynie? Z miłą chęcią bym to zobaczył :D
W obu misjach z portami jest żywsza woda, jak dobrze pamiętam to możliwe też, że jest we "Wszystkiego Najlepszego", ale 100% pewności nie mam.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek