Ciekawostki w grze...

No cóż, a ja spotkałem się z pewnym zjawiskiem przenikania przez ścianę :) I to na czystym freeride, czyli nieedytowanym.
Ciekawe, czy u innych też tak jest, bo to może z powodu już długiego trzymania tej gry na dysku ^^

Ps. dopiero teraz zauważyłem że Ameryki nie odkryłem

W programie DCED 2 przeglądałem skrypty w misji 18., w której akcja odbywa się w porcie. Co zauważyłem?
Obrazek
Przyznam się, że miałem problem z misją, a zwłaszcza z tymi kartonami.
Chyba, że mój post jest poza tematem ze względu na ujawnianie skryptów, a to część tzw. moddingu.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Nowy post ze względu na nową ciekawostkę.

Obrazek

W misji, gdzie mamy za zadanie zabić Sergio Morello Jr. można znaleźć granaty :-)
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Taka tam mała zabawa z mafią i Google Street View.

Obrazek
Obrazek
Grisha, to tylko fotomontaż, czy realna strona? Jak to drugie, to daj linka! :-P
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Fotomontaż.
Obrazek
Ciekawostka, a zarazem błąd twórców gry.

Obrazek

W 1936 (na taki rok datowana jest mapa LH) nie było jeszcze śmigłowców ani ratownictwa powietrznego. Zatem lądowisko przy szpitalu jest błędem twórców mapy.
Obrazek
Osobiście stawiam, że ta ikona to nie lądowisko dla śmigłowców, lecz po prostu znak "szpital" (coś jak nasze polskie łóżko z czerwonym krzyżem, czy bardziej ogólne - sam krzyż barwy czerwonej). Sądzę, iż znaki takie, pomimo słownych opisów (i to nie tylko na mapach), odgrywały dość ważną rolę ze względu na ówcześnie wysoki odsetek analfabetów i imigrantów nie znających języka angielskiego.
Tam nie ma lądowiska, nie? Więc znak - cokolwiek symbolizuje - raczej go nie przedstawia.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Dokładnie o tym samym pomyślałem, jednak koledzy mnie uprzedzili. Nigdy nie myślałem, że tam może być lotnisko. Zawsze byłem prawie pewien, że to zwykłe oznaczenie szpitala.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Zauważył ktoś, że jednemu ze strażników wypada klucz, z kieszeni czy z czegoś tam? Zostawia go na ścieżce i Tommy może go zabrać, tylko nie bardzo wiem co mogę tym kluczem otworzyć, zauważyliście to i może wiecie do czego służy ten klucz? A może to tylko tak dla picu :-D

Przeniosłem twój post do tego tematu, niepotrzebnie zakładałeś nowy wątek ze swoją ciekawostką, wystarczyło napisać tutaj - niv
Odpowiadając na Twoje pytanie - klucz służy do cichego przejścia misji. Dzięki niemu otworzysz boczne drzwi a tym samym unikniesz ochroniarzy.

Przechodząc kolejny raz grę zauważyłem, że samochody wyścigowe nie mają klaksonu, jednak gdy użyjemy przycisku, który za niego odpowiada to wszystko zadziała tak jakbyśmy mieli klakson (samochody się rozjeżdżają, itd).
muore il bandito, la mafia vive
W której misji są te klucze? Bo chyba nie napisaliście
Obrazek
Nad wpisem Balona masz podany tytuł starego tematu, który był zbędny. Jak sama nazwa wskazuje, misja ta to "Odwiedziny u bogaczy".
muore il bandito, la mafia vive
Gdyby ktoś chciał poczytać co nieco o pierwowzorze uroczej kolejki miejskiej z LH, to zapraszam do lektury:

http://www.chicago-l.org/

Dużo ciekawostek, zdjęć z epoki i w ogóle ... ;-)

Dla pragnących jeszcze bardziej zgłębić temat Amerykańskich kolei miejskich, informuję że podobne systemy działały w Nowym Jorku, Bostonie, Philadelphii, Jersey City i Sioux City.

PZDR
Przechodząc Mafię po raz kolejny zauważyłem kilka ciekawostek.
W jednej misji nadanej nam przez Lucasa, musimy dowieźć rannego gościa do lekarza w Oakwood. Zauważyłem, że jeżeli spowodujemy zderzenie z jakimś samochodem lub wjedziemy w cokolwiek innego, facet straci większą część życia lub zupełnie wykituje. Oczywiście w drodze do lekarza towarzyszy nam kumpel rannego. Jeżeli jego znajomy umrze z naszej winy i zatrzymamy samochód, gangster ten wyjdzie z pojazdu i zacznie do nas strzelać.

Kolejna ciekawostka znajduje się w misji Creme De La Creme. Będąc u Lucasa, zauważymy stojący tam pojazd - Celeste Marque 500. Później pójdziemy odwalić robotę zleconą przez Lucasa i gdy wrócimy samochodu już tam nie będzie. Oczywiście to nie ciekawostka, ponieważ klient Lucasa zabrał samochód (jak się później okazuje musimy go ukraść bo koleś robił Lucasa w bambuko). Najlepsze jest to, że gdy podejdziemy do miejsca w którym stał pojazd, nie będziemy mogli przejść, ponieważ wygląda to tak jakby tam wciąż stał jakiś samochód. Kiedy pojawi się znak akcji (tam gdzie niby były drzwi), klikając prawym przyciskiem myszy pojawią się opcje wejścia do samochodu (mimo iż go tam nie ma).

Ostatnia rzecz to bardziej błąd niż ciekawostka. Jechałem raz przez Little Italy i nieco przekroczyłem prędkość. Patrolujący ulicę policjant chciał mnie zatrzymać, pojawił się obrazek mandatu. Dosłownie dwie sekundy później obrazek zmienił się na pistolet. Najlepsze jest to, że nikogo nie przejechałem, nie zabiłem, nie strzelałem i wgl nie wyciągałem broni.
muore il bandito, la mafia vive