Zabójstwo Toma - 2002 vs. 2010

@UP:
Nie rozumiecie że twórcy Mafii 2 olewają takie daty? Gdyby mieli się ich sztywno trzymać to by nie było połowy piosenek w radiu xd To samo jest z Titaniciem ;D i to samo z samochodami :)
"Lepiej żebyś pił niż palił twierdzi społeczeństwo, z tym że ziele to spokój, alkohol to szaleństwo!!"
Obrazek
Będzie mały off-topic, ale zapowiadam z góry, więc będzie mi wybaczone.

Czy ktoś ma narzędzia do moddingu dla Mafii II? Chętnie podmieniłbym tekstury i modele dla tej scenki. Można byłoby się jeszcze pokusić o zmianę paru szczegółów.

Potem szybki upload i po sprawie. Potrzebne mi tylko narzędzia, sam nie potrafię ich zrobić, a jeśli chodzi o znajomość forów poświęconych M II, to też u mnie krucho.

Tegóż proszę jakiegoś starego forumowicza o pomoc i dostarczenie w/w narzędzi lub wskazówek (tekstury - modele - skrypty).

Z góry dziękuję



Co do samej scenki. Pamiętajmy żę 2K Czech wymyśliło Mafię i Mafię II. Gdyby w fabule była misja pt. zabij biegające króliczki, trzebabyłoby to uszanować. LICENCIA POETICA.

Vito to nie pinda. Ma poprostu inny system wartości. Zabił Tommy'ego, bo tak kazał mu przełożony. Zasady Mafii zostały zachowane.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
@Up Póki co wiem to jest tylko SDS Tool,który pobierzesz stąd
Póki co nie ma innego;(
Żeby nie było OT:Według mnie bardzo różnią się te sceny.Np.:Joe nie ma kapelusza,ma inną kurtkę,a Vito ma zupełnie inną twarz.Auto wygląda dużo inaczej:ma okrągłe światła,a w jedynce były podłużne,a w dwójce zostały usunięte "rogi"z tyłu auta po bokach.Nie wiedziałem jak to inaczej nazwać ;) -S.

czarnypan666 napisał(a):
Ujdzie. Niestety wg. mnie ta scenka jest wciśnięta tam na siłę. Nie ma ona żadnego znaczenia dla całej gry. Nie zdziwiłbym się gdyby tą scenkę wymyślili długo po stworzeniu dokładnego scenariusza.

Przecież to nie jest na siłę.Ta robota była po to,
:roll:
Obrazek
Muszę przyznać, że autorzy bardzo dobrze odwzorowali scenę zabicia Angelo, jedyny minus to dziwna twarz Vito ale nie ma się co czepiać w końcu to już 8lat. Tym czym Nas uraczyli jest niesamowite :)
"Muore il bandito, la mafia vive" – "Bandyta umiera, mafia żyje" - Mówi stare sycylijskie przysłowie
Czy mi się wydaje czy w Mafii 1 Vito inaczej wyglądał w tej scenie, bo jak dla mnie to wogóle kto inny.
Oczywiście że wyglądał inaczej, to jest przecież różnica 8 lat pomiędzy tymi grami. Ale pomijając różnicę czasu to Joe jest "podobny do siebie" w obu częściach, ale Vito już nie bardzo.
No, trzeba wziąć też pod uwagę fakt, że wątpliwe aby twórcy Mafii robiąc tą scenkę już myśleli nad tym, aby użyć jej w drugiej części gry. Z kolei nie robili by też bohaterów gry aby pasowali całościowo do kilkuminutowego filmiku z poprzedniej części gry.
Joe akurat im podpasował pod postać, ale Vito już nie za bardzo, zresztą dobrze zrobili. Tamten ma taką "jajowatą twarz".
Jeśli chodzi o scenkę to wiadomo, że kazdy fan Mafii the city of Lost Heaven był zaskoczony i zadowolony. Nawet jesli byly tam jakies niedociągnięcia, np. brak obrzyna.
Jak ktos wczesniej pisal rowniez uwazam, że Vito i Joe nie byli warci zabicia Tommyego.
Przeciez to za przeproszeniem dwa ćwoki, pachołki. Jak mogli twórcy zrobic ze to wlasnie oni zabijają.
Vito tez postać strasznie ciotowata, normalnie taki playboyek.
Wydaje mi sie ze rowniez scena na siłe wcisnięta ale coz tak to wyglada i mowie jak uwazam.
Jak juz chcieli zrobic jakies powiązanie z jedynką to powinni cos jeszcze dodać.
jeremy napisał(a):
Jak ktos wczesniej pisal rowniez uwazam, że Vito i Joe nie byli warci zabicia Tommyego.
Przeciez to za przeproszeniem dwa ćwoki, pachołki.


Co to znaczy "nie byli warci zabicia Tommyego"? Przecież to nie wybory Miss Mafii, tylko zwykłe porachunki. Salieri wydał wyrok na Toma, szukali go przez wiele lat aż nadarzyła się dobra okazja i go sprzątneli. Co za różnica, że zlecono tę robotę Joe i Vito? Równie dobrze mógł to zrobić każdy inny gangster.
muore il bandito, la mafia vive
po prostu nie podobało mi się to że Tommy zginął z rąk takich "amatorów" .
Cyngiel jak cyngiel, ktoś musiał pociągnąć za spust. Dla takich typów jak Vito czy Joe to normalka. W sumie nie ważne kto wykonuje zlecenie, ważne aby był skuteczny, jak widać nasi chłopcy byli.
muore il bandito, la mafia vive
Mi się cholernie nie podoba niekonsekwencja twórców w scenie zabójstwa Tomka.W Mafii 1 dokonali tego szykowni panowie w garniturach i kapeluszu z obrzyna-a tu?Ciuszki Joe'go rodem z Haiti i ten shotgun...
Mogli dopracować takie szczegóły,za to przecież pokochałem Mafię 1.
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Po prostu twórcy przeoczyli takie detale, nie jest to moim zdaniem ważna kwestia. Co do ubioru postaci... To Joe jest ubrany tak a nie inaczej, natomiast Vita możesz sobie ubrać jak ci się podoba... ;-). Shotgun..... no faktycznie, w pierwszej części gry(to chyba Vincenzo mówił) było mówione, że Obrzynem(Luparą) zabija się zdrajców rodziny, natomiast w Mafia II zdrajcę zabija się zwykłą strzelbą...
Obrazek They never fight alone...
Nawiązując jeszcze do ubioru/podobieństwa. Z tych wszystkich zapowiedzi przed premierą Mafii 2, myślałem, że zabójcami Tommy'ego są na 100% Joe i Eddie. W najmniejszym stopniu nie pomyślałem, że tym drugim jest Vito :-P Bo o ile Joe zachował podobieństwo, to Vito wyglądał na jakieś 20 lat do przodu.
muore il bandito, la mafia vive
Dokładnie, rysy twarzy jak u osoby o co najmniej kilkanaście lat starszej. Mimo wszystko dla fanów pierwszej części byłby to jeszcze większy ukłon gdyby Joe i Vito byli ubrani tak samo jak w pierwszej części. Misja mogłaby się rozpocząć powiedzmy od cutscenki i wtedy nie byłoby możliwości zmiany ubioru - w ten sposób uniknęłoby się komplikacji z ubiorem.
cron