Opinie i propozycje zmian

Niemożliwe. Takie coś wymagałoby głębszej modyfikacji skryptu forum i spowodowałoby większe obciążenie serwera.
Drodzy użytkownicy, co myślicie nad utworzeniem nowych for Mafii multiplayer? zamiast pisać je w dziale modyfikacje można by umieścić w forach takich jak na zdjęciach oraz subfora Ogólne i Pomoc.

Przygotowałem grafikę poglądową:

Obrazek


Co Wy na to?
Obrazek
W sumie pomysł dobry, ale nie wiem czy po prostu nie zrobić działu w Sub-forum Mafia.


Proponuje też zrobić nie naliczania tam postów.


Oczywiście kiedy modyfikacja oficjalnie wyjdzie
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Także popieram dział pod pewnymi warunkami:
-Posty nie będą naliczne
-Dla każdego trybu gry będzie przeznaczony jeden zbiorowy temat np. ''Wyścigi, Freeroam, DM. (pomoże to uniknąć sytuacji, gdzie na 3 wyścigi tworzone są 2 tematy)
-Dział powstanie po premierze modyfikacji
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Genialny pomysł, ale nie rozumiem dlaczego nie chcecie naliczania postów. Przecież po to są te liczniki, żeby je zliczać :-)
Myślę, że powinno to wprowadzić lekki porządek w dziale z modyfikacjami.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
A Ja uważam że skoro te produkty są ogólnie dostępne, trzeba dodać te działy, a nie czekać na premiery. Co do postów, popieram Dona, po to są liczniki postów żeby je nabijać a nie żeby stały w miejscu. Posty to posty, nie narzucajmy zasad działu "Gry na forum" do działu Multiplayer do Mafii i Mafii II.
Obrazek
EmpireVoyager napisał(a):
po to są liczniki postów żeby je nabijać

Liczniki postów nie są po to by je nabijać, tylko po to by informowały użytkowników o tym, ile dany użytkownik tych postów napisał. Pierwszym krokiem do ostrzeżenia jest to, że zaczyna się traktować ten licznik jak wskaźnik e-penisa, czyli kto ma więcej ten jest lepszy.
Przepraszam, mogę dostać ostrzeżenie, ale kocham Cię niv za tego e-penisa xD
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Nie no to też takie średnie, Albo robimy naliczanie postów i administracja bierze wszystko na siebie albo nie. Proste, koniec kropka, jakby to powiedział kolega Mnicheł: i Amen.

Zaraz zaraz, o ile w ogóle taki dział będzie wydzielony...
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Tom napisał(a):
-Wszelkie uzgodnienia odnośnie gry będą załatwiane na PW, lub na SB, a nie w tematach. (Nie dotyczy pomocy technicznej).


To totalnie bez sensu, po to przecież jest forum, żeby na nim pisać, a nie korzystać z SB i PW. Tam można załatwiać prywatny sprawy niezwiązane z tematami na forum oraz urządzać luźne pogawędki. W takim wypadku można by wywalić cały Hyde Park, bo osoby tam tylko nie potrzebnie nabijają sobie posty... Tak samo z niektórymi tematami na forum, gdzie można się wymienić np. odnośnie ulubionej broni czy samochodu. W takim razie proponuję również funkcję, że każdy post przed dodaniem musiałby być uprzednio zaakceptowany przez moderatora.
Panowie... Nie róbmy tutaj komunizmu!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Nie wiem, o co cała afera. Osobiście podzielam zdanie DMateo07 - po to jest forum, żeby na nim pisać. Bez spamów, bez obrazy, bez offtopa - ale jednak pisać. Według mnie zliczanie postów powinno działać tam normalnie, bo przecież to tyczy się gry, a nie zapominajmy, że w głównej mierze takie modyfikacje podtrzymują ją przy życiu. Wiadomą rzeczą jest moderacja tematów tak samo, jak w przypadku innych działów. Osobiście jak najbardziej dopuściłbym konwersacje w tematach w stylu: "-jutro organizujemy wyścig XXX, kto chce wziąć udział?; -ja chcę; -ja też; -i ja..." Nie ma sensu takich spraw załatwiać poprzez PW. I niech sobie będzie nawet osobny temat do każdego wyścigu - sami widzieliście, ile to wywołuje emocji, a później są burzliwe dyskusje, relacje, screeny itp. Otwarcie nowego działu nie kosztuje $5000 i nie trzeba zgłaszać tego w urzędzie miasta, a następnie czekać miesiącami na decyzję władz. Serio. W kontekście wspomnianego komunizmu się nie wypowiadam.
Tom napisał(a):
Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz. Bo chyba sam nie wiesz, co piszesz. To, że mam jakieś propozycje związane z tym działem (nie koniecznie optymistyczne) nie znaczy, że można mnie porównywać do komunistów. Ja sobie tego osobiście nie życzę.


Dobra, przepraszam, nie dokładnie o to mi chodziło. Po prostu jeśli będziemy trzymali się tak ostrych zasad to będzie to tak wyglądało. To jest luźne forum dyskusyjne na temat GRY, a nie nie wiadomo jaka poważna rzecz gdzie wszystko musi być tak ostre i wyraźnie zakazane. Wiadomo, że trzeba trzymać porządek na forum, ale to co przedstawiłeś to już powoli popada w skrajność. Przede wszystkim zasady forum mają być przyjazne użytkownikom, również tym nowym, bo bez tego forum zginie. A jeśli będzie, że tego nie wolno, tego nie wolno, to nie, to też nie, a posty będą liczone tylko w dwóch z dziesięciu działów to nowe osoby będą się bały nawet tutaj przywitać. Trzeba patrzeć na to z tej strony.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Niepotrzebnie rozdmuchujecie ten temat do nie wiadomo jak wielkiego poziomu. Zrobiła się z tego burza w szklance wody z tego co widzę w tym temacie i na SB. Padła propozycja utworzenia nowego działu i jest ona całkiem zrozumiała. Moim zdaniem tworzenie nowego działu jest jak na razie bezcelowe - multiplayer jakby nie było jest wciąż w fazie bardzo wczesnej, nie gra w niego wielu użytkowników, toteż tematów z nim związanych nie ma na razie zbyt wiele. Jeśli kwestia multiplayera będzie się coraz częściej pojawiać w tematach i jeśli te tematy wciąż będą tworzone, to będzie można coś wtedy pomyśleć. Jak na razie były dwa lub trzy wyścigi i tyle.

Po drugie kwestia wyłączenia naliczania postów w takim ewentualnym dziale. Jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu. Ja osobiście (zapewne administracja również) nie widzę problemu w usuwaniu postów, które w wybitnie oczywisty sposób przekraczają regulamin. Użytkownicy są świadomi, że za pisanie postów które są nie na temat, bądź postów które są zbędne można dostać ostrzeżenie - jeżeli kogoś to nie odstraszy przed robieniem tego, będzie musiał ponieść konsekwencje. I fakt, posty typu: "ja", "okej", "zgadzam się", "wpisz mnie" są wysoce ubogie w treść i ich pisanie można sobie darować. A więc niepotrzebnie martwicie się o mój czas wolny, w końcu po to tu jestem żeby takie posty usuwać i karać osoby, które wjeżdżają na regulamin, więc spokojnie, damy sobie z takimi osobami radę bez wyłączania licznika. Nie trzeba też tworzyć specjalnych zasad działania takiego działu - jest regulamin forum, który stosuje się do wszystkich postów i tematów i tego się trzymamy. No, chyba że chcecie wyłączenia postów, bo uważacie że moderacja/administracja nie radzi sobie ze spamem i że wszyscy nabijają posty - to już jest inna kwestia i jeżeli tak jest, to prosimy o wszelkie uwagi :)

Mogę wam powiedzieć, że myśleliśmy już nad uruchomieniem nowego działu, a było to ponad miesiąc temu i doszliśmy do wniosku jaki został wymieniony w pierwszym akapicie, czyli jak temat multiplayera się trochę bardziej rozwinie to będzie można wrócić do tego tematu, do tego czasu temat można w sumie zamrozić.

Tak więc reasumując:
- działu na razie raczej nie będzie
- jeśli się pojawi to raczej na normalnych zasadach
- o służby porządkowe się nie martwcie - żyję i mam się dobrze, na forum mam oko cały czas, wszelki spam zostanie zduszony w zarodku.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości.
Ostatnio dużo słyszy się od Mafa o oszczędzaniu miejsca na serwerze itd. A co by było gdyby wprowadzić np. obostrzenie, że konta które mają 0 postów, 0 komentarzy i nikt się na nie nie logował minimum rok, będą usuwane?

Można by np. na dwa miesiące przed upłynięciem terminu wysłać mejla, jeśli delikwent by nas nie odwiedził no to... ciach.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Jestem za, ale rok to za mało. Minimum 4 lata. Takich kont, które są nieaktywne przez 4 lata jest przynajmniej 300. Ofc. e-mail z powiadomieniem to podstawa. Założenie nowego konta przez osobę, której konto usunięto nie będzie potraktowane jako multikonto.

Mam też osobną propozycję odnośnie tego samego problemu. W działach są dziesiątki zamkniętych tematów, które nie znalazły miejsca w śmietniku, ani w archiwum. Myślę, że nie było by zbrodnią usunięcie ich.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi