Od ilu lat grasz w Mafię?

Witam, i od razu na wstępie wyjaśniam, że nie chodzi mi o to ile lat już gracie w mafię, a o wiek w jakim zaczęliście grac? Jednym z powodów założenia tego tematu jest rozmowa jaka się rozwinęła w pewnym temacie powitalnym. Ale dziś to już chyba norma, że w takie gry grają również dzieci i jestem ciekaw co o tym sądzicie? Jak to było z wami? Niby jest to gra od lat bodajże 16, ale jednak nie wierzę, żeby było to tak przestrzegane. A co Wy o tym sądzicie? Dodam, że ja zacząłem grać w mafię mając około 15 lat.
Obrazek
Obrazek
Mafia to gra od 18 lat. Mam nawet taki znaczek na pudełku swojego egzemplarza Mafii. Ja pierwszy raz zagrałem w Mafię, w wieku 15 lat. W sensie, że wtedy po raz pierwszy ją przeszedłem.
Obrazek
Ja obecnie mam lat 16, a w Mafie pierwszy raz włączyłem, mając 13 ;P W sumie jeszcze dzieciak byłem,ale wydaje mi się, ta gra wiele spraw mi wyjaśniła ;-)
Obrazek
Majac 13 lat
Obrazek
Ja tak samo jak niektórzy. Pierwszy raz zagrałam w Mafię w wieku 13 lat ;D Może i byłam smarkata, ale po co miałam czekać =)
Obrazek
Ja grałem od razu w momencie premiery :P Miałem wtedy 13 lat ;)
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Pierwszy raz grałem w Mafie jak miałem 14 lat czyli 4 lata wstecz. Początkowo nie zrobiła na mnie wrażenia, ale przechodząc kolejno misje fabuły nie wyobrażam sobie życia bez tej gry.
A ja w wieku... 15 lat (6 lat temu :-o ). Niestety - nigdy nie miałem wersji premierowej. :-(
Ech...Znam ten ból... Ja pierwszy raz grałem w Mafie pożyczoną od brata ciotecznego, którą "kupił inaczej" ;P
Obrazek
A ja mam premierówkę :mrgreen: Niestety bez dużego pudełka... Ale premierówka to premierówka ;)
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
No więc wychodzi na to, że spora część z nas zaczęła grać w mafię za młodu, ciekaw jestem co o tym myśli TommyTheGun?
Obrazek
Obrazek
Ja pierwszy raz zagrałam w Mafię mając lat 22, więc ewidentnie wyróżniam się wśród Was. A co do odpowiedniego wieku... Moje zdanie jest takie, że 11 latek grający w Mafię to nie jest najlepszy pomysł. Mam 11 letniego kuzyna i dla mnie to dziecko, mały chłopiec. Może dlatego mam takie spojrzenie na te sprawę, ale ja się tam nie znam na "tej dzisiejszej młodzieży". ;-)
Obrazek
W Mafię zagrałem jakieś 3 miesiące po premierze i miałem w tedy 15 lat. Grałem u kumpla, sam kompa jeszcze w tedy nie miałem.
Obrazek
Zacznę odpowiadając na pytanie. W Mafię zagrałem w roku angielskiej premiery (i szczerze mówiąc straciłem rachubę, nie pamiętam już w którym roku Mafia miała premierę, ale strzelam, że było to coś koło 2002(?) ), w tym momencie mam przeszło 21 lat.

A teraz:

Siema wam mam na imię Igor mam 11 lat lubię gry takie jak mafia.Podoba mi się bardzo ta stronka.Wiem ,że mafia to stara gra ale 2 jest fajna oglądałem filmik i ta gra wymiata.Szkoda ,że premiera za 81 dni.


To dziwne, bo trochę wyrwaliście z kontekstu mój komentarz, więc pozwolę sobie naprostować dyskusję.

Wszystko rozbija się o to:

"Siema wam mam na imię Igor mam 11 lat lubię gry takie jak mafia.Podoba mi się bardzo ta stronka.Wiem ,że mafia to stara gra ale 2 jest fajna oglądałem filmik i ta gra wymiata.Szkoda ,że premiera za 81 dni."

Więc raczej nie chodziło mi o osoby, które zagrały pierwszy raz w wieku 16 lat. Bo to już spora różnica - te 5 lat w tym wieku robi swoje.

W wieku jedenastu lat, o ile dobrze pamiętam, jest się jeszcze w podstawówce. To ten okres, gdzie dzieciaki śmieją się ze wszystkiego, co dotyczy ich przyrodzenia, dziewczyny wciąż są głupie ale powoli stają się interesujące, bo rośnie im coś na klatce piersiowej, więc gra się z nimi we "Flirt Towarzyski", wybierając zawsze najdurniejsze odpowiedzi. Nie ma się przed sobą choćby namiastki pierwszego trudnego wyboru ani też namiastki jakiegokolwiek trudnego egzaminu czy sprawdzianu. Bajki i animowane komedie wciąż są ciekawszą rozgrywką niż dobry film czy książka.

Jeżeli gdzieś się pomyliłem, to proszę to sprostować. Ja tak kojarzę okres lat jedenastu.

I teraz powiedzcie mi - gdzie tu jest miejsce na grę, która porusza tematy seksu, przemocy, zdrady i alkoholu, gdzie fabuła jest na swój sposób zawiła a morał przygnębiający i "zbyt życiowy" na głowę 11to latka?

Mafia to ciekawa gra z przesłaniem, jednak mam wrażenie, że chłopak zapamięta głównie "że fajnie być gangsterem i zabijać ludzi a samochody fajnie się rozpieprzają jak się je zrzuci z mostu".

Nie powiem, może nie mnie to osądzać, sam w wieku 7 lat grałem w Dooma. Ale nawet teraz pamiętam, że gra trochę mi się na psychę rzuciła i zagwarantowała parę nieprzespanych nocy. Swojemu dziecku, gdybym posiadał (Boże broń) nigdy nie pozwoliłbym zagrać w coś takiego w takim wieku.

Kolejna sprawa - wychodzi Mafia 2, myślę, że jej twórcy wciąż jednak myślą o fanach jedynki i Mafia 2 jest trochę bardziej "dorosłą grą" niż poprzedniczka. W rozmowach na bieżąco przewijają się przekleństwa, będą dziwki, plejboje, spodziewam się narkotyków i więcej krwi. Serio? Jedenaście lat to dobry pomysł? Bo według mnie jest to wciąż okres gdzie granica między rzeczywistością a magicznym światem iluzji i alter-ego za monitorem jest wciąż rozmyta. Poguglujcie ludzi grających w Tibię, to wam da najlepszy obraz.

Alkohol też jest od 18 lat a łoiłem jak dziki już w gimnazjum. To dobry powód, żeby przystawić butlę wódki jedenastolatkowi? Bo co? Bo:
[...] każdy z nas gra w gry na własną odpowiedzialność i na własne ryzyko,rodzice ponoszą za nas konsekwencje tylko formalnie,sami jesteśmy sobie winni przecież gramy bo chcemy nikt nam nie każe.


Proponuję podrzucić helupę [Red. - Określenie heroiny ;)] niemowlakom - przecież rodzice ponoszą za nich odpowiedzialność tylko formalnie.

Tyle na początek - mogę rzucić jeszcze trochę argumentów ale nie chcę zużyć klawiatury na jeden post.
Obrazek
- M a f i a P B F -
Sam lepiej bym tego nie opisał. Kilku użytkowników ma do mnie jakieś wonty gdyż napisałem że "Mafia to gra nie dla dzieci". Więc kilka słów ode mnie.
Według mnie chodzi również o dojrzałość emocjonalną i psychiczną młodego człowieka. Szczególnie gdy widzę chłopa w wieku 11 lat, który wbija na forum i dostaje warna. Ja pierwszy raz w Mafię grałem kilka lat temu, ale kiedy dokładnie to nie pamiętam. Obecnie mam 16 lat, więc na oko pierwszy kontakt z tą grą miałem w wieku 12 lat. Jednak już troche kminiłem o co chodzi na tym świecie.

Rnaki napisał(a):
Na pewno kupowałeś sobie gry od np.... 16 lat? I oglądałeś - strzelam - W11 od 12? Jeśli nie - nikt Ci tu nie uwierzy.


Szczerze mówiąc w dupie mam to czy ktoś mi uwierzy, to wasza sprawa.
Osobiście jak TTG, nie polecam młodziakom popylać w takie gierki jak Doom. Ja np. grałem we From Dusk Till Dawn gdy byłem smarkiem. Mimo że gra grafiką nie powala to muszę powiedzieć że bałem się jak cholera. Jednak jak wspomniałem tu liczy się dojrzałość, również podejście do gry.
muore il bandito, la mafia vive