New Buildings Textures Mod

Dzięki za dobrą opinie.
Jak nie zapomnę, poprawię to ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Nowa wersja! Może i nic nowego nie doszło, ale od rana posiedziałem i w te kilka godzin poprawiłem drogi, mam nadzieję, że będziecie zadowoleni :) Przy okazji kilka tekstur też otrzymało kosmetyczne poprawki, ale takie prawie niezauważalne.
DOWNLOAD v.7.1
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Zauważyłem, że w Samouczku są budynki (które w normalnej grze też są), które są lepszej jakości. Mają parapety, okna 3D i więcej detali. Może w następnej wersji podmienisz pliki tych budynków, na te z Samouczka?
Obrazek
Niestety, przejrzałem wszystko dokładnie i jedyny budynek, który się różni, jest to ten, który w samouczku jak się zjeżdża z górki, jest po prawej na wprost. Za skrzyżowaniem, ten taki jasno ceglany, trzy piętrowy, jedynie on się różni, ma parapety. Niestety w Lost Heaven wykorzystywane są jedynie jego wersje 5 piętrowe. Więc niestety nic z tego :-/
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jak wychodzi się z budynku, to po prawej jest czerwony budynek, i on też jest polepszony,

Spróbuję się zająć dodawaniem detali do modeli budynków.
Obrazek
Niestety takiego budynku nie znajdziemy w Lost Heaven. To unikat.
Co do modeli, sam nad tym myślałem, żeby się pobawić, porobić wgłębienia na okna, pododawać parapety, zrobić kolumny w pełni trójwymiarowe itp. I mimo, że wyglądało by to na prawdę genialnie i w połączeniu z moimi teksturami o wyższej jakości przypominałoby spokojnie Mafię 2 to byłoby to strasznie żmudne i nudne zajęcie. Bo budynki byłoby trzeba prawie całe na nowo wymodelować. Ale jak masz czas i chęci to powodzenia, może Ci się coś uda wyskubać :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Nie, nie trzeba modelować na nowo budynków. Wystarczy np, narzędzie knife i porobić wnęki na okna.

Po głębszym pomyśleniu jednak się nie zajmę budynkami(czaso- i pracochłonne), ale takie rzeczy jak słupy, śmietniki, beczki będą przeze mnie robione, jak tylko uda mi się odpalić ten plik z obrazkami i nazwami plików(nie otwiera się cała lista).
Obrazek
Nowa wersja, mało, ale miałem wenę twórczą i porobiłem. Większość ceglanych domów z Oak Wood, tramwaj oraz mniejsze elementy, takie jak na przykład schody przy budynkach. Publikuję, bo nie wiem kiedy mi się znowu będzie chciało, a nie chcę, żeby leżało.

DOWNLOAD v.8
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Witam, fajne że nadal kontynuujesz ten projekt. Zastrzeżenie jest tylko nadal do dróg, ponieważ drogi są za jasne. Ten asfalt ciemny lepiej się sprawdzał. Tam gdzie są tory tramwajowe też wygląda to kiepsko niestety. Wiem, że ciężko coś z tym zrobić, ale może jednak.
Kolorystycznie, wzorem, schematem i fakturą starałem się zrobić wręcz identycznie. Wiadomo, że barwa może się lekko różnić, minimalnie, bo ciężko identyczną złapać, wzór może też lekko się różnić, jedne rzeczy mogą być np. cieńsze, bo w wyższej rozdzielczości tak lepiej wyglądają, ale i tego starałem się unikać. Schemat jest identycznie, nie odbiega już tak jak wcześniej, tam gdzie oryginalnie jest np. bruk taki sześcienny, tutaj też taki zastosowałem, jak gdzieś jest inny - tutaj też. Wiadomo, identyczny nie będzie bo to w końcu zupełnie nowa tekstura. Co do jasności, to może się tak wydawać, bo oryginalnie, jest takie samo, nic nie rozjaśniałem. Jeszcze taki screen poniżej do porównania:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Trzeba przyznać, że jest już sporo ładniej w porównaniu z poprzednią wersją (v.7). Tutaj ulice są co prawda jaśniejsze, ale mi się dużo bardziej podobają niż te ze starszych wersji. Aktualne są bardzo podobne do tych, które używam od dawna grając w Mafię:

Ale w kwestii teksturowania budynków jesteś mistrzem! ;-)
Nie ma nic lepszego dla twórcy jak widok, że jego praca nie poszła na marne i ktoś tego używa. Dzięki :-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
To jedna z najlepszych modyfikacji do mafii poprawiajacych jej i tak ładną grafikę. Świetna robota!
Dzięki :)
Tak jak już odkopaliśmy, zapowiem, że niedługo pojawi się nowa wersja. Jednak jeszcze trochę nad nią popracuję.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Coś mi mówi,że ten mod to jazda obowiązkowa dla każdego fana mafii. :))
Kawał dobrej roboty.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
cron