Mafia The Lost Family Mod

Dom może zostać jeszcze poprawiony, nie jest to jego wersja ostateczna. Tak, tutaj ściany są płaskie, bo to mój pierwszy duży model, model lokacji, pozostałe już są normalne, tu starałem się to znormalizować futrynami. Modelowalem w blenderze, potem elementy otoczenia dodałem w Mafia Editorze.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Możesz skopiować kawałek ściany(z otworem na drzwi) i postawić obok drugi. Szczelinę wypełni rama drzwi.
Obrazek
Szczerze się przyznam, że nie zbyt mi się chce już bawić tym modelem, bo tylko by skomplikowało to sprawę, przerabiałem go kilka razy, różne poprawki robiłem. Bym musiał bawić się potem z przestawianiem modeli we wnętrzu, oraz ich kolizji itp. zeszedłby na to co najmniej jeden cały dzień, a nie jest to tego warte, bo te futryny trochę to maskują. Nie wszystko musi być aż tak idealnie, przecież mi za to nie płacą :-P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Radziłbym zareklamować moda na jakiejś zagranicznej stronie (np. mafiascene.net). Tam może znajdziesz modelera.
Obrazek
Na chwilę obecną, mod zostanie głównie na MafiaTown, i nie będzie poza wychodził, może kiedyś go zareklamuję gdzieś indziej, ale i tak MafiaTown nadal będzie jego 'domem'.


Nowe Screeny, bohater na chwilę obecną oraz mieszkanie po małej zmianie tapet oraz dodaniu obrazów.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Powiem ci, że ten mod coraz bardziej przypada mi do gustu. Jedno mnie nurtuje jak załatwisz te sprawę, że postać ma taką jakby płaską twarz.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Dobrze, że garnitur biały. W Śmietance na kawie było wspomniane, że don Morello ubiera się charakterystycznie, bo takich garniturów nie nosiło się w latach 30'.
Bohater jest za bardzo uśmiechnięty wg. mnie.
Dobrze by było jakby się zrobiło cut-scenki i klimat z filmów kryminalnych/akcji z lat 30-40(wiem, że akcja się rozgrywa w 20, ale chodzi o ten "gangsterski" przedział czasowy). Chodzi mi o to że odbywa(cut-scenka) się ona w budynku na piętrze z widokiem na miasto(fotele przy dużym oknie i dykutujące postaci). Kto oglądał takie filmy, to wie.
W latach 1924 nie było Thompsona 1928(logiczne).Model z 1921 - M1921 był wykonany z lepszego drewna, mógł mieć dłuższą lufę i nie był samopowtarzalny(nie kumam co to znaczy ;-) ) http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_samopowtarzalny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_m ... y_Thompson.
Reszta broni może mniej, więcej zostać.
No i przydałoby się wykorzystać "tulipana" (zbitą butelkę) w grze, np. misja z bójką w barze/restauracji.
Tekstury podłogi są strasznie słabej jakości(tak samo radioodbiornika). Przydałoby się je zmienić.
Powodzenia. ;-)
Obrazek
Pain napisał(a):
Jedno mnie nurtuje jak załatwisz te sprawę, że postać ma taką jakby płaską twarz.


Nie rozumiem, jak płaską twarz? Model twarzy jest ten sam co Tommy'ego bez żadnych zmian, po prostu z nałożoną nową teksturą.

Lizak napisał(a):
Bohater jest za bardzo uśmiechnięty wg. mnie.


Prędzej był bardziej uśmiechnięty, musiałem to i tak trochę poprawić (takie sobie Jakubek zrobił zdjęcie :-F ), które potem przerobiłem na teksturę :-P Próbowałem już prędzej zrobić jeszcze mniej uśmiechniętego, to efekt był taki sobie, bo wyglądał jak Grumpy Cat


Lizak napisał(a):
W latach 1924 nie było Thompsona 1928(logiczne).Model z 1921 - M1921 był wykonany z lepszego drewna, mógł mieć dłuższą lufę i nie był samopowtarzalny


Zastanawiałem się, czy w ogóle nie usunąć w tym modzie Thompsona, zastępując go jakimś rewolwerem. Tym bardziej, że jak nie był samopowtarzalny, to nie był tym samym automatyczny, czyli tak jak np. Mosin Nagant w Mafii, strzelał pojedynczo. Sprawę broni odłożymy na później ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Zawsze można odbiec trochę od realizu. Bo w sumie w każdym filmie gangsterskim był Thompson. Ewentualnie zastąpić go innym karabinem samopowtarzalnym z tamtego okresu(zawsze mogę spróbować wymodelować ;-) ).




P.S. Doszło PW? W skrzynce pokazuje się wiadomość w folderze "do wysłania".
Obrazek
Tak, doszło PW, odpowiedziałem :->
Nie znam się na broni, ale z tego co szukam w google, to w 1924 nie było żadnego karabinu samopowtarzalnego, który byłby poręczny, normalnych rozmiarów i nie był CKM'em :-P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Wybacz Don. Może wydaje mi się tak z perspektywy zdjęcia, zajefajny garnitur ma.

A jeśli chodzi o zastępstwo dla Thompsona to Pistolet maszynowy MP18 może być dobry ale jest niemiecki, oraz był produkowany nieco wcześniej niż dziać się będzie akcja modu.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Wydaje się być to całkiem dobrą alternatywą, ale jak już też powiedziałem bronie zostawi się na potem, możliwe, że wymodeluje się tą, ale nie jest to na 100% pewne, możliwe też, że zostanę przy swoim i będzie podmieniony na rewolwer :-F
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Rewolwerów wg. mnie jest pod dostatkiem. Zamiast podmiany pod Thompsona równie dobrze można podmienić za np. miecz.
Może pistolet samopowtarzalny starszego typu?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... r_1809.jpg
Obrazek
Też nie głupi pomysł z tym pistoletem, jak mówiłem zobaczy się później.

Tak na chwilę obecną wygląda postęp tworzenia miasta. Z zaznaczonymi dzielnicami, oraz najważniejszymi miejscami, które dotychczas powstały.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ładnie wygląda. Postaraj się nie robić tylko zakrętów 90*. Przydałby się park i więcej trawy ;-)

A wieś powinna być bardziej wiejska, bo w oryginalnej Mafii była autostrada.
Obrazek
cron